Grundig chassi CUC7350

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kanys
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

Grundig chassi CUC7350

#1 Příspěvek od kanys »

nemáte někdo zkušenost s tímto chassi ? tv mi po chvilce běhu vypne do stby. a tento časový interval se zkracuje až tv po naběhnutí hned vypne. celou tv jsem již propájel s podezřením na studeňák,pak běžela cca hodinu a poté se zase interval začal zkracovat. povyměňoval jsem snad všechny elyty pak tv běžela dokonce 2dny a situace se začala opakovat. již si nevím rady a prosím někoho kdo má zkušenost s tímto chassi o pomoc. možná se s touto závadou již někdo setkal.

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#2 Příspěvek od pepper »

Řeším podobný problém, zatím neúspěšně.
LOEWE XELOS M55 Chassis M1000 od Grundika.
Pokud zastudena chvíli běží, vypne vždy při tmavé scéně, nebo při zatemnění po přepnutí programu.
Zkoušel jsem už kdeco, ale nehnul jsem se z místa.
Máš tam TDA8840?
V mém případě hrají roli impulzy na pinu 18 (Black current, řízení závěrného bodu.)
Nastavím-li Ug2 na minimum, nerozsvítí se a nevypíná.
V sobotu dopoledne na to zkusím připojit jinou obrazovku. podám zprávu.
Naposledy upravil(a) pepper dne 15 kvě 2010, 14:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#3 Příspěvek od pepper »

S druhou obrazovkou se ten můj chová stejně

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#4 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Uz sa nepamatam, ako to bolo v scheme, no tieto TV, pokial sa pamatam, pracovali tiez s IPSALO zdrojom ako ORAVANy. Treba skontrolovat obvod straziaci VN napatie, pri ciernej scene klesne Ik obrazovky a pokial je makke VN, vyleti a obvod ho vypne. Zvacsa odchadzal nejaky zvitkovy kondik v blizkosti VN nasobica, resp. treba skontrolovat filtracny elyt a nejake drobne kondenzatory aokolo transformatora. Treba skontrlovat obvod regulacie VN.
Ivan om1air

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#5 Příspěvek od bumpkin »

U grundigu to může dělat spousta věcí. Prvně bych začal kontrolou všech napětí.Taky jsem se setkal s tím,že to dělal vadný tranzistor buzení vn trafa.Předpokládám,že studeňáky na obvodu vertikálu jsi propájel. Jestli nemáš schéma,tak napiš a já ti ho pošlu.Chtěl jsem ho dát na upload,ale nemůžu se tam nějak přihlásit.

Uživatelský avatar
kanys
Příspěvky: 67
Registrován: 18 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od kanys »

tv vypíná při tmavých scénách nebo když přepnu na AV. Jeli scéna světlá tv jde bez problému. kontrolval jsem napájení,elyty,vyměnil nový TDA8374,kondíky okolo vn trafa,propájel již celou tv ale závada se projevuje stále...........Zajímavé je že když osadím TDA8374 z jiné tv po blesku tak Grunďár šlape ale u tohoto IO se projevuje zase jiná závada(vytrhává řádky)

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“