Gramo MC 600Q Tesla nenajde desku.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

Gramo MC 600Q Tesla nenajde desku.

#1 Příspěvek od veny »

Zdravím. Dostal jsem toto gramo. Toèí správnì,ale nenajde zaèátek desky,
pøenoska padá rùznì,spíš náhodnì na desku. Mám podezøení na opto èidlo co je na ramínku pøed vložkou. Jsou tam dvì. Nevíte co tam dát a jestli jsou obì stejný? Dík Venca

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Otestuj vodiče od optočidla, a dále u některých desek to doopravdy nefunguje. Jedním trimrem se nastavuje jeho citlivost.

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od veny »

Sendyx píše:Otestuj vodièe od optoèidla, a dále u nìkterých desek to doopravdy nefunguje. Jedním trimrem se nastavuje jeho citlivost.
Pøívody jsem mìøil,to je OK,ale kdyš mìøim opto èidla,tak každý ukazuje jinak. Jedno jak kdyby bylo pøerušený :roll:

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pole »

Toto gramo mam tiez...
Netocil ale uz toci. SKoda ze ma trochu panuty tanie:(
Tiez mi nechcel najst zaciatok dosky, cidlo treba dokonale vycistit od pracu (jedno ocko je vysielac druhy prijimac - 2 cidla tam tusim niesu). Potom nastav spravnu vysku zdvihnutej prenosky (vzadu pri zavazi je taky srobik v dierocke) ak je prenoska moc vysoko nic nenajde. Potom je dovezity sklon hrotu musi byt peresne kolmy na dosku. A este som nastavil jednym trimrom gain snimaca a uz to hlada uplne v pohode....

Mozno mas este vyschnute tie zelene elektrolity od tesly skus ich pomerat.

Uživatelský avatar
veny
Příspěvky: 137
Registrován: 14 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od veny »

pole píše:Toto gramo mam tiez...
Netocil ale uz toci. SKoda ze ma trochu panuty tanie:(
Tiez mi nechcel najst zaciatok dosky, cidlo treba dokonale vycistit od pracu (jedno ocko je vysielac druhy prijimac - 2 cidla tam tusim niesu). Potom nastav spravnu vysku zdvihnutej prenosky (vzadu pri zavazi je taky srobik v dierocke) ak je prenoska moc vysoko nic nenajde. Potom je dovezity sklon hrotu musi byt peresne kolmy na dosku. A este som nastavil jednym trimrom gain snimaca a uz to hlada uplne v pohode....

Mozno mas este vyschnute tie zelene elektrolity od tesly skus ich pomerat.
Co píšeš zkusím,ale v hlavièce pøenosky jsou skuteènì dvì èidla. Jedno s vìtším otvorem blíž k desce,druhý s úzkým otvorem dál od desky. Vypadají obì stejnì,jako malé led diody. Nevím jestli jsou stejné ale pokud je mìøím ohmetrem,jako diodu,tak jedno neukazuje nic,jako pøerušené. Je to tak správnì,nebo co tam zkusit dát?

Uživatelský avatar
pejo
Příspěvky: 39
Registrován: 28 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kolín

#6 Příspěvek od pejo »

Kdysi dávno jsem tuto závadu řešil a bylo to vadným svitkovým kondíkem, tuším 10nF, v obvodu toho čidla, co snímá odražený paprsek v přenoskové hlavičce.
Jestli je to ještě aktuální pokusím se vyhrabat schéma, mám to tam poznačené.
Taky jsem upravoval tu logiku, aby se roztočil talíř bez najetí přenosky - pro čištění desky a přenoska se následně aktivovala ztlačením šipky.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“