jak elegantně spojit rozř.kabel

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lachomir
Příspěvky: 27
Registrován: 04 zář 2010, 02:00

jak elegantně spojit rozř.kabel

#1 Příspěvek od lachomir »

Zdravím, mám rozříznutý kabel na adaptéru k notebooku. Přesněji dva konce mezi zdrojem a konektorem v ntb. Chtěl bych to nějak spojit, ale aby to trochu taky vypadalo, a ne jen dráty zakroutit a omotat páskou. Nevíte jestli se dá koupit "něco" čím bych ty dráty k sobě bezpečně a vkusně napojil ? Třeba něco jako speciální svorkovnice pro takové účely? Díky za rady.

Uživatelský avatar
krutor
Příspěvky: 374
Registrován: 13 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od krutor »

Pokud je ten konektor co se zasouvá do NTB nějaký obyčejný co se dá koupit a pokud se dá samotný zdroj rozebrat, natáhl bych celý nový kabel a dal na něj ten nový konektor. Pokud to nelze, řešil bych to spájením (předpokládám, že je to uspořádané jako v koaxiálu, tedy jeden drát uprostřed (+ pól) je celoomotaný druhým (- pól)).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A namiesto pasky pouzit zmrstovaciu buzirku.

Uživatelský avatar
lukasozzz
Příspěvky: 50
Registrován: 07 led 2013, 01:00

#4 Příspěvek od lukasozzz »

Já jsem měl podobný problém a připájet dráty mi zrovna moc nepomohlo, protože po čase se ve spoji drát znovu ukroutil. Nabíječku jsem rozebral a jak píše krutor dal jsem tam kabel nový i s novým konektorem. Takhle drží perfektně, jediný problém je že jsem sehnal jen takový ten obyč plastový konektor a ten taky moc nevydrží

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od sis2 »

- na jednu stranu spojovaného kabelu navléknout smršťovací bužírku
- pak postupně vnitřní vodiče spojit pájením a jednotlivě zaizolovat - pokud je vodičů více, tak spoje nedělat na jednom místě, ale posunout - aby se lépe vešly do průřezu spojovacího úseku
- režnou nití zabandážovat spojovaný úsek tak, aby byl všude stejný průměr
- pak připravit proužek pocínovaného plechu a ohnout do U - ohyb jako průměr zabandážované části
- nasadit U-profil na zabandážovaný úsek, ohnout konce k sobě - vytvořit trubičku s konci těšně k sobě nebo s 1-2 mm přesahem a lem spájet
- navléknout smršťovačku a ohřátím dílo dokončit
Takto se dá dobře opravit bez zhoršení vlastností i přerušený koax...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Někde na Aukro.cz nebo Allegro.pl jsou nabízené nové kabely vč. konektoru pro různé notebooky. Jen ty nabídky pohledat. Pak už jen rozloupnout zdroj a připájet celý nový kabel.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“