účinnost brzd ve Fabii

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Fabie bez ABS musí při prudkém brždění zagumovat.

Anketa končí za 09 srp 2013, 00:51

Ne
1
7%
Ano
11
79%
Záleží na typu brzdových destiček
2
14%
 
Celkem hlasů: 14

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#31 Příspěvek od rezis »

Mám osobně desky Bosch, kotouče Zimmerman s antikorozní úpravou.
A naprostá spokojenost. Možná si jen dýl sedaly.
Starline..... no když mám ty Zimmermany pod cenu Starline....
Brembo je slušné až v té nejvyšší řadě jinak se kroutí - což mi bylo nepřímo potvrzeno i lidmi co tam dělají. (kotouče se dělají v Ostravě)

Obecně je mi naprosto jedno kde se dělají. Je to o požadavku na kvalitu dané značky. A tomu, že naprosto stejné destičky jsou Bosch, a Starline nevěřím. Věřím, že mají několik kvalitativních sort kde to opravdu je jedno.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#32 Příspěvek od Jimmi2 »

Ty destičky/kotouče Ate, co popisuji výše, by měly být jakožto prvododávky "koncernu", tedy i škodoffky.
V dnešní globální době mluvit o "originálu" maprosto nemá smysl.

Jinak poučné povídání o destičkách/kotoučích je zde:
http://trinom.org/tmp/brakemyths.pdf
Mohu do posledního písmenka potvrdit z vlastních zkušeností.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

Jako "originál" beru součástku, namontovanou do auta výrobcem na lince. V dalším případě pak díl dodanej značkovou servisní/prodejní sítí - tam si musejí ze smluvního hlediska hlídat "značkovost". Všecko ostatní se vejde pod pojem "druhovýroba" = díly rozměrově identické, ale už nepodléhající kvalitativnímu schválení značkou "výrobce" auta. Takže sem se vejdou jak díly kvalitnější a proto i podstatně dražší, než montuje výrobce ve své sériové produkci, tak i díly splňující kvalitativní požadavky na bezpečnosst ne s přimhouřením oka, ale doslova pouze s pohledem "čelem vzad"... Takže pokud výrobce montuje "originálně" ATE nebo TRW a já si koupím Brembo nebo Ferrodo, budu na tom líp než série - ale zaplatím za to. Naopak sice můžu ušetřit koupí Starline, ale nikdo mi nedokáže předpovědět, jak se budou takový brzdy chovat při sjíždění víc jak kilometr dlouhýho klesání, když mi na konci kopce těsně před okrajem lesa skočí do cesty splašená baba houbařka a já ji nebudu chtít poslat do věčnejch lovišť...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#34 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, třeba celý problém nebyl způsoben destičkama, ale třeba protahujícíma se a nafukujícíma se brzdovýma hadicema. To pak další tlačení napedál vydá práci jinde než na pístku. Sám jsem se o tomhle problému přesvedčil po výměně staré originální hadice novou.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“