Sledovaní PC policií ČR?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#61 Příspěvek od Hejnicek »

Byly jsme s polovickou o vikendu u znamych, volal potomek, ze k nam jede policie. Prijdeme domu, hlaseni na obrazovce monitoru diky viru. Pocitac zablokovan. Klikla nekde na odkaz zaslany kamaradem na Facebooku.
Prohlizec Firefox, AVG Free aktualni.
Nouzovy rezim tez mimo hru diky viru.
Po opadnuti emoci a vyjadreni diku a obdivu ke kamaradovi potomka i k potomku samotnemu jsem zrobil boot CD s antivirem od Kasperskyho.
Nasel svinu, vymazal. Pak bod obnovy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#62 Příspěvek od Celeron »

RayeR píše:Jo to je celkem rozumny, ja ani javu v prohlizeci nemam, mam ji nainstalovanou jen pro extra programy, kery nepoustim z prohlizece. Taktez JS. Nejlepsi je nastavit whitelist jen pro vybrane stranky, kde se to ma povolit.
Nojo, ale co delat kdyz bez Javy nejde CSOB banking....
Jirka

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od RayeR »

Celeron píše: Nojo, ale co delat kdyz bez Javy nejde CSOB banking....
Jirka
Zmenit banku :) Zkousel sem EB u 5 ruznych bank a bez Javy (ne JS) sem se obesel...
Jinak, nemas moznost v prohlizeci povolit javu jen pro vybrane domeny? Ci neumi to blokovat nejaky plugin? Zapinat to vzdy pred pouzitim EB by asi bylo kapanek krkolomny...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

To RayeR: Zmenit banku, to mas tezky. U nas jsou v obci 3 obligatni, KB, CSOB a CP. Jina nejbliz je tam a zpet 70 km. No a obcas tam potrebujes osobne. CSOB me vychazi jako nejmensi zlo. :)
To povoleni javy pro vybranou domenu ci ten plugin co jsi psal netusim jak udelat...
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#65 Příspěvek od p32 »

A proč potřebuješ banku v obci ? A proč tam vůbec potřebuješ chodit ? Mrkni se na mbank.cz a zkontroluj si poplatky za výběr peněz přes kartu. Ostatní stejně budeš dělat přes internet zdarma a bez podělané javy.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#66 Příspěvek od Achab »

Minulý týden jsem to taky chytil, zřejmě jiná varianta - vedle znaku policie byla i fotka Miloše Zemana. V mém případě došlo k infikaci otevřením RAR archivu v příloze e-mailu který jsem nějak omylem obnovil ze spamu. NOD 32 nic nehlásil, heslo SoNNy nefungovalo a nouzový režim nešlo použít - hned naskakovala bílá obrazovka nebo restart. Po selhání všech pokusů jsem obnovil celý disk ze zálohy. Po uložení přílohy jsem e-mail smazal takže už ani nevím odkud to přišlo.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od RayeR »

"došlo k infikaci otevřením RAR archivu"
Tim je mysleno co presne? Ten soubor mel _skutecnou_ priponu .rar nebo .exe? (mozno maskovat jako archiv.rar.exe). Pokud to byl skutecne RAR archiv, ne SFX, tak ses musel nakazit az pri spusteni nakeho EXE z toho archivu, pokud to byl exac, tak tam je to jasne...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#68 Příspěvek od rnbw »

WinRAR ma urcite plno bezpecnostnych dier (buffer overflow a pod.), ktore umoznuju spustenie kodu len otvorenim vhodne vytvoreneho archivu. Neaktualizuje to nikto, rovnako ako vacsinu ostatnych programov pre Windows...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#69 Příspěvek od RayeR »

Vim, ze tyto utoky jsou teoreticky mozne, to same napr. pri nacteni nevhodneho obrazku do nejakeho prohlizece atp. Ale prakticky si to nedovedu moc predstavit jak bych to vyzkoumal a odladil, aby to fakt fungovalo. Dejme tomu, ze program je spatne napsany a nehlida si limity nejakych poli a me se povede cast dat ze souboru dostat nekam na zasobnik, ale este jak to spustit, navic aby program necrashnul a vse bezelo jako po masle? Kdyz mame ochranu pameti, XD bit a pod veci. Uz system ochrany 386 umoznuje nastaveni takove, aby ze zasobniku nesel spoustet zadny kod a byl jen pro r/w dat. Navic se mi takle obvykle nepovede spustit kod v ring0 ale jen usermodu, pokud neutocim primo na naky driver. A kazda verze programu je jinak zkompilovana, jine umisteni objektu v pameti a tak, takze to asi nebude moc univerzalni. A presto se to deje...
A radsi nevedet, kolik takovych chyb je v UEFI BIOSu, iAMT a pod...

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od jankop »

Sice stará záležitost, ale nedávno nám přinesl človíček počítač s virem PČR. A vykládal nám, jak se na něho udiveně na policii koukali, když tam s NB přišel. Málem jsem spadl ze židle.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#71 Příspěvek od rnbw »

Predpokladam, ze verzii WinRARu nie je vela a vsetky budu skompilovane rovnako. A keby aj nie, tak staci dat do toho RARu nejaky EXE subor, vacsina ludi ho spusti...

Vo Windows je takmer kazdy prihlaseny s plnymi pravami. A keby aj nie, tak staci nejake svinstvo nainstalovat do profilu prave prihlaseneho pouzivatela.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od RayeR »

rnbw píše:Predpokladam, ze verzii WinRARu nie je vela a vsetky budu skompilovane rovnako. A keby aj nie, tak staci dat do toho RARu nejaky EXE subor, vacsina ludi ho spusti...
Myslim ze tech verzi je docela dost, dekompresor je snad pod nakou volnou licenci, takze muze byt spousta verzi i jako pluginy pro dalsi programy. I na linuxu je opensource unrar, kery to treba bude mit lepe osetrene.
rnbw píše:Vo Windows je takmer kazdy prihlaseny s plnymi pravami. A keby aj nie, tak staci nejake svinstvo nainstalovat do profilu prave prihlaseneho pouzivatela.
Vista a kazda novejsi verze win to o neco vic zneprijemnuje...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#73 Příspěvek od Achab »

Domnívám se že v mém případě měl soubor skutečně příponu *.rar, (nerozbalil jsem to z kontext menu, zobrazení známých přípon vypnuto) - dvojklikem se spustil asociovaný WinRAR v. 4.2. V archivu byla 1 složka a nejsem si jistý jestli nějaký další soubor - než jsem se s tím stačil nějak zabývat už byl PC zablokovaný.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#74 Příspěvek od RayeR »

Aha, takze primo exploit na ten winrar vypecenym archivem, skoda ze ho este nemas, bych zkusil co by dala moje starsi 3.80... :)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#75 Příspěvek od Hydrawerk »


Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“