co je le cygne electronics

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

co je le cygne electronics

#1 Příspěvek od honzik30 »

Co je to za firmu? Mam od nich stary cd magnetofon s radiem kde bych potreboval poradit vzdy prvni a trochu druhá písnička z cd přeskakuje dal už je vše v pořádku. Ja ho dostal starší a musel jsem opravit trimry ktere byly rozpadle. dale vsechny kontakty byly zoxidované. ja vim ze lepsi je koupit novej ale tam uz zpozduje zvuk a chybi funkce karaoke. Tenhle stroj je proste bezva. Znate nejaky v dnesni dobe podobny a takovy skveli a bezlatencni zesilovac a vyrobek zaroven? kterej nekdo vyrabi?
Přílohy
1006049_544746172241303_2045731252_n.jpg
(50.86 KiB) Staženo 156 x

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Není vadný akorát kompaktní disk? Zkus tam přehrát jiný. Jinak Le Cygne Electronic je podle mě akorát nějaký (bývalý?) (český) dovozce levných čínských spotřebičů, něco jako Evolve, Sencor, Smarton, nebo Grundig.
Našel jsem tento web. http://www.cygne.cz/

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Já bych to spíš viděl na Koreu- Samsung, Daewoo a spol., akorát s logem LCE.
Mám doma mikrovlnu LCE z půlky 90. let. Membránový tlačítka, modrozelenej VFD. Slouží po celou tu dobu několikrát denně, akorát jsem musel jednou opravit otevírání dvířek a párkrát ji čistit, jinak je to držák, bez poruch, přežila kastrůlky, příbory, alobal, magnetron je furt jako novej. Uvnitř je to nejspíš právě Daewoo.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#4 Příspěvek od Jimmi2 »

Míval jsem od nich varnou konvici. Vydržela hodně dlouho. Na rozdíl třeba od Ety.
Taky mám pocit, že Korea. Jižní, samozřejmě.

Uživatelský avatar
honzik30
Příspěvky: 74
Registrován: 02 zář 2011, 02:00

#5 Příspěvek od honzik30 »

Jimmi2 píše:Míval jsem od nich varnou konvici. Vydržela hodně dlouho. Na rozdíl třeba od Ety.
Taky mám pocit, že Korea. Jižní, samozřejmě.
tohle je taky dost dobry ja to opravil nakonec ze jsem opravil vsechny trimry a jeden kterej je na te desce zespoda takovej osamocenej jsem nastavil doprostred a uz cd nepřeskakuje a dobře čte

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Tak jako voko v hlavě, Honzíku, jako voko v hlavě. Na tak kvalitní stroj už jen tak dneska nenarazíš.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Tak tak, takový LCE bez breberek, tento a laterance, to je vzácnost, skoro jako zánět vzdušných vaků u sudokopytníků :wink: .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Jihovýchodní Asie určitě, možná rovnou Korea, taková mikrovlnka LCE 2034G, prodávala se před léty u nás. No a pokud blbne ten jediný CD tak čtečka může být celkem v pořádku.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

LCE se stavěla k elektronice podobně, jako firmy Schneider, Amstrad a podobné, tedy podle hesla Alana M Sugara: "nezajímá mě, jak to funguje, ale jak dobře to půjde prodat". Proto tato firma podle jejich vzoru obvykle dávala osvědčená a na svou dobu spolehlivá střeva do výlisků skříní ve vlastním designu (často přímo u výrobce těch střev, jen si na ně nechali tisknout logo s labutí), celkem bez ohledu na to, kdo byl výrobce, hlavně, když se jim nebude vracet příliš mnoho reklamací.
Vlastně ani Scheider-Amstrad nebyli první, před nimi takto začínal i Marantz - to byli původně jen designeři, ale, než přišli na to, jak na to, prodávali průměr, ale na pohled dokonalost sama.
Takže se podle osazení dá dohledat i odpovídající model původního výrobce, někdy bývá zapojení zcela identické s konkrétním modelem (Samsung, Goldstar, možná i JVC nebo Panasonic), jen o rok dva starším.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Jo tak toto je original.... Na vlas podobny pajc sa dal v 90tych rokoch kupit na trzniciach pod zn. FIRST austria...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

No jo Keemo ! Ale otázka zní: kdo od koho opisoval. Ale LCE má trochu lepší jméno.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od Sendyx »

Jeden kazeťák se značkou LCE byl ve stejné době pod značkou Audiosonic a oba byly děsný šmejd, CD nefungovalo korektně na žádném z nich...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Podle mě je to jen jeden z mnoha dalších "brandů" - jeden se tu válí ve sklepě
Tesla-LCE 3366XT

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

Jeden příbuzný aparát.
Přílohy
portable.jpg
(180.73 KiB) Staženo 110 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#15 Příspěvek od Pikofarad »

Artaban001 píše: Tesla-LCE 3366XT
Tak tohle byl klenot :lol:, zlatá funaika

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“