Odlučovač oleje ke kompresoru

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
alikes
Příspěvky: 14
Registrován: 29 kvě 2010, 02:00

Odlučovač oleje ke kompresoru

#1 Příspěvek od alikes »

Zdravím,
našel jsem v garáži lednicový kompresor a potřeboval bych k němu vytvořit nějaký poměrně nenáročný odlučovač oleje, koupě tovarního jsem vyloučil neboť jeho cena je skoro jako nový čínský kompresor. Potřebuji to jen na občasné foukaní kol u auta nebo babetty a olej v pneu není moc rozumné řešení. Jak jste toto vyřešily Vy? Dík Aleš.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Kovovou nádobu třeba z trubky a zavařený dna a dovnitř nacpat třeba drátěnku.Vstup a výstup na protilehlých dnech trubky.To je asi nejjednodušší.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Dikobraz »

Sežeň si hrubý palivový filtr (se skleničkou), co se dává před podávací pumpu.

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#4 Příspěvek od grope »

nie som si istý či ten sklenený filter vydrží tlak z kompresoru od chladničky, to by som si preveril.
Inak sa prihováram za riešenie s tou trubkou, iba by som doplnil v spodnej časti malý vypúšťací guľový ventil. A medzi prívod a vývod z filtra by som dal nejakú prepážku, clonu, do ktorej by ten zaolejovaný vzduch narážal. Aspoň tak to mám vo svojom origo odolejovači.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#5 Příspěvek od Charos »

Zkus toto, je to hotové a funkční, jen musí být namontován svisle.

http://www.jadal.cz/cz-detail-658430-mi ... r0259.html

http://www.kovonastroje.cz/Vzduchove-na ... suvka.html

http://www.rulik.cz/index.php?akce=sort ... bozi=41089

Je to ale totéž co ta piksla s drátěnkou....

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#6 Příspěvek od Jodr »

Trubka 40mm o délce 100mm nastojato, plechové dno a víko přiletované mosazí. Vstup vzduchu v horním víku trubkou cca 40mm hluboko do odlučovače , výstup vzduchu také v horním víčku těsně u "stropu", ve spodním víčku stařičký mosazný kohoutek spojený se sánim , tím vracím čas od času olej zpět do tělesa kompresoru. Na sání opĕt trubku naležato s vyvrtanými otvory po obvodu, sací trubička ve víku filtru, druhá strana filtru je otevřená, tudy je filtr vycpaný v mém případě petexem (podložka co se dávala pod lino ). Sestava funguje přes 30let.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#7 Příspěvek od frantajetel11 »

Jenom ještě takovou minitechnickou:
Kompresor z ledničky umí dát i 25 bar, pokud máš všechno dobře utěsněný. Takže = vhodnou tlakovou nádobu + přetlakovej ventil. Platí v případě, že tam nějaká tlaková nádoba bude... Pokud to bude jenom na občas dofoukání gum, tak to nětreba.
Ale pokud budeš mít třeba foukací pistoli - myslím tu na pneumatiky, tak to nenechat jet "do tlaku" moc dlouho, aby ses pak nedivil...

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#8 Příspěvek od Jodr »

Velký údiv může nastat, pokud zapomenete při foukání pneumatiky sledovat tlak :lol: :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

My s tím tlakujem pivní bečky, na olej kašlem, protože se usadí na hladině - ale našli se experti, co zapnuli kompresor a šli na oběd.

To samý chlaďák - půjčí si ho,přetlakují to a pak si stěžují, že to teče a hned na třech místech. Já se s nima už nehádám, prostě se omluvím, že je už starej a hotovo. Já ho mám totiž "nastavenej" tak, že nejde čurdit pivo, teče to jen přes pěnu a pivo se točí na třikrát a více. Pak máš pěnu jak šlehačku.

Ovšem dostal jsem u kámoše "poslední" pivo s olejem a nešlo to pít, to bylo jak gumoasfalt a ještě na mě koukali divně, že to reklamuju. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“