LCD monitor - jiný LCD panel způsobuje vypnutí podsvícení

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

LCD monitor - jiný LCD panel způsobuje vypnutí podsvícení

#1 Příspěvek od Peca »

Zdravím, mám tu LCD monitor LG, který dělá to, že když se zapne a zobrazí obraz, tak cca za 2 vteřiny vypne podsvícení, ale obraz jako takový pořát správně zobrazuje.
Když jsem u tohoto monitoru vyměnil celý LCD panel připojený přes LVDS konektor za panel z monitoru Acer se stejnou úhlopříčkou a zřejmě i rozlišením, tak monitor funguje tak jak má (alespon prozatím - zatím je zapnutý cca 20 minut a drží).

Takže problém je sice vyřešen, ale mě by zajímalo, co je na tom originálním panelu špatně, že se vypne podsvícení. Jak říkám - tak 2 vteřiny zobrazuje naprosto správně a pak jen vypne podsvícení. :)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Studeňák na trubici, alebo vadná niektorá trubica.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Peca »

Zkusil jsem postupně po jedné všechny 4 trubice a dělá to s každou trubicí. To by musely být vadné všechny trubice. Nebo ne?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Musia byt vsetky 4 zapojene a funkcne, inak sa to vypne.

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Peca »

Tak už jsem našel chybu. Skutečně je jedna trubice vadná. Vzal jsem trubici, která je ještě dobrá a vždy jsem s ní nahradil jednu ze 4 zapojených a pak jsem narazil na tu, kterou to bylo. Tak díky za radu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“