CD přehrávač ONKYO DX6730, slabší laser?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

CD přehrávač ONKYO DX6730, slabší laser?

#1 Příspěvek od Filda »

Zdravíčko,
leží mě na stole Cd přehrávač ONKYO DX6730. Dle předchozího majitele "hraje blbě". Když jsem ho vyzkoušel, s žádným CD neměl problém. Bere originály i pálené (při hraní nepřeskakuje).

Jediný problém je že přeskočí při opravdu lehkém cvrnknutí do přístroje, nebo stolu. Je tohle vada, nebo se tyhle staré přehrávače takto chovaly?

Díky za odpověď :wink:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

mozu byt zatvrdnute silentbloky v mechanike...

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Filda »

Silentbloky jsou měkké. Samotné uložení je řešené posazení mechaniky na pružinkách (gumové silentbloky slouží jako krajní doraz). Přesto mě uložení připadá až moc volné - velká vůle (že by "vychozené"?). Znám jen uložené z levných čínských mechanik.....
Stačí klepnout jedním prstem do přehrávače nebo stolu (nebo dupnout v místnosti) a přehrávání přeskočí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To nebude normalne. Staci to potom polozit na jednu policku spolu s reprakmi a uz to bude preskakovat stale.

Uživatelský avatar
Jintaj
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Jintaj »

Pár Onkyí jsem kdysi zkoušel a takhle se nikdy nechovaly. Vyčerpaný laser v kombinaci s měkkým uložením může skutečně dělat to, co popisuješ....

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Filda »

Přehrávač jsem nechal chvilku uležet (proto píšu tak pozdě). Na nějakých zahraničních stránkách jsem se dočetl, že je pravděpodobně chyba v uložení samotné čočky (optiky) v "bloku" laseru. Zavěšení čočky se prý "pronese" a čočka není dobře upevněna... Je pravda že při jemném klepnutí se samotná optika (čočka) třepe jako prase :/.
Vypadá to, že objednám nový blok laseru a uvidí se :)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“