Set top box LEMON.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Set top box LEMON.

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Mám tento přístroj už 3 roky. Funguje super, umí hodně funkcí (dva tunery+hard). Jedině mi vadí, že ačkoliv za chodu není přehřát - respektive je studený, píše že: teplota vnitřního úložiště je příliš vysoká a spustí větrák (hrozně hlučný, dnes jsem dal odpor a zpomalil jej). Poté se buď zchladí, nebo píše podobné hlášky (odstraňte přepážky ap) a chce kvitovat OK. Harddisk má Al chladiče. Není mi jasné, proč to dělá, v PC také běží hard a je to OK. Teplota je hlídána softwarově, takže s tím nic neudělám. Přikládám foto, je to vyrobeno docela poctivě a přehledně. Nikde ovšem ani náznaku po typu, výrobci, nic úplný anonym..
Přílohy
LEMONT HARD.jpg
(79.03 KiB) Staženo 65 x
LEMON INT.jpg
(96.24 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

TAKJAN- no, v PC bývají HDD v 2,5" slotu ve spodní části skříně, navíc je tato podstatně objemnější a ventilátor zdroje dělá neustálou výměnu vzduchu. Kdežto tady je HDD umístěn v horní části malé skříňky, bez nucené výměny vzduchu (ta nastane až když už je to přehřáté a to je pozdě).
Napadají mě dvě možnosti- buď nechat ventilátor v provozu pořád na malý výkon a zkoušením odladit požadované otáčky, které by zajistily potřebnou výměnu vzduchu. Nebo do horní části skříně udělat podélný průduch, který by zajistil nucenou výměnu (spolu s ním udělat průduchy i do spodku skříňky a tu dát na vyšší nožičky).
P.S: chladič je účinný jen do té míry, do jaké se podaří od něj to odpadní teplo odvést zase mimo pracovní prostor
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od TAKJAN »

Jestli nedá pokoj, bude asi běhat bez krytu..

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

To bych moc neriskoval, obzvlášť pokud se k tomu můžou dostat děti (přece jen je ten primár bez krytu přístupný).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Tak zajisti, aby se ten větráček točil trvale, ale aby měl do určitý teploty HDD třeba jen 700-1000ot./min. (aby působil, ale aby nerušil).
+ ještě k tomu pár průduchů navíc, jak radí Michal22
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Už jsem snížil otáčky, jak píšu. Děti jsou elektrikářů:-)

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#7 Příspěvek od vladodyno »

TAKJAN bez krytu be som to nepouzival. Sa mi stalo že počas merania napätí zdroja si prihladajuci majiteľ siahol na poistkový drziak.
8O

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, to je jasný..

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#9 Příspěvek od Mirda »

Přidal bych tam větrák se sníženým napětím aby honil vzduch uvnitř bedny. Místo na něj je. Toto používám dreamboxu a větrák 80 mm na 7 V už asi pět let se trvale toč takřka neslyšitelně. Nebo použít HDD s nižší spotřebou něco 2,5 palcový jestli není použit nějaký speciální.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Kolik prostoru je mezi deklem a harddiskem v mm ?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepik9 »

Údajně by to měl být klon inverto.tv, IDL7000TCI.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Harddisk je vyfocen, obyčejný bych řekl. To inverto nebylo špatný? Tohle prostě funguje, a dobře. Mimo toho ventilátorku. Mám teda od včera snížené otáčky, takže ho není slyšet a hláška zatím nebyla... Stejně kouká skoro jen žena:-)

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#13 Příspěvek od premi »

Taky jsem měl tento problém, navíc se mi přístroj někdy sám vypínal. Zjistil jsem při odmontování HDD, že pod ním jsou filtrační kondenzátory ( nevím jistě - 330M). Takže topící HDD mi vysušil některé kondíky. Všechny jsem vyměnil a od té doby klid. Je to tak rok.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Taky lemon?

Uživatelský avatar
premi
Příspěvky: 20
Registrován: 20 dub 2004, 02:00

#15 Příspěvek od premi »

Ano, samozřejmě Lemon, jinak bych na Váš dotaz neodpovídal. Můj problém se vyskytl cca po roce a půl. Byl sice ještě v záruce, ale prodejce již skončil s prodejem elektroniky a na netu se tvářil jako servis automobilů :-) . Ale přístroj je jinak výborný a nemůžu si na něj ztěžovat, protože nahrává 2 programy najednou a nahraný program je opravdu v dobré kvalitě, ale to jistě sám dobře víte. Předpokládám, že budu muset zase za nějaký čas vyměnit filtrační kondíky, i když jsem tam dal na 105°C. protože pod HDD je asi dost teplo. Trochu nešťastné konstrukční řešení.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “