Televizor C 431 D na SCART

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wenyss
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008, 02:00

Televizor C 431 D na SCART

#1 Příspěvek od wenyss »

Dobrý den,
tuhle malou televizi C 431 D používám na ladění satelitních parabol, ovšem jen když má sat. přijímač RF modulátor.
Potřeboval bych zapojit do této televize SCART vstup, jen R, G, B a zvuk. Poradil by někdo? Děkuji, schema je tady:

http://upload.ebastlirna.cz , soubor elek_431.pdf

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Předpokládám, že ty satelitní přijímače mají i kompozitní výstup. Pro ten má C431D připravený vstup na konektor AV DIN, jen deska přepínání vstupů TUNER/AV obvykle chybí (konečně chybí ti v tom odkazu hodně dalších důležitých věcí, ten dokument zdaleka není úplný) - patří na konektor XP7 (čti ChR7).
Ze zeleného signálu v RGB módu bys musel stejně napřed oddělit synchronizační směs a dostat ji na vstup desky synchronizace.
Tak to je lepší ten kompozitní signál, z něj si to televize vezme bez úprav. Leda bys v ní ještě neměl dekodér PAL (nebo výstup satelita nešel přepnout do SECAMu).
Ale na to hledání ti stejně stačí černobílý obraz a osobně bych volil lehčí TVP.

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Killdow »

Na jaké piny XP7 bych měl zapojit AUDIO a VIDEO třeba ze set-top boxu? Zapojení tohoto konektoru podle schematu vůbec nesedí (asi je pro senzorovou předvolbu, mám mechanickou). PAL mám vestavěný, ale ať zkouším jakoukoliv kombinaci v připojení, obraz je zcela nestabilní. Je třeba provést ještě nějakou úpravu? Modulátor mám, ale obraz přes něj nic moc...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

XP7 nemá s tím, jakou máš předvolbu, nic společného.
Jde ale o to, že na něj musíš přivést videosignál o amplitudě 2,5V.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“