Seznam email

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Seznam email

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Ahoj lidi, už z toho začínám být na nervi, od té doby co seznam.cz posral ty jejich emailovky, chodí mě příšerně spamu, hlavně poslední čtvrt rok..

Podívejte se na tento screen, odesílatel jsem ,,já" a já tento email posílám znovu sobě a na email holy@stream.cz? Čím to, když jsem vlastně nic neposílal.

Další typicke emaily jsou jimmy-7@stream.cz, pak já, jiri.vanek@stream.cz, jirka@stream.cz, crazylom@stream.cz, badrobot@stream.cz, sharingan@stream.cz, hanisska@stream.cz, slepickakropenata@stream.cz, peceny@stream.cz, videosedlcansko@stream.cz, cleeasa@stream.cz, cominick@stream.cz a další

ATD.. Myslím, jestli to není okruh lidí, mezi kterými se to dokola rozesílá mezi sebou, všechny tyto emailovky budou zablokovány, takže kdyby někdo toto vygooglil a patřila mu jedna z uvedených emailovek tak ať se snaží mi kontaktovat jinou cestou.

Myslím, že asi nikdo nemá mi k tomu co říct, protože nejde nic s tím dělat než emaily blokovat, spíše jestli má někdo stejný problém, přímo emaily v tomto znění a v takovémto množství..
Přílohy
spam2.jpg
(212.1 KiB) Staženo 52 x
spam.jpg
(227.26 KiB) Staženo 74 x

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Zde byl někdo asi hodně VIP, kdepakže máme příjemce.
Přílohy
spam23.jpg
(214.7 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#3 Příspěvek od ok1xgi »

Chodí mi spousta jinejch, ale tyhle ne....

P.S. Už jsem si zvykl a nebo je mi to jedno.....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od Prochy »

Odesílatel není těžký změnit, i já bych ti dokázal poslat email, který by měl adresu, jakou zde uvádíš. Můžeš zkusit mrknout do hlavičky, odkud se to doopravdy posílá. Problém je v tom, že sou roboti, který prolézají všudemožně stránky a sbírají dostupné emailové adresy, kde poté pomocí nějakého spamovacího programu rozesílájí v určitém formátu emaily. Můžeš se podívat např. https://www.google.cz/search?client=ope ... el=suggest

A kouknout, kde všude se dá ta emailovka sehnat. Asi tomu už jen tak nezabráníš tomu rozesílání no.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#5 Příspěvek od Kvicala_r »

Do doby, než vylepšili funkce to bylo vcelku OK. Pak udělali změnu (asi něco jako office 2010 -přeházet nastavení a upravit vzhled je prý nová lepší funkce :) ) mi chodí taky mraky spamu. Já mám maily přesněrovany i na telefon, tak mě to docela štve, zase musím na noc vypínat vyzvánění. Pravidelně blokuju pár lidí denně. Přitom svůj mail nikde neuvádím v bootově čitelném tvaru :(

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Mě už kolikrát psali, že jsem nebyl x let přihlášen na lide a že mi to zruší, a stále nic, jak se tomu dá napomoci, já to nepotřebuji.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od Prochy »

Já myslim, že je i možný, že si ho někde zadal soukromě a ta firma či něco jiného, to mohl klidně někomu prodat, či třeba nabourat databázi. Jakmile nemá nikdo k dispozici tvoji emailovou adresu, tak ani nemůže na ní rozeslat spam. Další možnost ještě je, že roboti testují, jestli jim z dané emaiilové adresy nepřijde email, že daná adresa neexistuje a poté díky tomu přijdou na tvůj email.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od CZJKP1 »

Tak jsem úspěšně smazal lide, to nepotřebuju. Pravdou je že jsem před pár lety dělal chybu, že jsem psal email v nepozměněným formátu, kdes už to dělám např jiri.kaplan(zámotek)stream.cz nebo jiri.kaplan(zavináč)stream.cz

Stejně přejdu brzo na gůůgl pokud toto nepomine, jak jde z hlavičky zjisti pravý email??

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#9 Příspěvek od MetalGod »

Na Seznam se vyprdni, ještě nedávno vypadal zhruba tak, jak vypadal v roce 1996, ale to ještě šlo, teď je to na 2 věci. Založ si novou mailovku jinde, svým kontaktům ze starý oznam měnu, zavři to a konec.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

A já si pořád stěžuji na centrum.cz. Už nebudu, slibuji :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

Tak padly BANy na 5 domén s příponami .com a .uk

-Pak na haldu českých emailovek @stream.cz, myslím, že snad mi nikdo z nich psát nebude, a doufám, že tím sem se spamů tohoto charakteru pro vždy zbavil, problém je, že pokud to bude chodit z mé emailovky tak tu zablokovat nemohu aby mi z ní nebylo doručováno odeslané. To totiž nejde Možná ještě změním heslo!

A uvidím..

Jo já bych chtěl ke googlu, ale moc nechci mít .com, protože někteří lidé mají výslovně uvedeno, že z přípon .com a .net emaily nepřijímají, jinak by mi gmail vyhovoval, email tam založený mam, leč je omezený na 10Gb, ale to je dost místa a v pohodě bych s tím vyžil.

V emailovce mam cca 4000 různých emailů od roku 2009 (reklamy mažu) čili čistý emaily od lidí. atp.

Ještě by mi zajímalo, nevíte někdo o nějakém jiném dobrém (pokud možno českém) email hostingu, ale mam představivost aby tam bylo dostatek místa, tj. ne stovky megabajtů, ale buďto desítky ,,gigabajtů" nebo neomezeno jako má seznam. Myslím, že centrum a atlas toto nesplňuje, ale nevím jak současně, ještě nedávno to bylo asi 200Mb nebo 2Gb? vím že nic moc., volny po nějáké složité handrkovanici a hrozném ověřování přes MojeD myslím že zvětší ale nevím již na kolik. Ale volný určitě nechci.. Nevíte prosím někdo, jak na tom v současné době emailhostingy velikostně jsou, a jaké jsou vlastně možnosti...

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od Prochy »

Můžeš používat gmail, a emaily budeš posílat pořád ze své adresy u seznamu. Je možný přeposílat emaily z gmailu, jakoby ze seznamu, jen se to nastaví, takže ti budou chodit emaily pořád na seznam, ale objeví se ti i u gmailu, akorát s jejich spam filtrem, další možností je používat nějaký emailový klient.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od CZJKP1 »

to vím, brou

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Hmmt tak za noc doteď čtyři spamy charakteru výše..

(Prochy) Lidi jak zjistit zkutečného odesílatele, když je tam jako odesílatel můj email???????

Jen malá ochutnávka, zbytek už jsem zase smazal. Mám pocit že někoho sere, že jsem složku SPAM vyprázdnil, spíše to ale nemá vliv a je to náhoda..
Přílohy
spam.jpg
(147.8 KiB) Staženo 44 x
spam2.jpg
(287.32 KiB) Staženo 44 x

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Otkundes »

Pokud máte Windows, poštovním klientem Outlook Expres, pravidelným stahováním pošty a jejím ukládáním na harddisk v počítači, by šla vyřešit nedostatečná velikost schránky na serveru. Jiné OS neznám, neporadím. Co se týče spamu, patrně nejefektivněším způsobem řešení, by byla změna poštovní adresy a její ochrana: prohlédněte si své obrázky, zda na nich nenajdete též "informaci", kterou si může přečíst každý z návštěvníků tohoto fóra, případně zjednejte nápravu!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“