USB osciloskop

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

USB osciloskop

#1 Příspěvek od masterboy »

Dobry den,

chteli bychom do firmy poridit osciloskop, ale vzhledem k tomu, ze to neni zrovna levna zalezitost, tak se hledaji nejake alternativy. Jednou z nich je prave USB osciloskop (napr. USBee), co jsem nasel. Chtel bych se ale zeptat Vas zkusenych v teto oblasti jake jsou nevyhody takovych to reseni? Je mi jasne, ze pro hovori hlavne cena, ale jde mi o to zda to umi i ty veci jako klasicky osciloskop. Dekuji.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Bude to bržděné tím PC. Pravděpodobně to nebude galvanicky oddělené.

Pod klasickým osciloskopem si představím analog.

A služební auto máte???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#3 Příspěvek od masterboy »

No uprimne, ja bych bral normalni osciloskop, ale sef chce setrit. Je mi jasne, ze signal bude vzorkovany a tudiz se bude zanaset chyba mereni. Ale ja s tim nic neudelam ;)

Co rikas na toto?
http://osciloskopy.com/digitalni-osciloskopy.php

Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#4 Příspěvek od masterboy »

Nebo jinak, mohl by mi nekdo z vas doporucit 4-kanalovy digitalni osciloskop s sirkou pasma aspon 25 MHz?
Jestli jsem to dobre pochopil, tak by pri teto sirce pasma mel byt chopny zmerit signaly s frekvenci 5 MHz.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#5 Příspěvek od Hydrawerk »

Základní čtyřkanálový osciloskop s dlouhou životností by mohl být třeba tento. http://cz.farnell.com/tektronix/tds2004 ... dp/1840963
Do firmy se nějaké Rigoly nebo Siglenty nehodí.
http://www.silcon.cz/index.php?route=pr ... oduct_id=9

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Proč se do firmy nehodí ?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

protože nevydrží profesionální využití déle něž několik měsíců - praktická zkušenost

Uživatelský avatar
masterboy
Příspěvky: 29
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#8 Příspěvek od masterboy »

Dekuji za tipy, hned zitra to predlozim sefovi ;) Ceny vypadaji OK. A na to moje mereni vpodstate digitalnich signalu by mi to melo stacit.

P.S.: Ten Rigol DS1064B je mozne pripojit k PC a pres nejaky soft nechat zobrazovat prubehy primo na monitoru v PC?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#9 Příspěvek od Hydrawerk »

Myslím, že ano... Rigoly mají prý docela povedený software do PC. Ale do firmy bych ho nebral.
Klidně si někde tady stáhni uživatelský návod. http://www.rigol.com/prodserv/DS1000B/document/

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od igimas »

Myslíte, že bude stačit tento levný osciloskop http://dx.com/p/usb-oscilloscope-and-lo ... yzer-93518 ? Jen na domácí použití. Má se na něm co pokazit?(Nerad bych vyhazoval peníze, ale zase dražší nepotřebuju a ani na něj nemám peníze, na ty obrovské staré stolní za podobnou cenu nemám místo)

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Stačit na co, co s ním chceš měřit?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

Obecně vzato je to celkem ubohý přístroj.

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od igimas »

Andrea: No např. ten můj generátor obdél., jak o něm píšu v jiném vlákně(jak jsem použil TL074 tak si myslím, že tam stejně vyšší harmonické přes 3MHz nebudou) a pak měřit spíš audio věci.
Hydrawerk: Proč ubohý? Malý rozsah nebo proč? Na dražší nemám peníze. Ve škole máme samozřejmě kvalitnější osciloskopy, tak kdybych občas potřeboval něco přesnějí zobrazit tak tam můžu jít, ale musí se to domlouvat, musel bych s sebou tahat všechno co bych chtěl měřít apod., tak si říkám, že by bylo lepší mít i nějaký doma aspoň pro orientační měření.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Andrea »

No ke zjištění, jestli je na výstupu zesilovače 1kHz sinus nebo obdélník by to asi stačilo, ale pokud by ti kmital na 5MHz, tak už bys to zjistit nemusel. Navíc by sis k tomu musel dodělat nějaké sondy 10:1, protože to je jen do +/-10V. A dost to bude o kvalitě SW, o tom tam nic nepíšou, jestli k tomu vůbec nějaký je.
Jinak já jsem začínala s dvojkanálovým zbastlencem se vzorkovačkou 100kHz a taky to určitou práci udělalo. Pak jsem získala ruský dvojkanálový analog do 5MHz. Ale to byl osciloskop se vším všudy, přepínání časovky, přepínání citlivosti kanálů, sondy 10MΩ, velká obrazárna...
Takže jako první krok by to USB šidítko mohlo stačit (nevím, jak ten sw), ale počítej s tím, že z té koloběžky brzy vyrosteš a budeš chtít aspoň kolo, když už ne rovnou motorku. :wink:

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od igimas »

Díky. Nějakou děličku bych si kdyžtak vyrobil, akorát by teda napěťové rozlišení bylo ještě menší(doufám, že tenhle osciloskop má aspoň 8bitů, nikde jsem to nevyčetl). Nějaký software k tomu je, prý nějaký USBee Suite. No původně jsem si chtěl postavit toto http://www.dosprinter.net/lptscope/hw.html , jenže se mi pod Win XP nepodařilo rozchodit bidirectional mód LPT portu, což mě docela mrzí, protože bych měl osciloskop za cca 100kč a za druhé bych měl z něj větší radost, že jsem si ho sám vyrobil.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“