Vyber kvalitniho multimetru

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#61 Příspěvek od Atlan »

Prave preto je ten napajaci konektor zapojeny tak ze pri nabijani baterie sa neda merat. Nezapne sa merak. Navyse tomuto pristroju DT860 to vobec nebude vadit :D Obrázek na bezne merania staci. Do UT70A som si aj koli cene trufol zasahovat navyse gumovy ochranny obal ma.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#62 Příspěvek od Lojzek »

aha, zase je člověk o něco chytřejší :)

Uživatelský avatar
Michal376
Příspěvky: 64
Registrován: 24 dub 2010, 02:00

#63 Příspěvek od Michal376 »

Zdarec,vybírám si nějaký "lepší"multimetr.Po zkušenosti s Protek HC506
(Dneska jsem ho byl vrátit) jsem se rozhodl radši trochu připlatit (Tak do cca 5000Kč),padl mě do oka AMPROBE 37XR-A máte s ním někdo nějaké zkušenosti,nebo poradíte něco iné?
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
libajs
Příspěvky: 4
Registrován: 11 srp 2012, 02:00

#64 Příspěvek od libajs »

PetrSinger píše:Nakonec zakoupen VC99.
Má vyšší rozlišení 6000 oproti 4000, což využiju při měření Li-Po akumulátorů a další výhodou je měření teploty a proudový rozsah do 20A.
Nakonec s výbavičkou navíc (přenosný futrál na zip a dva kroko-káblíky) stál 740,- vč. poštovného z HK.
Musím říct, že je super pro moje potřeby a doporučuji všem, kteří chtějí něco lepšího než to nejlevnější co je na trhu.
Od napsání příspěvku uběhlo několik měsíců, tak se ptám, máte někdo nějaké nové zkušenosti VC99?

mopho
Příspěvky: 25
Registrován: 26 lis 2013, 01:00
Bydliště: SM

#65 Příspěvek od mopho »

Michal376 píše:... jsem se rozhodl radši trochu připlatit (Tak do cca 5000Kč),padl mě do oka AMPROBE 37XR-A máte s ním někdo nějaké zkušenosti,nebo poradíte něco iné?
Díky za každou radu.
Koupil jsi ten AMPROBE 37XR-A ?

Ja se rozhoduju mezi nim a drazsim fluke 177.
Taky by me zajimalo jaky je ten amprobe. :)

mopho
Příspěvky: 25
Registrován: 26 lis 2013, 01:00
Bydliště: SM

#66 Příspěvek od mopho »

Jinak, pri rozhodovani jaky vybrat multimetr stredni tridy,muzou hodne napovedet videa od tohoto typka.
http://www.youtube.com/watch?v=wRd2fX_1318

Pri nataceni videi pouziva stativ,dobre rozliseni 720,a ma prijemny hlas s cistou anglictinou. (ne jak Dave Jones z EEVblog, z Australie)

Jeho kanal videi s meraky http://www.youtube.com/user/mjlorton
Me to pomohlo pri rozhodovani. :)
Jen si ho jeste pomacam nekde na prodejne.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#67 Příspěvek od Hydrawerk »

Přílohy
BM257 multimeter.jpg
(289.8 KiB) Staženo 110 x
BM-257-04.jpg
(113.77 KiB) Staženo 114 x
BM-257-03.jpg
(60.99 KiB) Staženo 106 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#68 Příspěvek od Hydrawerk »

Kdyby se vám náhodou líbily multimetry GreenLee od Conrada, tak vězte, že se jedná o přejmenované a předražené modely Brymen, snad model BM829. http://www.brymen.com.tw/product-html/c ... Bm820s.htm
Asi je nejlepší koupit je u www.tme.eu.
Dále se také vyskytují pod značkou Metrel.
Přílohy
Brymen BM829.jpg
(76.58 KiB) Staženo 115 x
Metrel MD9060.jpg
(69.51 KiB) Staženo 112 x
GreenLee DM-820A.jpg
(210.09 KiB) Staženo 106 x

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#69 Příspěvek od pospisjak »

Neříká někomu něco značka Benning?
Mám možnost si v práci vybrat multimetr, jenže to musí být přednostně Benning. Prý by to měla být německá firma s tradicí, ale žádné ohlasy jsem tady nenašel.
Radši bych měl Fluke, Keysight (dřív Agilent), ale ty jsou dražší.
Mj mám na starosti dielektrický tester (VN test izolace a izolační odpor kabelového svazku) a zde bych na multimetru uplatnil velký rozsah odporu (40 nebo 50 MΩ), napětí (to se dá řešit děličem). Taky často měřená kapacita kabelu vůči kovovému rámu je malá (cca 20 pF), to už je na hranici citlivosti multimetrů a to jen těch lepších.

Ostatní požadavky na multimetr nejsou krom kapacity nějak speciální: True RMS, AC proud, indikace špatně připojených banánků není na škodu, dobrý přístup k baterce a pojistkám.
Dokáže mě rozčílit časté vypínání v kombinaci s chybějícím on,/off tlačítkem. Taky neustálé přehazování polarity AC/DC měření při změně voličem by mě štvalo. To bylo dokonce vytýkáno v recenzi menším Fluke multimetrům.
Ten Taiwanský Brymen nevypadá špatně, i pan Lorton na youtube ho docela chválí, otázka je co s kvalitou a přesností po čase používání a co odolnost vůči VN (když v režimu autorange připojím 1000 VAC)...

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#70 Příspěvek od pospisjak »

Díval jsem se i po těch Brymenech a docela se mi líbí.
Po zjišťování informací k výběru multimetru bych se měl zaměřit na napěťovou odolnost vstupu při měření např. odporu. Na to prý odejde dost multimetrů buď úplně nebo ohmický rozsah. Stát se to může docela snadno - nabitý kond v obvodu nebo prostě lidská chyba.

Líbí se mi Brymen 525 , v datasheetu má přímo napsáno: Overload protections - .... V, mV, Ω, and others: 1050 Vrms, 1450 Vpeak. Tak snad to bude pravda.
Benning MM 9 má při měření R, C, ... napsanou ochranu: 600 Veff

Snad tím výrobci nemyslí pouze ochranu před úrazem obsluhy, ale skutečně plnohodnotnou ochranu před poškozením multimetru (?)

U toho Brymen 525 nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC (pro I, U rozsahy) v datasheetu, přičemž tento kombinovaný rozsah má horší přesnost (0,5 % +3d) než čistě DC Voltage (0,08 % + 2d). Je tím asi myšleno měření DC napětí pulzního charakteru při různých frekvencích?
Na rozdíl od Benningu MM9 má Brymen vyšší přesnost, rychlejší vzorkování, větší rozsahy, lepší hroty (ostré, ne banánky).
Ještě nevím, jak funguje ten dvouřádkový display a v jakých kombinacích veličin. Líbilo by se mi zobrazení DC napětí a AC složky zvlášť (měření zvlnění), ale asi to bude jenom na AC [V] a [Hz] nebo teploty T1 a T2...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#71 Příspěvek od Hydrawerk »

Tady máte návod na Brymen.
http://www.biall.com.pl/BAZA_PRODUKTOW_ ... 3-08.1.pdf
http://brymen.eu/wp-content/uploads/bia ... 1-04.1.pdf
nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC
To umožňuje měřit současně AC a DC složku.
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 03 zář 2015, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#72 Příspěvek od Hydrawerk »

Ten Benning asi teda je německá firma. http://cz.benning.de/cz/corporate/vyrob ... m-7-1.html
Ale jejich multimetry jsou s největší pravděpodobností vyráběny Taiwanskou firmou Appa. To není špatné. http://www.appatech.com
Přílohy
APPA 109N.jpg
(84.86 KiB) Staženo 107 x
appa 109n pic02.jpg
(70.41 KiB) Staženo 101 x
BENNING_MM11.jpg
(204.31 KiB) Staženo 104 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#73 Příspěvek od Hydrawerk »

Další příklad.
Takové zhodnocení: Appa - ne zas tak dobrá ochrana proti VN, někdy pouze 1000V cat II. Ale zase mohou být vodotěsné.
Brymen - Ochrana 1000V cat. IV, ale bohužel žádné vodotěsné modely.

U Benningu údaj o vodotěsnosti nevidím.
Přílohy
BENNING_MM1-3.jpg
(176.95 KiB) Staženo 96 x
appa_62t.jpg
(242 KiB) Staženo 95 x

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#74 Příspěvek od pospisjak »

Hydrawerk píše:
nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC
To umožňuje měřit současně AC a DC složku.
Tak to by bylo super pro měření na filtračních kondenzátorech přímo za provozu - zvlnění. Myslím, že klasickým multimetrem to budu těžko měřit, doteď jsem musel osciloskopem (mám pouze doma).

Vodotěsnost mě až tak netrápí, toto bude dílenský měřák.

Už jsem si asi vybral - BM 525S , celkově na mě působí "vychytaně".

Ještě studuji možnost kalibrace, ale v manuálu píšou:
If self-diagnostic message “rE-O” is being displayed while powering on, the meter is reorganizing internal parameters. Do not switch off the meter, and it will be back to normal measurement shortly. However, if self-diagnostic message “C_Er” is being displayed while powering on, some meter ranges might be largely out of specifications. To avoid misleading measurements, stop using the meter and send it for re-calibration.
Budu muset zjistit, jakým způsobem se to kalibruje a jestli to zvládně běžná česká firma za pomocí trimrů uvnitř anebo naopak musí být autorizovaná pro Brymen, což by mohl být v ČR problém.
Přílohy
brymenAC_DC.png
(157.51 KiB) Staženo 106 x

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#75 Příspěvek od bu2520 »

taky záleží na četnosti použití, mě běží měřák tak 6 hodin denně a to u mnoha multimetrů znamená tak 30-40 hodin provozu. U mě zvítězila kdysi APPA 97R oprotu metexům umí 120 hodin, ale už tu sra**ku nikdy nechci, vypíná se sama po určité době ať měřím nebo ne jedině musím přepnout rozsah což je v okamžiku měření príma, buzeruje že vbrzo vypne a než začne měřit po zapnutí trvá to snad 5 sekund. Když měřím krátkodobé jevy třeba po zapnutí tak mám neustálou touhu napsat výrobci co si o nich myslím. Bohužel stále je mi líto těch peněz co stála a tak se s ní trápím dál.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“