Identifikace reprobedny

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

Identifikace reprobedny

#1 Příspěvek od Zirafka »

Zdravím a pozdravuji :-)

Mám záhadnou reprobednu tovární značky Tesla a to je tak všechno co o ní vím. Štítek na zadní části před časem určitě byl, ještě je tam vidět stopa po lepidle, ale už není.

Jde mi hlavně o to, jaký bedna snese trvalý výkon, nerada bych ji zničila. A také by bylo fajn vědět, jak se do ní dostat. Zepředu jsou vidět hřebíčky a to mi dělá starosti...


PS:

šířka 208 mm
výška 332 mm
hloubka 215 mm
Přílohy
bedna_2.jpg
Reprobedna se sundaným brokátem.
(97.79 KiB) Staženo 90 x
bedna_1.jpg
Reprobedna z venku.
(101.49 KiB) Staženo 103 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Asi ARS820...

http://repromania.net/tesla/tesla-repro ... rs-820.php

Nerozebiratelný skelet, přístup jen přes repro.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#3 Příspěvek od ok1xgi »

Je to tak. ARS820. Vyndej vejškáč. Jestli je tam 161ka tak je to 4Ω bedna. Pokud 168 je 8Ω
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#4 Příspěvek od Zirafka »

Děkuji za informace. Teďka se jen modlit, aby reproduktor drželi vruty a ne šroubky. To by byla slušná zrada :twisted:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

Jakým zesíkem ji krmíš ? ARN 567 vydrží dost, přetížením odejde nejdřív výškač. Ale 20W v místnosti je až nad hlavu s ohledem na okolobydlící. Impedanci nutno dodržet, na repráku vzadu je uvedena, však to znáš. Pokud ji moc osolíš začne chraptět, zkreslovat a to Tě přiměje ubrat hlasitost. U dvojpásma ARN 6604, ARZ 4604 jsem výškač dvakrát odhulil zesíkem Technics SU-700. Ale to jsem byl hodně mladší a hrála Metallica - Kill ´em all tak není divu.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Zirafka »

Momentálně to hraje na ten zesilovač, co je na obrázku :-) Je to původně zesilovač pro indukční smyčku ( http://www.strasil.net/pub/files/vysilac.zip ), ale zrovna je to vhodný zesilovač na hraní v malé místnosti. Hraje opravdu výborně. Jaký dá výkon z hlavy nevím, ale co vím, že je napájený z 24V adaptéru a pokud se dobře pamatuji, tak při tomto napětí dá asi 10 W. Ale možná si to pamatuji špatně.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

V tom případě můžeš co to dá, poškození soustavy spíš nehrozí, jo ten výškač byl ARV 3604, ARZ 4604 je střed.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Zirafka »

Ono je stejně důležité vědět kolik snese, protože teďka to poslouchám takto proto, že nic vhodnějšího tu nemám, ale na šňůře mám krokodýlky a tak se dá připojit k ledasčemu.

Teďka to hraje, tak to kuchat nebudu. Zítra mrknu na to, jestli to jsou osmi nebo čtyř ohmové reproduktory.

Jo na bedně pod brokátem jsou dvě čísla "25" a "232" asi je to podpis dělníka, který mi ji postavil :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Při poloviční hlasitosti i ten 8Ω zesík většinou snese 4Ω zátěž ale spoléhat na to nelze. Pro velmi hrubou orientaci změř běžným stejnosměrným ohmmetrem "odpor" výstupních svorek soustavy no a pokud je hloubkový repro napojen napřímo k přívodu signálu (nebo přes tlumivku) naměřenou hodnotu zvýšit o 10-20% a máš impedanci přibližně určenou bez nutnosti demontáže.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

#10 Příspěvek od Zirafka »

Je tam ARV168 a tak je jasné, že bedna je osmi-ohmová. Naštěstí jsou tam vruty a jde to snadno. Jen tedy nevím, jak vyměnit šňůru, protože dovnitř se dostanu těžko. Zítra zkusím vyndat i hloubkový reproduktor, jestli to nějak nepůjde.

Je ale jasné, že tlumivky tam musel někdo namontovat ještě před sestavením. A nebo Tesla znala princip teleportace hmoty už dávno :D

Budič smyčky je navržený pro práci do smyčky, takže na hodně malou impedanci, o jeho zesilovač strach nemám, je na tento provoz stavěný

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

Zirafka píše:Je ale jasné, že tlumivky tam musel někdo namontovat ještě před sestavením. A nebo Tesla znala princip teleportace hmoty už dávno :D
Vše je montováno dírou pro basák, i ta šňůra půjde přes tu díru vyměnit. :wink:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“