TDA8571J

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
ji.mudra

TDA8571J

#1 Příspěvek od ji.mudra »

Nemáte nìkdo zkušenost s tímhle zesíkem--i když k nìmu pøipojím jenom napájecí napìtí a sepnu pøes vstup mode,tak se na mùj vkus dost høeje a dìlá mi to i úplnì novej,je to normální??

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Podla mna je to normalne. Opatri ho velkym chladicom..A prilis to neprehanaj s napajanim.

ji.mudra

#3 Příspěvek od ji.mudra »

Vypadá že jo,šoupnul jsem ho do krabice od spálenýho autozesilovaèe a i když hraje tak se nevypíná pøehøátím,jen nechápu proè se tak šílenì høeje naprázdno??Nechám ho hrát celej den a uvidím :lol:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

A ze bys pri ozivovani zmeril klidovy odber? Hned bys mel jasno, jestli to je OK, nebo ne. To prohlaseni: na muj vkus se to hreje, je uplne irelevantni a nema zadnou vypovidajici hodnotu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#5 Příspěvek od ladislav37 »

Zdravim vsetkych radioamaterov... Kedze nemam autoradio a uplne mi postaci zosilovac do auta, rozhodol som sa pouzit tento obvod (tda8571j) ako autozislovac... No po zostaveni som narazil na nasledujuci problem: Po zopnuti mode do pracovneho rezimu sa spotreba zvysi na cca. 200mA, Vdiag signalizuje nejaku chybu (ide do low, ale neviem ci tam je nejaky priebeh, kedze nemam osciloskop) a na vsetkych vystupoch je meratelne jednosmerne napetie o velkosti napajacieho... Nepracoval niekto s tymto obvodom, resp. nemate nejake skusenosti ci napady? V pripade nudze prilozim aj schemu a navrh..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Typický klidový proud bez signálu má tento obvod skutečně kolem 200mA (ale některé kusy mají až 360mA), takže to by bylo v pořádku. Že přitom na něm vzniká tepelná ztráta 3W (až 5W) , je jasné, a, že to teplo musí někam odejít, je logické. Takže raději nezapínat bez chladiče.
Patrně máš někde chybu v zapojení: na všech čtyřech výstupech v tom případě musí být polovina napájecího napětí.
Předpokládám, že diagnostický výstup máš přes odpor 10k připojený na plus napájení. Tak koukni na diagnostický výstup (pin 9) osciloskopem. Jestli tam máš trvale 0,6V, jde o přehřátí.
Jestli tam jsou ale impulsy s periodou 10ms a délkou 50µs, znamená to zkrat na některém výstupu, diagnostický obvod si testuje, jestli zkrat trvá. To ti voltmetr na diagnostickém výstupu nestihne ukázat.

Změř to a pak se uvidí.

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#7 Příspěvek od ladislav37 »

Tak pri tomto obvode sa nie je kde pomylit.. :D, vstupy mam filtrovane cez kondiky, vystupy su priamo na reproduktor (Vdiag cez 10k na vpp), obvod je samozrejme osadeny na chladici, ale nezohrieva sa nijako extra.., pomeral som to asi styrikrat pre istotu, ale nenasiel som skrat nikde.. Skusim to teda dat na osciloskop a uvidim co sa z toho vykluje..

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“