Merkur na chalupu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirada
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

Merkur na chalupu

#1 Příspěvek od mirada »

Prosím o radu,TVP Merkur(starý,ale aby ho pobertové nechali na chalupě na pokoji,dobrý)-nejde zastavit obraz (V).Po projití odkazů na tomto i dalších fórech zkontrolováno napájení a vyměněny filtrační kondy(nyní 4700 M),ale zatím bez kýženého výsledku,náhradní moduly na výměnu nemám.Vím,že dnes už je to starožitnost,ale na těch pár dní do roka nám stačí.Díky za rady.Mirada.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Vymen kondiky na modulu, kde je integrac MDA 1044, jestli se nepletu. Je to takovej ten s chladicim kridlem a je tam trimr pro nastaveni .

Uživatelský avatar
mirada
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od mirada »

Kondíky jsem vyměnil bez kýženého výsledku,po několika dnech jsem měl možnost na krátkou dobu si z jiného TV půjčit modul,bohužel i s ním to bylo to samé,navíc po delším zahřátí se začne zkreslovat zvuk.Mám pochyby,že už v OMF není vše OK.P.S Jiné moduly už zase k dispozici nemám.Díky za rady.
Mirada.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

Zkus vyměnit elka v OMF

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

A jinak OMF do merkura tu mam, kdyz by jsi chtel.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od tibi »

ak ti bezi obraz tak skus kondik vo vertikal module 0,15uF.len ho zaletuj tam kde bol a nie zo spodu modulu.ten skresleny zvuk bude uz ina kapitola.

Uživatelský avatar
mirada
Příspěvky: 9
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od mirada »

Dnešní odpoledne jsem se dostal k výměně elytů v OMF (3 ks) a na desce pod OMF (1 ks) a zároveň jsem i vyměnil kond. 150 nF v modulu V a hle-obraz šel krásně nastavit! Sice nevím,co tedy bylo příčinou(zpátky už to rozhodně pájet nebudu),ale je to prima. Teď už jen ten zvuk-pokud je jen přiměřeně nahlas,tak je zkreslený(trochu jako chrapot),při přidávání hlasitosti se to vylepšuje až k bodu,kdy se ještě točí poťák,ale hlasitosti již napřibývá (je to asi ve 2/3 dráhy)-rozhodně má ta hlasitost jiný průběh,než bych čekal.
Díky tedy za rady,které mi pomohly a snad ještě pomůžou (to ten zvuk...)
Zdravím všechny.Mirada.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Primergy »

Zkus změřit kapacity ve zvukovém modulu Z okolo MBA810. :wink:

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Killdow »

Zdravím! :-) Já mám stejný problém s TV Satelit. Nelze zasynchronizovat vertikál. Při točení trimrem na frekvenci (V) obraz roluje buď nahoru, nebo dolu různou rychlostí. Napájení jsem prověřil (externí zdroj), i vertikál jsem napájel přes zdroj, elyty na (V) jsem vyměnil a nic :-( Všiml jsem si, že na rychlost rolování má vliv i trimr vert.linearity i rozměru... Napadá vás něco? :idea:

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#11 Příspěvek od Killdow »

Tak už nevím... napadá mě jedině to TDA1044... :-(

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Samozřejmě, všechny trimry v modulu V mají nějaký vliv na volnoběžný snímkový kmitočet. Takže v integráku zatím chybu nehledej.
Co takhle synchronizační impulsy na vstupu modulu V: jsou tam?
Co keramické polštářkové kondenzátory, jak dlouho měly příležitost navlhat, aniž by tu televizi někdo zapnul?
Jak dlouho byly elektrolyty v provozu a jak dlouho byly bez napětí?
Napřed si přece musím odpovědět na tyto otázky a zařídit se podle odpovědí, než začnu měnit polovodiče.

Mimochodem, tuhle jsem také hledal příčinu zkreslení zvuku při malých hlasitostech, spravila to výměna reproduktoru v televizi - na dotek se mu rozpadal vlnovec kolem membrány a ta se vlastní hmotností naklonila dolů, jen to skrz mřížku ani zezadu nebylo vidět. Membrána pak drhla a kmitačka neměla sílu ji při malé hlasitosti "utrhnout" z místa. Během hraní se velikost zkreslení také nepravidelně měnila.
To jen, ať nevládne pocit, že všechna zkreslení mají původ v elektronice.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“