Neznámé akumulátory, viz foto

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Neznámé akumulátory, viz foto

#1 Příspěvek od mi-ro »

Navštívil jsem kovošrot, kde jsem objevi paletu akumulátorů. Vypadají zachovale a možná po výplachu a naplnění louhem?, kyselinou? by molhly ještě trochu sloužit. Nebyl na nich ale žádný popis. Proto prosím o identifikaci podle foto. Dík.
Přílohy
Fotografie0254.jpg
(109.57 KiB) Staženo 194 x
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

To můžou být NiFe. Plní se KOH (hydroxid draselný)
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#3 Příspěvek od Mira_A »

Nebude to něco do vrtulníků? Myslím u Kolína byla nějaká vrtulníková základna.
Do MIG21 vypadají jinak. Ty do MIGů jsou vysoké kostky. Takže z vrchu čtverec cca 6x6x20 vývody jsou do kříže. Elektrody stříbrozinek , elektrolyt KOH , napětí 2V článek.

Na tom obrázku se mi cosi nezdá. Divně vypadají ty kontakty.
A uprostřed ten bílý plast není to ucpávka. Musel by jsi vyrobit plynovací ventily. Místo nich byly i ucpávky. Ty se vždy musely vyšroubovat a našroubovat plnynovací ventily. V podstatě byly jednoduché dírka zacpaná gumičkou. Jak staré ventilky na jízdní kola , ale obráceně.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#4 Příspěvek od jandu »

Sú to podobné luhové články, ako NKDU 10, ale majú väčšiu kapacitu (30-50Ah?)
Alebo KPM xxx
http://svetelektro.com/modules/Forums/d ... &mode=view
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

jandu píše:...Alebo KPM xxx
...
Myslím, že KPM a KPL mají jinak vývody, že to nebudou

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Mira_A píše:Nebude to něco do vrtulníků? Myslím u Kolína byla nějaká vrtulníková základna.
Do MIG21 vypadají jinak. Ty do MIGů jsou vysoké kostky. Takže z vrchu čtverec cca 6x6x20 vývody jsou do kříže. Elektrody stříbrozinek , elektrolyt KOH , napětí 2V článek.

Na tom obrázku se mi cosi nezdá. Divně vypadají ty kontakty.
A uprostřed ten bílý plast není to ucpávka. Musel by jsi vyrobit plynovací ventily. Místo nich byly i ucpávky. Ty se vždy musely vyšroubovat a našroubovat plnynovací ventily. V podstatě byly jednoduché dírka zacpaná gumičkou. Jak staré ventilky na jízdní kola , ale obráceně.
Koukám, nějaký znalec a všemu rozumí :roll: ..Že by byly vrtulníky u Kolína, a dokonce základna, to je mi taky novinka. Ještě bych rád věděl, který MiG měl baterku jaká je na Mi-rově obrázku. :lol:Víš jak vypadá MiG 21, natož jeho akumulátor? Asi ne. A když jsme u toho, tak ty baterky měl DVĚ a nebyly vůbec vysoké :roll: .

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#7 Příspěvek od Mira_A »

fredis píše: Koukám, nějaký znalec a všemu rozumí :roll: ..Že by byly vrtulníky u Kolína, a dokonce základna, to je mi taky novinka. Ještě bych rád věděl, který MiG měl baterku jaká je na Mi-rově obrázku. :lol:Víš jak vypadá MiG 21, natož jeho akumulátor? Asi ne. A když jsme u toho, tak ty baterky měl DVĚ a nebyly vůbec vysoké :roll: .
Tak píšu , že do MIGu to není neumíš číst :D A nebavíme se o baterce , ale o vzhledu jejího článku. Rozhodně na rozdíl od tebe jsem měl ty články před nějakými 20 lety v ruce.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

No já ty baterky měl v ruce před 40 lety :wink: . To sis možná ještě hrál v uhláku na horníka :lol: . A kde ty baterky ten MiG 21 měl?

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

fredis píše:No já ty baterky měl v ruce před 40 lety :wink: . To sis možná ještě hrál v uhláku na horníka :lol: . A kde ty baterky ten MiG 21 měl?
Já je jen nabíjel , takže to ti neřeknu. :lol:

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od stasek »

Asi bych nejdřív vyzkoušel, jestli je elektrolyt kyselý, nebo alkalický. Pokud jsou alkalické, tak bych nic nevyléval a zkusil nabít, co to udělá.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#11 Příspěvek od Otkundes »

A což zkusit u jednoho článku zkontrolovat výšku hladiny ellytu, případně ji doplnit destilkou, změřit napětí a pak připojit k regulovatelnému zdroji, nebo k nabíječce od mobilu? Podle chování článku při nabíjení, snad zjistíte, zda se jedná a olověný, nebo alkalický článek? Pak múžete zapátrat u technické podpory výrobců akumulátorů.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

Nejdříve zjistím, zda je obsah kyselý nebo zásaditý. Teda jestli najdu lakmusový papírek. No a pak se uvidí. provozovatel kovošrotu už neví, kdo to dovezl ale prý by to mohla být nějaká záloha telekomunikační techniky. Tipuju tak 200-300 Ah na článek.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#13 Příspěvek od Olchor »

Kyselina/zásada jde snadno odlišit i bez lakmusáku - do vzorku kápni roztok jedlé sody, nebo trochu octa. Při opačné kyselosti roztoků dojde k bouřlivé reakci, proto pozor, použít jen malé množství.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#14 Příspěvek od Atlan »

Nie su to tie clanky ktore sa aktivuju vzduchom, takze ziadne mabijanie sa nekona. ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Opticky mi připomínají olověné akumulátory, co se dávají do jěštěrek. Jenomže v "takovým balení" může být cokoli..

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“