Jak spojit-slepit litinu?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Jak spojit-slepit litinu?

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím, mám takový problém, dostal se ke mě monitor s tím, že "nestojí". Ve stojanu je ulomená pravděpodobně litina viz foto. Co ale teď s tím? Je to 19" a přeci jen to nějakou váhu má. Natož potom při naklánění. Nezkoušel jsem zatím nic. Máte někdo nějaký tip?? Děkuji
Obrázek

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Tak to není litina, ale nějaká posraná slitina. Totéž co panty notebooku. Zatím se mi nepodařilo zjistit čím by to šlo aby to udrželo :(
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Tipnul bych to spíš na nějakou hliníkovou slitinu.
Což o to, slepit jde kde co, ale zrovna v tomhle místě bych tomu ani za mák nevěřil- plocha spoje je malá, je to hodně exponované místo, nepůjde to dobře přitlačit...
Zkusil bych spíš mrknout na SD zda tam není stejný nebo podobný monitor se stejným stojanem.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Panda38 »

Tohle je tak silně namáhané místo (a malá styková plocha), že s nějakým lepením nemáš šanci, nic by nedrželo. Možná jestli by pomohlo obepnutí vodní páskou, ale asi ne. Tak jedině vyrobit tu část nějak znovu (nebo celý držák nějak jinak), nebo si vyžádat u výrobce náhradní díl.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Hliník + hořčík + možná ještě něco. Nemá cenu pokoušet se o opravu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

No :D :( bál jsem se, že to tak dopadne. Děkuji za odpovědi Kdyby to byl alespoň obyč stojan, v tomle jsou konektory, vývody... Zkusim to teda na LG. I když pochybuji...

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od frantajetel11 »

Přesně tak, tohle neslepíš, ani kdyby ses pos.al. Ono už je to z výroby navržený dost blbě... Takže buď celej díl z nějakýho vraku, nebo úplě jinou nohu k monitoru :wink:

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Panda38 »

frantajetel11 píše:...Ono už je to z výroby navržený dost blbě...
Naopak je to z hlediska výrobce navržené dobře - aby to vydrželo jen tak nějak do konce záruky. ;-)

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#9 Příspěvek od BIPOLAR »

Můžeš mi vysvětlit postup výrobce, jak to dokáže tak přesně načasovat, aby to po záruce takhle odešlo ? 8O
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Panda38 »

Těžko se odhaduje, aby to bylo vetché tak akorát, aby náklady na záruční opravy nepřevážily výdělek z více prodejů. Např. vím že jednou hromadně stahovali mixery Hyundai, protože jejich super plastové převody odcházely několikrát za záruku. To byl špatný odhad vetchosti. ... čili - nejde o přesné načasování, ale o statistickou pravděpodobnost, aby výsledný zisk vyšel co největší (s tím že se počítá se záručními opravami u určitého procenta výrobků).

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#11 Příspěvek od SDZ »

Doporučoval bych to zkusil slepit tímhle.
Sám s tím mám jen výborný zkušenosti.Tu pevnost co píšou to asi opravdu má.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#12 Příspěvek od ACDC »

Kdych řešil tento problém, tak bych asi tento zlomený díl vyrobil z kovu, kousek trubky vhodného průměru, kousek plechu potřebné tloušťky, vnikly by tři části, které by se svařily dohromady.Pro mě by to nebyl problém vyrobit.Sámozřejmě musí mít člověk nějaké to vybavení.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#13 Příspěvek od PCmaniac99 »

2 složkovej 3 tunovej epoxid... u kompresoru mi praskla hliníková příruba tak jsem to zkusmo zalepil a drží 8 atm. čekám kdy se to vyklepe a spojka která je v té přírubě našroubovaná vystřelí

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#14 Příspěvek od tomasjedno »

SDZ píše:Doporučoval bych to zkusil slepit tímhle.
...
Jedině v případě zalití celého kloubu (design viz noha v sádře).

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#15 Příspěvek od lintik »

PCmaniac99 píše:2 složkovej 3 tunovej epoxid... u kompresoru mi praskla hliníková příruba tak jsem to zkusmo zalepil a drží 8 atm. čekám kdy se to vyklepe a spojka která je v té přírubě našroubovaná vystřelí
tak hlavně opatrně :(

Odpovědět

Zpět na „Poradna“