Sony KV-X2941D

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

Sony KV-X2941D

#1 Příspěvek od Dikobraz »

Ahoj lidičky obrátil se na mě švagr , že mu nepravidelně vypadává barva na této TV. Když jsem televizor zapnul , tak asi po hodině skutečně zmizla barva a obraz byl černobílý . Po vypnutí a opětovném zapnutí TV barva opět byla . Odšrouboval jsem tedy zadní kryt a připravil se na měření až se závada znova projeví . Jenže problém je v tom že při sejmuté zadní stěně se závada neprojevila . Myslím si že příčinou je nějaká teplotně závislá součástka protože když to dostalo pořádné chlazení po odejmutí zadní stěny závada se neprojevila. Nemáte prosím někdo schéma nebo zkušenost se stejnou závadou u této televize. Předem díky za každou radu nebo pomoc.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#2 Příspěvek od achil »

Vedle krystalu 4,43 v dekoderu barev je kapacitní trimr.Ten vysazuje je treba ho vymenit nebo nahradit pevnou kacitou kolem 18pF

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DjRix »

Tak tak,je to skutečně tím trimrem,já je vyčistím videosprejem z nedisu a je pokoj,s nahrazováním pevnou kapacitou nemám dobré skušenosti,klasické keramické kondy jsou daleko více tepelně závislé oproti trimrům a může se stát že po zahřátí ujede oscilátor mimo.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Ano keramiky mají tepelnou nestabilitu, ale v tomto případě jsem spíš opravoval po někom kdo buď jen nastavil již vadný trimr, anebo použil nejaký sprej. Po výměně za pevnou kapacitu se televize už nevrátila.Je to velmi častá závada dekodéru Pal v TV SONY nebo GRUNDIK s kapacitním trimrem v serii s krystalem 8,867MHz.Spíš spoléhám na ověření v praxi než teorii zázračných sprejů.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od DjRix »

No já právě 3 roky používal ten sprej a taky se mi TV nevracely,ten video sprej se bezezbytku odpařuje a když se to vyčistí pořádně tak je to ok....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“