Náhrada rezistoru 2.1W

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pentoda92
Příspěvky: 99
Registrován: 24 srp 2013, 02:00

#16 Příspěvek od pentoda92 »

Poslední dotaz - rezistor mám zapojit ke koncovému zařízení sériově k + nebo paralelně?

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#17 Příspěvek od lintik »

určitě sériově :idea:

Uživatelský avatar
pentoda92
Příspěvky: 99
Registrován: 24 srp 2013, 02:00

#18 Příspěvek od pentoda92 »

Děkuji moc :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#19 Příspěvek od tomasjedno »

pentoda92 píše:Ano, konstantní, díky za odpovědi
procesor píše:Ak to bude napájať ventilátor a odpor bude v prúde vzduchu toho ventilátora mohol by byť aj jedno-watový.
Odkdy je ventilátor konstantní zátěž?

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Otkundes »

Z kontextu diskuse ve vláknu mám dojem, Tomáši, snad nikdo netvrdil, že ventilátor je konstatní zátěž? Mohu ze své zkušenosti potvrdit, že pokud se některá součástka více hřeje, ovíváním proudem vzduchu (ventilátorem), z ní lze docela dobře odvést a rozptýlit přebytečné teplo a tím ji i solidně ochladit a případně i více výkonově zatížit. Jistě znáš, jak je chlazen procesor, čipset, grafika a podobné zdroje tepla, ve Tvém počítači? V případě pochybností, o této problematice pojednávají úvodní statě konstrukčních katalogů polovodičů Tesla, kde můžeš najít rozhřešení...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#21 Příspěvek od tomasjedno »

Otkundes píše:Z kontextu diskuse ve vláknu mám dojem, Tomáši, snad nikdo netvrdil, že ventilátor je konstatní zátěž?
Já jsem to tam v tom kontextu viděl, a proto jsem ten kontext ukázal citací ze dvou bezprostředně po sobě jdoucích příspěvků.

BTW, chlazení ofukem je prima, když je tam teplotní pojistka pro případ poruchy větráku. Zastavení větráku doprovázené zahořením přetížených součástek nepatří mezi příjemné zážitky.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Otkundes »

Má to háček Tomáši: k zahoření potřebuješ palivo ohřát nad zápalnou teplotu. Tu s odpůrkem, produkujícím tepelný výkon pouhých 2,1W, v obyčejném prostředí nedosáhneš.
Co se týče kopírování a dávání do souvislosti vět, od dvou přispívajících, které od sebe dělí časový úsek snad jen 10 minut? Vždyť ani jeden z nich netvrdil, ani nám nenaznačoval, na co ses ptal. Kterému z nich byl tvůj dotaz vlastně určen? Stejně tak dobře si můžeš zkopírovat a poskládat z textů, kolujících na netu cokoliv, s poukazem že někteří autoři cosi napsali a z toho pak plyne - pitomost, která nemá s původním tématem vůbec nic společného!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

Otkundes píše:...Stejně tak dobře si můžeš zkopírovat a poskládat z textů, kolujících na netu cokoliv, s poukazem že někteří autoři cosi napsali a z toho pak plyne - pitomost, která nemá s původním tématem vůbec nic společného!
Mám pocit, že z některých tvých příspěvků by mi to nedalo moc práce.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#24 Příspěvek od Otkundes »

Tomáši, za tvé pocity nezodpovídám. Jsou dány zejména tvou osobností.
Věz, že spolu s námi, používají EB další tisíce uživatelů. Ti všichni si mohou nechat kdykoliv zobrazit příspěvky kteréhokoliv přispívajícího, nás dva nevyjímaje. A protože uživatelé EB jsou myslící bytosti, můžou mít při čtení našich textů, pocity poněkud odlišné, než máš ty.
Při této naší neplodné diskusi, se však stále více a více vzdalujeme od původního dotazu, položeného na začátku tohoto vlákna. Myslím, že jsme oba k řešení dotazu nikterak nepřispěli a měli bychom toho již nechat.
Oba.
Měj se!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#25 Příspěvek od tomasjedno »

Otkundes píše:... měli bychom toho již nechat.
Já jsem pro - když si odpustíš vandrování do mne a la "pitomost, která nemá s původním tématem vůbec nic společného". K tématu nebyl jenom můj poslední příspěvek, kdy jsem musel reagovat na tvůj osobní útok.
Takže zklidníme hormon, OK?

Odpovědět

Zpět na „Součástky“