Periodické zpracování dat z Access

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

Periodické zpracování dat z Access

#1 Příspěvek od marli »

Potřeboval bych poradit s jednou věcí - mám databázi pro MS Access (*.mdb), která se mi každý měsíc ve stanovenou dobu aktualizuje. Já bych potřeboval každý měsíc ve stanovenou dobu z téhle databáze vzít nějaké sloupce dat, nad jedním z těch sloupců udělat výpočet ( rozdíl minulý měsíc a současný měsíc) a ve excelovské tabulce je odeslat Outlookem na zadanou adresu...

Jde to nějak? Potřeboval bych poradit jaký nástroj na to použít, nebo kdyby byl nějaký podobný příklad podle kterého to jde udělat... Zkoušel jsem různě nastavit exporty mezi Access a Excell, ale nedaří se i udělat to co bych chtěl... hlavně ten výpočet toho rozdílu... :(

Díky Milan

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nedá mě to přidat malou poznámku, že kdyby to bylo na běžným indiánským serveru s php a MySQL, tak je to triviální operace (až na ten výstup v Excelu). Ale jelikož mluvíš jazykem neznámého kmene, tak přeju hodně štěstí a minimum restartů.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od marli »

Ono to běží na lokálním pc, který slouží pro sběr dat z MaR zařízeních. Ty zařízení produkují naměřená data každý měsíc do toho databázového souboru.

Netuším jak složité by bylo tam něco takového co popisuješ rozchodit? Nebráním se jakémukoliv řešení...

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

Budes musiet asi trochu postudovat visual basic, to je asi jedina cesta ako to rozumne urobit a prepojit programy navzajom.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Nejak nechapu co ti vlastne nejde.
Udelat ten vypocet, export do excelu, odeslani mailem...
To odeslani a spol. ma probihat automaticky k nejakemu datu nebo udalosti nebo rucne nebo jak? Tou aktualizaci myslis import dat do tabulek z neceho nebo je to nejaka forma sitove aplikace nebo co?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

No, o co mu jde ? Asi o to, že tomu vůbec nerozumí a chce poradit místo toho, aby se v klidu podíval na přikazy v nápovědě a udělal to sám.
http://office.microsoft.com/cs-cz/acces ... 88412.aspx

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Otkundes »

Jestli tomu dobře rozumím, máte několik přístrojů, které přenáší naměřené údaje do počítače a na konci měsíce potřebujete automaticky provést výpočet a ten pak odeslat po internetu? Typicky automatické odečty přístrojů spotřeby energií a následná fakturace?

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#8 Příspěvek od marli »

Ano, přesně to co píše Otkundes. Jen mi nejde o nějakou fakturaci, spíš mít jenom přehled o datech co přijímám a jednou za měsíc je vyhodnotit a poslat si je na mail... Děkuji za nasměrování k MySQL, už to tady louskám, asi to bude ten nástroj co hledám...

BTW, p32, kdybych tomu rozuměl asi se nebudu ptát na bastlírně ne? Potřeboval jsem nasměrovat, poradit možnosti jak se to dá udělat...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Udelej si v accessu dotaz nebo jak se to jmenuje kde si potrebna data vysouctujes a ten si pak vyexportuj do excelu. Takovou jednoduchou vec zvladnes i pomoci tech vestavenych pruvodcu a maker co tam jsou, k sql nebo vba se prakticky ani nedostanes.

Uživatelský avatar
marli
Příspěvky: 173
Registrován: 15 bře 2007, 01:00

#10 Příspěvek od marli »

Vyexportovat to do excelu zvládnu, dokonce i periodicky... Ale nějak se mi nedaří vymyslet jak udělat to, aby data aktuální pro jeden měsíc byly příští měsíc už neaktuální, tzn. sloužili jen pro výpočet toho rozdílu - jak ty jednotlivé sloupce mezi sebou přehodit. Jak říkám, jsem v Access úplný začátečník... :(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Co takhle tam dát razítko pomocí data ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“