Kotel Dakon - utěsnění

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Kotel Dakon - utěsnění

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravim

mám doma kotel na uhlí Dakon 20, už nějaký rok funguje, ale teď začal lehce prosakovat uvnitř v zadní části, zavařit to nepujde , je tam málo místa, ale prý existuje nějaký tekutý utěsňovač co se napustí do oběhu a zas to nějaký čas vydrží. Znám podobné přípravky co se dávaj do aut, ale do kotle nevim co dát. Má stím někdo nějaké zkušenosti a může mi prosím poradit? Děkuji.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Tam zkus dát tu sračku co je do chladiče.Ale pochybuju že to chvíli vydrží.Většinou kotel praskne jak plechy teplem pracujou a bude to tam brečet furt dokud kotel nevyměníš.Zleží taky kde to je ruplý.Nešlo by kotel vyndat otočit a vyřezat poldlahu a zavařit?Takhle to dělal kdysi táta.

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od danyel »

Takhle mi rosil kotel cca měsíc a potom bylo do rána ve sklepě 5 cm vody.
Bud zavařit jestli ještě půjde nebo fofrem koupit novej.Těsnění chladičů
nemůže na kotli fungovat.To umí jenom ve styku se vzduchem udělat nějakou sůl a tím zatěsnit malé dirky a praskliny.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Neblbni, zima na krku, vymstí se Ti to....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

V kotli jsou nehostinný podmínky. Vysoká teplota, vysokej tlak, kterej navíc kolísá. Ten sajrajt Ti nijak nepomůže, leda tak od zbytečnejch peněz.
Nevím teď, jak ten kotel vypadá, ale musí jít rozdělat tak, aby se ta prasklina dala alespoň zaletovat mosazí, i kdyby se měl otočit vzhůru nohama. Jinak to rupne v tu nejblbější možnou chvíli.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Kdyby to byla netěsnost vzniklá nadměrným tlakem (třeba při zamrznutí), tak bych snahy o opravu chápal. Ale jestli je to netěsnost vzniklá korozí - což podle popisu vypadá - tak to stejně za chvíli vyhřezne jinde.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Pokus o svařeni proběhl u paní tchýně také, spousta práce, výsledek nula. Smiř se s tím, že to má za sebou a vymĕň jej pokud jestĕ nemrzne.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Freedy »

Tak jsem se dneska do něj pustil, otevřel jsem jej od spodu, abych se tam dobře dostal. Je tam asi 0,2 mm trhlinka a není to prorezlý, ale prasklina ve sváru v rohu, trochu jsem to rozbrousil a zítra to zkusím zavařit, uvidíme jestli se povede.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#9 Příspěvek od Jodr »

Trhlinka není jen tak samosebou, dej nám vědět až to začne mokvat nebo přímo téct někde jinde.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#10 Příspěvek od janousek »

Do největších mrazů určitě vydrží a potom budeš mít fofry. :hajzel:

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od FERYACT »

Dělal jsem v Dakonu.Hlavní problém je znát místo.Svařovací elektroda se třeba ohnula aby se člověk dostal k svařování.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“