Aiwa

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

Aiwa

#1 Příspěvek od karas »

Nemáte náhodou někdo servismanual na věž aiwa CX-N999HR? Potřeboval bych na ni poskládatměnič na CD a pořád se nemůžu trefit na ten správnej zub. K rukám se mi to dostalo už rozhozzený tak nevim jak to poskládat.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

Hnus z Asie

#2 Příspěvek od Crifodo »

Po zkušenostech s přesně stejným problémem s mikrosystémem Panasonic a potom co jsem posbíral zkušenosti ostatních "postižených" bych spíš radil to vyhodit. Já jsem po mnoha hodinách rezignoval a věc předal autorizovanému servisu. Ten to neopravil ani na druhý pokus taky. Vícenásobné plastové měniče jsou ASIJSKÉ ZVĚRSTVO.

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od karas »

Na tom jednom kole je šipka ale vůbec nevím s čím ji zesynchronizovat

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

říkám, nad zdánlivě drobným problémem jsem nechal dost dopolední, než mě to naplnilo hnusem z čínské produkce. Řekl bych poskládání provede automat a o pozdější postup (a hlavně o OPRAVITELNOST) se pak už nikdy nikdo nestará. Nedělám si ani iluze, že mechaniky do různých finálních výrobků nepocházejí z jedné výrobní linky.
Správný postup by byl myslím hodit to číňanům pod nohy, i když tím nevyřešíme vůbec nic. Asiatům nakonec stejně neutečeme. Už nás mají.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Jo, dělají to na jedno bouchnutí lisem.
Opravuje se stejnou technologií.

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od karas »

Já myslím že v servis manualu by to mohlo bejt posaný. Je mi ji líto vyhazovat

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od stefan31 »

Neviem, ktorá z typov "menièových" mechaník je v tejto Aiwe použitá, ale ak je šípka na tom základnom kolese / MAIN GEAR - myslím najväèšie, akýsi labyrint/, tak sa nastavuje na bod na mase chassis - v strede prepážky èasti oblúka; leží v pozdåžnej osi celej mechaniky... tak teraz neviem, èi som nejak pomohol...

Stefan31

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od karas »

No moc z toho chytrej nejsem. Zkus mi prosím poradit podrobněji

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Vyzkoušej to, podle počtu koleček, počtu ozubů je to nějakých 9 869 458 kombinací, to do večera zvládneš
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 20 led 2007, 16:55, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#10 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lopatak
Příspěvky: 36
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#11 Příspěvek od lopatak »

tak to se divim ze ti to nejde protoze aiwi a panaci maj nejnim slozity mech. no jediny co ti muzu.je se ti podivat v praci jestli tam servisku nenajdu.ale pokud tam mas vyznaceny sipky tak by to nemel bejt takovejproblem.a co to dalo nez si to rozdelal?kdyz neco najdu dam ti jeste vedet

Uživatelský avatar
lopatak
Příspěvky: 36
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#12 Příspěvek od lopatak »

stefan31 píše:Neviem, ktorá z typov "meničových" mechaník je v tejto Aiwe použitá, ale ak je šípka na tom základnom kolese / MAIN GEAR - myslím najväčšie, akýsi labyrint/, tak sa nastavuje na bod na mase chassis - v strede prepážky časti oblúka; leží v pozdĺžnej osi celej mechaniky... tak teraz neviem, či som nejak pomohol...

Stefan31

jo to je docela k pochopeni nebo abys trochu vic rozumel tak melo by to tam bejt vsechno vyznaceny na ty mech.muzou tam bej i dirky jestli jo tak pod kolama sou taky tak vsecno vyndat a peclive poskladat.

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#13 Příspěvek od karas »

No jdu ze na to zase mrknout. šipka je tam jen na jednom kole, ale sou tam i dírky ta to zkusím rozebrat a šechno poskládat znova

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od stefan31 »

Tak je tam použitá mechanika 4ZG-1...ten bod neh¾adaj pod kolesom, je na úrovni hrany toho kolesa so šípkou... ak si nevieš rady, zverejni mailovu adresu...

Stefan31

Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 70
Registrován: 03 bře 2005, 01:00

#15 Příspěvek od karas »

moje adresa ksk@seznam.cz
ICQ:302027949

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“