0451: Měření atributů součástek a V-A charakteristik.(modrá)

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#46 Příspěvek od tomasjedno »

No jo - teprve teď mi docvaklo, jak přišel na název svého hlavního produktu. Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se oknem :lol:

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#47 Příspěvek od Fredy00 »

tomasjedno píše:
Fredy00 píše:...k čemu je teda ta Gate u uni dobrá, když teda říkáš, že neplní funkci ekvivalentní Bázi?
Nepodsouvej mi, co jsem neřekl. A klidně si tomu říkej třeba tri a mřížka (podle triody), to ti bude každý určitě správně rozumět.
Nedělej si ze mě srandu, k čemu teda ta Gate le, když teda, podle tebe, není ekvivalentní k bázi?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#48 Příspěvek od tomasjedno »

Nedělat si srandu je někdy dost těžký :lol:
Jestli u tebe báze řízená proudem a hradlo řízené napětím jsou ekvivalentní funkce, tak asi každý chápeme jinak význam slova ekvivalentní. Pro mne jsou pouze obdobné.

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#49 Příspěvek od Fredy00 »

Proč ale používáš slovo hradlo? To jsme v souvislosti s trnaďák NIKDY nepoužívali.

To mi fakt vysvětli, co má XOR, NAND a jim podobní s tranďákem. 8O

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#50 Příspěvek od EKKAR »

Myslím Fredy, že by sis měl zopakovat nejenom elektriku, ale CELOU FYZIKU počínaje nějakou sedmou třídou základní školy - protože to, co tady takto projevuješ, to už není pouhá neznalost nebo skleróza, to je plně realizovanej projev totální ignorace všeho jejího učiva...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#51 Příspěvek od tomasjedno »

Fredy00 píše:Proč ale používáš slovo hradlo?
Nejspíš proto, že to je v tomto oboru zvykem. Proč nepoužíváš Wiki?

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#52 Příspěvek od WLAB »

Hradlo ma s "trandakem" spolecnyho to, ze se z "trandaku" vetsinou sklada, to vam nerikali?

Hradlo, ale nemusi byt jen logicky clen (NAND atd.), hradlo treba take bylo lze nalezt na zeleznici.... stejne tak se tak nekdy rika te elektrode a nikdo pri tom nema na mysli, ze by tam byl nejaky NAND atd.
de omnibus dubitandum est

Odpovědět

Zpět na „Teorie“