HP elittebook Compaq nw8440 - reinštalácia

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

HP elittebook Compaq nw8440 - reinštalácia

#1 Příspěvek od Duvsan »

Funguje mi od r. 2010. Sem-tam som ho prebehol Ccleaner-om, občas nechal zdefragmentovať (automatika akosi nestačí). Už mi pripadá pridusený, každú chvíľu hučí vetrák, ide z neho horúčava... Ešte som ho nechával, len po poslednej aktualizácii prestal komunikovať s routerom. Funguje, keď ho mám nezabezpečený. Keď som dal WPA2 a zmenil rozsah IP, nepripojil sa. To vyriešilo obnovenie systému, ale už pýta komplet reinstall. Pri tej príležitosti uvažujem ako základný systém použiť Linux, doň dať VirtualBox a doň Win7 (legálny). Čo nerozchodím pod Linuxom, dám do Windu. Ktorý Linux odporúčate? Kedysi som sa s nimi hral, to ešte pred r. 2010. Čo som počul, Ubuntu vraj veľmi upadol, Mandriva sa mi nikdy nepáčila - ani ako Mandrake, zostáva Fedora a SuSe. Alebo možno by sa oplatilo niečo s LXDE. Keby som do toho videl hlbšie, asi by som si nakonfiguroval Gentoo alebo Arch, ale z toho som už akosi vyrástol, radšej niečo hotové. Kto sa v tom vyzná, môže pomôcť. Vopred vďaka

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Ono také trochu záleží na co se komp používá a jak moc je nebo není dostupný SW pod použitým OS.

Pro někoho je zajímavým řešením "multiboot", kde má možnost si to pustit i pod Androidem. :)

http://warezforum.cz/viewtopic.php?f=110&t=1824228

Uživatelský avatar
Sunshine
Příspěvky: 35
Registrován: 14 pro 2012, 01:00
Bydliště:

#3 Příspěvek od Sunshine »

Nejdriv by sis mel tak nejak rozmyslet, na co chces ten system pouzivat, jestli ti programy maji kompatibilitu s Linuxem a jestli budes mit naladu na uceni s tim systemem a prvotnim nastavovanim toho systemu. Pokud v tomhle budes mit jasno, tak teprve potom do toho jdi. Jinak za me je to Fedora.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#4 Příspěvek od Duvsan »

V minulosti som sa s Linuxom potýkal. Zainponovalo mi Ubuntu (niekdajšie). PC mám väčšinou na net, sem-tam multimédiá, Win by bol pre Multisim a spol. RAM to má 4GB, s tým by problém snáď nebol. Procesor je C2D T7200. Linux by ho mal v rámci možností šetriť. Ešte je zaujímavé, aby Linux podporoval driver v tomto ntb.

Grafika: ATI MOBILITY FireGL V5200 (256MB),
Sieťový adaptér: Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet
Sieťový adaptér: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG

Ostatné by hádam nemal byť problém.

Sú tu zástanci SuSe?

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Gringo_Joe »

Dej tam Mint a mas vyreseno;-)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Duvsan píše:každú chvíľu hučí vetrák, ide z neho horúčava...
Otevři a vyčisti (možná) prachem zanesený chladič procesoru. Mě to DOST pomohlo.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od kewin »

taky jsem pro vyměnu pasty na CPU a GPU po 3 letech to ma narok na pořadnou očistu a mnělo by zmiznout nadměrně hučeni větraku :-)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#8 Příspěvek od Duvsan »

Ono z toho ide dosť pálava, takže pasta by mohla byť v popriadku. Očistiť hej, len na to musím nabrať guráž. Niekedy to rozoberanie a skladanie býva psina a tiež vždy hádam, ktorý šroub patrí kam a že ich je dosť. Ale dôjde i na to.

Mint nie je odnož Ubuntu?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#9 Příspěvek od PixelOrgy »

muzu doporucit debian, centos, nebo solaris 10 (coz samozrejme neni linux) ...
jinak je to ve finale vlastne jedno jaka je distribuce, stejne bude nejspis RPM nebo DEB, lisit se bude v podstate v drobnostech

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Solaris na notebooku si velmi predstavit neviem...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Takže skúsil som SuSe, Fedoru a okľukou som sa vrátil k Ubuntu. Dal som Lubuntu inštalované zo siete. Mám problém s prehliadačom. Keď niečo hľadám v Googli, stáva sa, že stránku nenájde a vypíše, že nevie nájsť googleadservices.com. A keď nepoužijem štartovaciu stránku Ubuntu, tak nepozná ani translate.google.com. Buď je to systémová záležitosť, alebo niečo v útrobách nastavení. Ak to nevyriešim, budem sa musieť vrátiť k Windowsu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#12 Příspěvek od Duvsan »

Sunshine, kde vo Fedore nájdem nastavenia touchpadu? Ide mi o posúvanie stránky a o dvojklik. Kutám a nenachádzam. U SuSE som to našiel, ale nepohodol som sa s tým.

Ako vyriešiť problém uvedený v predchádzajúcom príspevku?
Prekladač už jaksi funguje.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#13 Příspěvek od Duvsan »

Vyskúšal som PClinuxOS, tam mi funguje všetko v pohode. Asi zostanem pri ňom. Ale tiež je na Debiane, tiež má Synaptic, prečo mi to nechodí v Ubuntu? Presnejšie, čo treba poupravovať? Radšej by som dal (už odporúčaný) Mint.
Sú tu linuxáci, tak nebuďte škrobi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#14 Příspěvek od Duvsan »

Ešte raz. Prečo mi nefunguje www.googleadservices.com ? Proste ho nenájde. Čo treba prenastaviť?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#15 Příspěvek od PixelOrgy »

nefunguje ani me, asi je ta adresa spatne (vrati chybu 404). nehledas http://www.google.com/adwords/ ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“