Zapnutí reproduktorů přes relé

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

Zapnutí reproduktorů přes relé

#1 Příspěvek od seth123 »

Rozhodl jsem se koupit reproduktory k TV ale mám problém. Dálkový ovladač k repro nechci(už tak je na stole ovladačů moc) a chodit je zapínat vždy při zapnutí TV se mi taky nechce. Takže mě napapadlo v TV mám jeden volný USB z USB dostanu 5V 100mA, byla by bylbost k tomu připojit relé a zapínat repro pomocí relé? Když použiju http://www.tme.eu/cz/details/frm18a-5vd ... 8a-5-dc5v/# musím k relé ještě něco připojit?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Daj tam diódu.
Přílohy
rele.gif
(3.45 KiB) Staženo 53 x
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

co použít master/slave zásuvku ?

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#4 Příspěvek od seth123 »

Děkuji za odpovědí, ta zásuvka je celkem dobrá o takvé věci jsem neslyšel, moc dík. Problém je že TV nelze vypnout, běží furt ve stand-by, hold modernizace. Proto, jako jediné rozumné řeší, mě napadlo relé řízené z USB.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#5 Příspěvek od frantajetel11 »

U tý master/slave zásuvky (aspoň u některejch) jde regulovat citlivost, takže by ti nějakej standby režim neměl vadit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

třeba u této zásuvky . . .
"je vybavena postranním potenciometrem pro regulaci citlivosti master a Slave automatického vypínání"

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

A na ty USBčka bych taky moc nespoléhal - bývají napájený z 5V StandBy zdroje, takže "jedou" trvale - kamarát má takhle vyřešený nabíjení mp3 přehrávače TEAC, kterej k zahájení nabíjení tvrdě vyžaduje mít definovanou úroveň i na Rx a Tx drátu USBčka - takže ho nemůže nabíjet "cestovní" nabíječkou s mini-USB konektorem na káblíku, ale musel ho připojovat aspoň k laptopu. Ale zjistil, filuta jeden, že na STBoxu pro DVB-T má USB port s trvalým napájením (pro připojení flash klíčenky) - a ejhle, milej TEAC tu zásuvku respektuje a poslušně se z ní nabíjí - A TO I KDYŽ JE SET-TOP-BOX VYPNUTEJ do StandBy...

Tak pozor na to, aby i na týhle telce nebyly USB portíky na trvalým napětí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#8 Příspěvek od seth123 »

Já to USB v TV využívám právě taky jako nabíječku a vim že to funguje jenom tehdy když je telka zaplá.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“