zdroj APC 007-G servisní manuál (VYŘEŠENO)

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

zdroj APC 007-G servisní manuál (VYŘEŠENO)

#1 Příspěvek od Mira_A »

Nemá někdo servisní manuál tohoto zdroje. Neví někdo jaký signál jde na pin ON/OFF pro podsvětlení displeje.
Naposledy upravil(a) Mira_A dne 27 čer 2013, 18:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#2 Příspěvek od Mira_A »

Tak jsem si odpověděl sám. V hájí je i mainboard , vůbec nepošle sinal zapnutí podsvětlení. Když ho zdroji dodám trubice po chvilce zhasnou takže vadný invertor. Jedna trubice taky nesvítila , tak jsem to rozdělal a zjistil , že je křuplá.

Nevyplatí se spravovat. Je to tedy elektroodpad.

VYŘEŠENO :lol:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Když vyřadíš tu sekci, která se (marně) pokouší živit tu křuplou trubicu, tak to na zbývající poběží normálně, jen s horším podsvitem.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#4 Příspěvek od Mira_A »

Habesan píše:Když vyřadíš tu sekci, která se (marně) pokouší živit tu křuplou trubicu, tak to na zbývající poběží normálně, jen s horším podsvitem.
Píši , že je jasně vadný invertor. Zkoušel jsem tam dávat po jedné trubici a výsledek vždy stejný. Na chvíli se rozsvítila a zhasla. Tahle která bylo posléze zjištěno se rozsvítila taky , ale v mnohem kratším čase a do ruda.
Je tam jeden obvod invertoru , který je pro všechny trubice společný DT8210 a ten bude pravděpodobně v háji pokud tam není zpětná vazba říkající obvodu , že je vše v pořádku nebo zajišťuje vypnutí.

A na monitoru stejně nic nebylo vidět. Pravděpodobně je to celé mrtvé.
Ten LCD ještě schovám , třeba se časem podaří na něčem přezkoušet zda funguje. A zdroj může fungovat ještě jako spínaný zdroj 12V/5A.
Napájecí část zdroje je v pořádku.

Bylo to Televizní LCD Venturer (Technika LCD19DVDID). Měl jsem to zadara tak , že to vyzkouším jestli by z toho nešlo něco použít.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“