Satelitní přijímač Homecast HS8100CIPVR, nahrávání

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

Satelitní přijímač Homecast HS8100CIPVR, nahrávání

#1 Příspěvek od jova1 »

Zdravím, mám problém s uvedeným přijímačem. Jedná se o přijímač s vestavěným harddiskem 250GB. Poslední dobou se mi stává, že špatně přehrává zaznamenané pořady. Závada se projevuje nahodile cca u každého třetího záznamu a to zhruba v těchto variantách:
1. spuštěný záznam se začne přehrávat a během několika minut obrazovka zčerná a už není nic vidět do konce záznamu. Po „přetočení“ na začátek záznam skončí ve stejném místě opět černou obrazovkou.
2. záznam se nedá vůbec spustit, respektive podle pruhu který ukazuje místo v záznamu běží, ale bez obrazu s rychlostí mnohem větší.
3. Přehrává normálně záznam do okamžiku přerušení stop tlačítkem. Po opětovném spuštění je už opět jenom černá obrazovka a nedá se přehrát ani původně hrající část.

Harddisk jsem v satelitu zformátoval, stáhnul nejnovější verze programového vybavení a chová se to stejně. Už nevím co s tím mám víc dělat. Nesetkal jste se někdo s podobnou závadou?
Naposledy upravil(a) jova1 dne 31 kvě 2013, 20:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Zdroj je vporiadku?

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jova1 »

Pokud myslíš signálu, tak se domnívám že ano, určitě jsem dříve nahrával bez problémů i při slabším.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Myslim napajaci. Ze to pri vacsej zatazi (nahravanie) niekedy zblbne.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jova1 »

Tak dalece jsem do toho ještě nešel, zítra to rozhodím a poměřím ESR kondíků ve zdroji a napětí.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jova1 »

Tak jsem proměřil ESR všech kondenzátorů a nic. Sice jsem vyměnil 6 kusů 10uF rozmístněných porůznu na desce co byly dost špatný, ale vliv na výše popsanou závadu to nemělo. Ve zdroji napětí 5V, 12V, 24V, 3,3V sedí, pouze místo 7V jsem naměřil skoro 8V.
Nemáte někdo další typ kde hledat závadu? Zkusit jiný HD?

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od soucek »

Zkus pořídit několik záznamů z nekódovaných programů (Óčko,ČT24). Třeba je problém s dekódováním. Jakou máš kartu a rozhraní ? Mimochodem jsem kdysi tento stroj vlastnil několik dnů a musel jsem ho vrátit prodejci. :opravar: Zježily se mi všechny vlasy a chlupy.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jova1 »

Co jsem koukal, tak karta i CA modul je irdeto cryptoworks. Karta je od Skylinku a jedná se o druhou kartu výměna. Pravdou je, že s tou původní jsem takovéhle problémy neměl, ale nejsem si jistý, že by to začalo takto zlobit po její výměně. Ty záznamy nezakódovaných stanic nahraji. Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od soucek »

Kódovací systém Irdeto je živý systém, prochází neustále úpravami a Shitlink s tím dělá za pochodu psí kusy. Různé pokusy a snahy o zvýšení zabezpečení jsou na úkor platících zákazníků. Říkám znova, vyhoď kartu a CA modul z přijímače a zkus pár nekódovaných nahrávek. Máš dvě karty když je to dvoutunerák ?
Naposledy upravil(a) soucek dne 22 kvě 2013, 20:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jova1 »

Dvě karty nemám, nahrávky se v případě že se koukám na jiný kanál ukládají zakódované a dekódují až při přehrávání. I v tom může být ten problém s různými variantami závady. V průběhu dvou dnů jsem zkoušel nahrávat nekódované kanály a zatím žádná chyba. Takže dalším krokem bude výměna CA modulu. Zatím děkuji za rady.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jova1 »

Tak bohužel, situace je stále stejná. Sehnal jsem nový CA modul, v tom původním jsem nechal přehrát program a nic. Chová se to stále stejně.
Nevíte jak naformátovat ten zabudovaný HD? Je to SATA, visty ho detekují, ale jeho formát neznají.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#12 Příspěvek od Eleman »

jova1 píše:Harddisk jsem v satelitu zformátoval...
Nechápu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jova1 »

Když spustím formát v satelitu, tak ho to asi jenom smázne protože je s tím hotový za cca 5s. Chtěl bych ho zkusit zformátovat fyzicky jestli na něm nejsou vadné sektory.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jova1 »

Zapůjčil jsem nový HD neznámého formátovaní. Po vložení ho satelit sice detekoval, ale nebyl funkční. Po spuštění formátování začal normálně pracovat. Bohužel závada stále přetrvává, takže vadným HD to nebude a já už jsem tím pádem v koncích :(

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#15 Příspěvek od soucek »

Pokud nemáš dvě karty, máš k tomu dotažený aspoň dva koaxiály? Zkus je nazájem prohodit. Jaký máš momentálně dekodovací modul ? Ten nový harddisk jsi předem testoval někde v PC, že jsi přesvědčený že dobrý?
Jinak moje rada zní, zahoď to do kopřiv. Ty nervy za to nestojí. Vím o čem mluvím.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “