Reprobedny Denver SP1000 - posílení výšek

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#16 Příspěvek od MITA »

Takže teď jedu za kamošem. Má doma nějaký kondíky tak to prohrabu a uvidíme.Dám vědět jak to dopadlo

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#17 Příspěvek od MITA »

Takže jsem tam nahodil kondík 4µF a je to nepatrně lepší. Žádnej zázrak to ale není.
Bednu jsem napíchnul taky na jinej zesilovač Technics SU-V505 a hned to bylo o něčem jiném.

konosuke měl pravdu v tom že bedny si s tím mojím zesilovačem prostě nasedly.
No nic. Do dílny to bude stačit a až postavím reprobedny Totem100 tak příjde na řadu koupě lepšího zesilovače :D

Zejtra jdu do jednoho obchodu a rysknu koupit vyhýbky
http://www.ezk.cz/reproduktory_reprovyhybky.htm CN02-2-12/4

Otázka zní jestli nekoupit raději nějakou vyhýbku 3 pásmo a rysknout hodit ten spodní reprák jako basák. To už by byl ale asi HARD CORE :D

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Thales »

Už se to tu řešilo - to není dobrý nápad.

S tím 4uF kondem bys mělo taky dávat větší bacha na hlasitost - ten výškáč dostává kapky kvůli malé strmosti dělení takže je více výkonově zatěžován. Také se to projeví na zkreslení.

Postav ty totemy - ty jsou někde úplně jinde, jen je mi trochu divný je strkat do dílny :)

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#19 Příspěvek od MITA »

Tak ty totemy půjdou do obyváku. Neměl bych srce je strčit do dílny.
Do dílny půjdou ty sra**y Denvery. Ikdyž možná že skončí v děckým pokoji.
Tak nějak jsem naočkoval dcerku ( 10 let ) která poslouchá klasickej starej rock Pink Floyd, Queen a podobně. Do dílny tak asi strčím ještě větší hrůzy Technics Sb-CH7

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#20 Příspěvek od konosuke »

Ty dva repra středobasy uprostřed a dole jsou stejného typu ? A to jsou 8Ω zapojeny paralelně když je výstup 4Ω ? Tak to asi snadno přestavět na 3-pásmo nepůjde, lépe zůstaň u dvoupásma a dej kvalitní výhybku. Není divu, zesík Technics SU-V 505 je tak o třídu-dvě vyšší, je to class AA. Ale i na tom SU-610 se dá přijatelně hrát pokud doladíš výhybku. Boxy jsou podle foto bassreflex ? Co tak ucpat otvor v ozvučnici a zkusmo přestavět na typ uzavřenou - enclosure ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#21 Příspěvek od MITA »

Jistě že ta 505ka je někde jinde.Sice to není AA ale jenom 1A ale prostě to hraje.
Bassreflex jsem zkoušel ucpat ale nic moc to nepřineslo.
Bylo to všechno takové ploché bez barvy.
Ještě to zkusím něčím vytlumit,
V bedně jsem našel kousek něčeho jako vatelínu o rozměru asi 50x30 CM a bylo to nacpaný kolem basreflexu.Pochybuji že to mělo nějaký vlin na zvuk.
Nacpu tam toho trochu víc a uvidíme co se bude dít.
Nechce se mě investovat do něčeho co už je asi předem prohraný.
Já říkám že bedny za 3 táci prostě pořádně hrát nemůžou.

Tak jsem koupil vyhýbky 4 Ω a už je to podstatně lepší ale pořád to ještě není vono.
Doma se mě povalují 4 kousky výškáčů 8Ω 10W. Když je napojím na zesík tak cinkají nádherně. Daly by s zapojit 2 paralelně abych dostal 4Ω a hodit je do bedny?
Jak to bude s wattama. To z těch 10ti bude jenom 5. Je to tak?Nekamenujte mě prosím zapřiblblý otázky.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Samozřejmě můžeš vložit dva 8Ω výškáče zapojené paralelně a chovají se jak jeden 4Ω. Výkony se sčítají ale ten není u výškáčů kritický, reproduktor ponejvíce jenom syčí.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
laminatka
Příspěvky: 7
Registrován: 25 čer 2009, 02:00

#23 Příspěvek od laminatka »

Mládenci, a zdalipak tušíte, co to znamená to Class A a Class AA v civilizované terminologii a v terminologii firmy Matsushita Electric :D ?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

laminatka píše:Mládenci, a zdalipak tušíte, co to znamená to Class A a Class AA v civilizované terminologii a v terminologii firmy Matsushita Electric :D ?
Ale tušíme...již se tu jednou probíralo. Strejda Konosuke mně to říkal.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#26 Příspěvek od Pikofarad »

Kvalita je jen AAA :lol: Musí být 3, to je záruka kvality :wink:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“