Bateria do APC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Bateria do APC

#1 Příspěvek od jEti »

Potrebujem poradit, chcem kupit baterku do zalozneho zdroja Back UPS 250 a nasiel som si cenovo velmi vyhodne baterie znacky FIAMM a MULTIPOWER, hovori Vam to nieco? Mne su tieto znacky nezname a nechcem kupit baterie ktore mi budu sluzit mozno mesiac mozno dva.. cenovo sa pohybuju okolo 400Sk aj s DPH. Za kazdy nazor dakujem
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ja som kupil nejake smejdy z GME (tusim znacka LONG), zatial to drzi (je to menej ako pol roka) - boli to dve 6V do serie do BackUPS 600 (starsi typ, co sa musi uplne cely rozobrat kvoli vymene).

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Ja do UPSek kupuju vetsinou Panasonic, pry maji lepsi vydrz pri tech teplotach co v UPSkach jsou. LONGy z GM jsou pry nevhodny. Toto mam od jednoho technika z firmy Fulgur Battman: http://www.fulgurbattman.cz/

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Ony ty AKU primo od APC taky nejsou zadny zazrak. Jinak dobre jsou BB. Ale da se tam dat cokoli jen si plus minus pohlidej povoleny vybijeci proud a nabijeci napeti.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

forbidden píše:Ja do UPSek kupuju vetsinou Panasonic, pry maji lepsi vydrz pri tech teplotach co v UPSkach jsou. LONGy z GM jsou pry nevhodny. Toto mam od jednoho technika z firmy Fulgur Battman: http://www.fulgurbattman.cz/
Souhlasím, mám s aku PANASONIC velmi dobré zkušenosti

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

APC dava originalne bud CSBattery (ziadny zazrak) alebo Panasonic (tie by mali nieco vydrzat). Ja som Panasonic nikde nevidel, tak som kupil to, co bolo...

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Baterie UPS

#7 Příspěvek od jEti »

Ako vidim tak sa tu zacala celkom rozsiahla rozprava. Kazdopadne za kazdu odpoved dakujem, asi si kupim Panasonic, su o cca 30% drahsie ale tiez si myslim ze asi budu lepsie. Mna zaujimalo ze ci nahodou tieto lacne niesu z nejakej fabriky ako napr. panasonic ale predavane ako NO NAME. Dakujem jEti
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

Ja v moji APC UPS Smart 400 mam dve autobaterky 12V/55Ah do serie a pocitac me bezi nekolik hodin 8-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

drabek06 píše:Ja v moji APC UPS Smart 400 mam dve autobaterky 12V/55Ah do serie a pocitac me bezi nekolik hodin 8-)
Kecas :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

rezis píše:
drabek06 píše:Ja v moji APC UPS Smart 400 mam dve autobaterky 12V/55Ah do serie a pocitac me bezi nekolik hodin 8-)
Kecas :wink:
Neveris ????? Ta UPS co mam je takova placata pod monitor a puvodne v ni byly 4 kusy 6V Pb bezudrzbovejch akumulatoru :wink: Vsechny byly pospojovany do serie, takze vysledny napeti bylo 24V :wink: Ale ja jsem kloucek hnipavy a premejslel jsem jak to vyuzit vic a napadly me autobaterky :D Takze jsem si dve sehnal a pri testech co jsem delal tak me vydrzel jet celej PC dve hodiny a pokles byl 0,5V a UPS se vypina pri poklesu pod 20V takze tam byla rezerva vic jak 3,5V takze nevim za jak dlouho by to vydrzelo celkove. Ale jak rikam, 2 hodiny bez problemu :D Jsen jsem zjistil ze se me jaksi prehrejvaj ty spinaci FETy co tam jsou tak jsem na ne hodil vetrak a spinam ho kontrolkou co signalizuje beh z baterii :lol: Ja to nafotim a hodim sem nejaky fota :wink:

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Autobaterie k UPS

#11 Příspěvek od jEti »

Akurat dneska som o tom pocuval ale myslim ze tam bol nejaky hacik, len neviem aky, len sa mi nieco mari..
Rozhodne by boli fotky pre mna a nielen pre mna, inspirujuce..
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od drabek06 »

Tak tady to je . . . momentalne tam neni druhej akumulator. Je to foceny mobilem takze kvalita je takova jaka je :wink: Moc tam toho videt neni, ale aspon neco, mozna vam podle fotek dojde proc to vytahovat nechci :wink:

[img=http://img74.imageshack.us/img74/172/08022007006bm1.th.jpg]


[img=http://img62.imageshack.us/img62/3170/08022007008pd6.th.jpg]


[img=http://img252.imageshack.us/img252/660/08022007010vm0.th.jpg]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“