Řazení souborů ve složce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

Řazení souborů ve složce

#1 Příspěvek od 1N4148 »

Potřeboval bych poradit s následujícím problémem- Na disku C mám v jedné složce několik stovek souborů. Tyto mají být seřazeny podle data poslední změny. Když ale otevřu složku, jsou všechny soubory seřazené podle abecedy a trvá zhruba 30 sekund, než se seřadí podle data. I když si otevřu nějakou podsložku a poté se vrátím zpět, soubory jsou znovu seřazeny špatně a musím čekat, než se seřadí podle data. Je to velice otravné. Neví někdo co s tím? Používám Windows 7 SP1.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »

neviem jak na W7 ale na xp bola taká možnosť pamätať si nastavenia jednotlivých zložiek
EDIT: a k tomu oknu sa dalo dostať z ľubovoľnej zložky, v hornej lište Nástroje-Možnosti priečinka, na W7 neviem kde tam dačo take je
Přílohy
zlozka.JPG
(49 KiB) Staženo 25 x

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#3 Příspěvek od 1N4148 »

Jo, na to jsem se už díval, ta možnost ve W7 není. :?
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

My, co jsme "odkojeni M602", a dnes máme podobného správce souborů - Servant Salamander, takové problémy neznáme, tam je to normální seřadit si to podle data, názvu, velikosti, přípony...

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#5 Příspěvek od kbulda »

To samé je v Commanderu.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#6 Příspěvek od 1N4148 »

Něco mi říká, že ty windowsy by to přece jenom měly umět taky. :wink:

Edit: Ono to seřadit jde. Problém je v tom, že Průzkumník si to pořadí nepamatuje. Ve Win XP s tím problém nebyl.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od Prochy »

Mě spíš udivuje, že to trvá tak dlouho 30 sekund se mi zdá nějak moc. Ve složce Windows/System32 mi to v okamžiku kliknutí a to tam mám kolem 3 tisíc souborů, sou tedy menší velikosti, ale by snad nemělo mít na to takový vliv. Sou ty soubory nějak velké, že to trvá takovou dobu?

Jinak souhlasim, že ten kdo používá nějakýho správce souborů, ať už se jedná o Total Commander či Servant Salamander apod., tak už by nikdy nechtěl přejít na nějakýho průzkumníka, je to přehlednější a daleko rychleji se v něm pracuje, když si na to zvyknete. Ale samozřejmě to nikomu nenutim.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#8 Příspěvek od s_ebastian »

Ve Win7 jsou najdete možnosti složky v průzkumníku Windows (Windows + E), stiskněte klávesu F10 a klikněte na Nástroje - Možnosti složky. Nebo nabídka Start - Hledat - Možnosti složky.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#9 Příspěvek od 1N4148 »

Aby bylo jasno - Možnosti složky samozřejmě mám (je to v ovládacích panelech), ale nemám tam tu možnost pamatovat si nastavení.

Řazení trvá tak dlouho možná kvůli tomu, že jsou to videosoubory a mám zobrazené miniatury (ty miniatury si to asi taky nepamatuje, takže je vytváří pokaždé znovu).

Edit: Aha, tak ne, i když si zobrazím Podrobnosti, trvá to zhruba stejně dlouho.
Přílohy
Schránka 01.jpg
(113.84 KiB) Staženo 29 x
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#10 Příspěvek od s_ebastian »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

A niesu tie subory fotografie? Ono sa daju zoradit podla datumu zmeny suboru, alebo podla datumu vyfotografovania, co si nacitava datum z exif info kazdeho suboru.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“