Revoluce v ukládání dat?

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

No jo, výzkumníci v laboratoři vyzkoumali - a zveřejnili, ale nepředvedli. Tak se mi zdá, že se hledá bohatý sponzor, který by ten jejich výzkum ještě pár let štědře financoval.
Když jsme u těch digitálních médií: jak archivujete své soubory, třeba rodinné fotky? Optické disky se mi neosvědčily, zatím snad jen HDD? Nebo snad flash-disky?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Na webu v šifrovaných archivech. Ale nedávám tam nic, co by kohokoli mohlo zdiskreditovat. Zbytek mám normálně na disku.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

MetalGod píše:Nevím zrovna, jestli má WiFi, ale nejspíš jo...
Jo, když se do USB zapíchne WiFi dongle.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

OK, dík za info.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

Otkundes píše: Když jsme u těch digitálních médií: jak archivujete své soubory, třeba rodinné fotky?
Fotky mám na DVD. Jsem zvědav, jak dlouho tam vydrží. Některé z nich bude nejlepší vytisknout.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

tomasjedno píše:
MetalGod píše:Nevím zrovna, jestli má WiFi, ale nejspíš jo...
Jo, když se do USB zapíchne WiFi dongle.
Tak, tak. Už jsem si i vybral očitou verzi, protože ne všechny jdou prý použít, když se na USB portech překročí jmenovitý odběr proudu tak se PC nespustí, pak jsem ale uznal že je to jedno, když jsem přiobjednal USB Hub který je napájen ze sítě. Každopádně k PC prodejce nabízel USB WiFi mini, z čímž jsem nesouhlasil, nemožnost připojení anténky, tak mě byl nabídnut CONNECT IT CI-88 který prý na tom stroji funguje, tak jsem nebyl proti.

Líbí se mi že se to dá připojit k TV a není potřeba monitor, to se dá na dosti místech uplatnit..

Jinak na tom běhá Raspbian, pidora, ARCH pak další předělané verze, ale z hlediska rychlosti jsou nejlepší ty ofíko prý..


Na FOTO používám externí HDD. Už jsem se setkal, že DVD nebylo čitelné, když jsem na něj nalepil kancelářským lepidlem štítek z vrchní strany, nejspíš to poškodí tu folii a po nějáké době není čitelné

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Já bych revoluci v ukládání dat ani moc nekritizoval a raději vyčkával. Pamatuji si chytré řeči v době, kdy se přecházelo z disket 8" na 5,25" a po té na 3,5". Nevíme, co z toho nakonec vyleze a je dost velké umění v dnešní době vynalézt něco jiného (nového) a umět o i realizovat. :wink:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

CZJKP1 píše:DVD nebylo čitelné, když jsem na něj nalepil...
Když selžou všechny pokusy je načase přečíst si návod. Bývá to u u optických disků a mechanik napsáno.
"Nikdy na něj nic nelepte."
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#24 Příspěvek od FERYACT »

Můj přítel/který nedávno zemřel/ pravil že jeho CD přežijí moje DVD několikrát.Já jsem CD opustil a jsem zvědavý kdy toho budu litovat.

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Panda38 »

CZJKP1 píše:...Už jsem se setkal, že DVD nebylo čitelné, když jsem na něj nalepil kancelářským lepidlem štítek z vrchní strany,...
Byl alespoň symetrický aby byl dynamicky vyvážený? Mechanické rozkmitání vahou štítku může dost znemožnit čtení.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od kevin_mitnick »

Byvali casy, ze se CD delalo v kosmickych podminkach cistoty, obsluha kolem stroju behala ve skafandrech... Jedno CD tenkrat stalo pomalu dveste korun, ale diplomka, kterou jsem si nechal vypalit na zlaty Kodaky leta pane 1996 je bez problemu citelna dodnes.

Dnes CD a DVD seka Cong v plechovy boude u ryzoviste, placka stoji min nez dvacku, ale filmy, ktere jsem deckam vypalil na DVD v roce 2010, nebo pisnicky na vanocni besidku na CD z roku 2009 jsou dnes uz davno v kosi, protoze uz o vanocich 2012 je nedovedla nacist zadna mechanika...

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“