CD a DVD nosiče JVC - kam zmizli ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

CD a DVD nosiče JVC - kam zmizli ?

#1 Příspěvek od durkovic »

zdravím vospolok,

pomaly mi dochádzajú DVD aj CD média JVC v boxe. chcel som si kúpiť ďalšie no ako keby sa po JVC zľahla zem. ani internetové obchody ich nedržia.

Máte niekto nejaké info či sa budú ešte predávať?

chcel som napísať na centrálu JVC V ČR no zistil som že už ani tá neexistuje. Dovoz výrobkov JVC prevzal FAST ČR..... tak som písal im, no zatiaľ sa neozvali....

Dík za akékoľvek info.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Před půlrokem sa krátko mihly u nás v OKAY elektrospotřebiče jenomže ve spindle boxu 25 ks a to je pro mě moc velká dávka. Ale, v Tescu jsem nedávno v akci objevil DVD+R Maxell 10 ks = 19.90 Kč, made in China, dobré, co. Jinak zcela běžně TDK kusovky po 7 Kč nebo Verbatim, Imation po 8 Kč. Sporadicky náhodile Sony v Polsku, dříve EmTec, Philips, Benq - již taky zmizely z trhu, jednou v tržnici Memorex.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od durkovic »

Ano obehal som u nás v meste tiež skoro všetké elektro obchody ale nikde nič. pouívam ich aj z dôvodu veľmi dobrej kompatibility. Mám tu napríklad DVD recorder od známeho ktorý mi to prenechal. neberie židen čistý disk okrem origo Panasonic diskov (ktoré už neviem zohnať) a taktiež to zázrakom vedelo aj ked z obtiažami prekusnúť DVD od JVC. iné ani ťuk. v panasonic servise ked to bolo ešte na zaručnú opravu bolo povedané že v prístroji je potrebné používať len panasonic média.....

tak uvidím či ešte neodpíše FASTPLUS SR. čo sa s tými plackami od JVC podelo. pritom ani v zahraničí ich nejak moc nieje vidieť.... veľmi to pripomína stav ked JVC nečakane ukončil výrobu svojích výborných JVC VHS videokaziet... proste s tým práskli... :cry:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

zdar,

tak došla odpoveď z FAST PLUS SR...

"Dobry den, CD ani DVD znacky JVC nemame v ponuke a ani neplanujeme"

takže super, ach jo...

:cry:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Zlatý časy CD a DVD jsou dávno pryč, spousty výrobců končí, protože už na tom nevydělávají. Osobně mi to nijak nevadí, už to skoro nikde nepoužívám.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od durkovic »

jo jo asi tak, osobne keď boli JVC DVDčka na pultoch predajní tak nejaký veľký odbyt nemali, každý radšej siahol po verbatime, TDK, memorex, maxell a pod.... pritom tie JVC boli vyrábané firmou Taiyo Yuden.

ved hej dnes už ani MC kazety ani VHS ani CD/DVD zachviľu skončí slabo svietiaca hviezdička Blu Ray... dnes je to už len o flash, SSD a hlavne o online serveroch.... ach jo, kam to ten svet speje....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Všechno se vyvíjí, staré překonáno jest, hle ! již je tu nové ! Srandovním paradoxem je návrat k vinylovému nosiči (LP), kdo by to tenkrát býval řekl když po revoluci (1989) analogové desky letěly do popelnic čí bazarů a gramofony Tesla NC440, 450, 600Q v lepším případě uložené na půdě i v garáži. Dnes ceněné a vyhledávané. A cívkové magnetofony ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Habesan »

Tak studiové magnetofony jsou údajně technicky lepší než CD.

To s deskou je úchylárna, a jestli se vrátí kazety, tak potěš koště...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#9 Příspěvek od fero7 »

Habesan píše:To s deskou je úchylárna, ...
Vonku je velmi teplo?
Habesan píše: a jestli se vrátí kazety, tak potěš koště...
Kazety nemaju ziadny dovod na "vratenie sa".

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Magnetofon cívkáč...ano ale aspoň půlstopý stereo a 19.05 cm/s a takových je už málo. Audio kazety CC jakkoli o celé dekády mladší jsou dějepis, obávám se, zmizely z trhu během roku, a jaká to byla sláva, takový 10 kg deck Nakamichi, Pioneer, Luxman...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Originalne kazety sice zmizli, ale ciste obcas niekde vidim. A kazetaky tiez.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

V OKAY elektrospotřebiče občas nějaké čisté audio kazety jsou, i když nabídka se redukovala na zn.TDK a EmTec, ještě celkem nedávno Sony 90 normal v Bille mezi čokoládama a Maxell CrO₂ u kasy v Lidlu.
Rovněž něco zde:
http://www.vintageaudio.cz/prodej/zazna ... dia/pasky/
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Habesan »

Nehodlám rozjíždět flame na téma deska versus kazeta.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím.
Podařilo se Mě sehnat tyto JVC,jak CD,tak i DVD-DL v Electro Worldu - zde u Nás v Ostravě. Nikdy před tím Jsem je nikde neviděl,takže proč neskusit...Hmmm...musím říct,že fakt prozatím jsou dobrý.Z dvou krabic po 100 kusech ještě ani jedno nešlo do pryč,jako vadné.
Jen tak na okraj: Začaly se tady voběvovat TDK a Memorex.
TDK dle Mě stojí za houbelec,ale Memorex nemaj chybu.
Pálím přes Plextor L890-SA s New UpDate FirmWare.
Naposledy upravil(a) Jiri_REZEK dne 26 čer 2013, 17:28, celkem upraveno 1 x.
EXA

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

No vidíš a někdo Memorexy pomlouvá že se drolí okraje...mám pár ks CD-R této značky z tržnice u svinovského nádru a zatím jakž-takž, bez účtu sice ale ten je stejně nadraka, reklamaci vadného výpalku neuznají nikde, když mně havaroval Imation (s paragonem) tak poslali do prčic. Hlavně nekupujte zn. Extreme (s motýlem) je to jedna hrůza, úspěšnost pálení 70%. Audio kazety Maxell UR (type I.) se vrátily do prodejny OKAY.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“