spatne ICL7107

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petrl
Příspěvky: 9
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

spatne ICL7107

#1 Příspěvek od petrl »

Uz par dni resim problem ohledne tohoto integrovaneho obvodu ve zdroji kde jsou 2 a meri napeti a protekajici proud. Problem je, ze jsem napajel a zprovoznoval plynove zapalovani a nestastnou nahodou jsem se napajeci svorkou dotknul zapalovaciho dratku na plyn, takze na vysoke napeti. Zdroj vydrzel ale meraky zacali ukazovat divne cisla, treba 9.5V naprazdno a proud tam byl treba 8A. Zmeril jsem a zkontroloval vsechny soucastky u displejea dosel k tomu ze zrejme odesli ICL7107. Koupil jsem tedy nove, vymenil je. Zapnul jsem zdroj a displeje ukazovali spravne. Nastavil jsem podle multimetru spravne hodnoty proudu a napeti (0-30V,0-5A) vypnul jsem zdroj a zacal ho sroubovat, po sesroubovani jsem ho zapnul a zase tam bylity divne ciselne hodnoty ktere se ruzne meni, aniz bych neco ja delal. Postavil jsem si testovaci zapojeni na nepajive pole abych otestoval ICL 7107 ale i na tom nepajivem poli mi vsechny ukazujou divne hodnoty na prazdno. Zkousel jsem zkratovat merici piny 30 a 31, i referencni napeti ale stale to nelze vynulovat. Ted po nejakem delsim zkouseni jsem si vsiml ze to reaguje na napeti ve zdroji ale je to posunute, pri 0V zdroj ukazuje -9.4V a pak leze nahoru tak ze pri 30V ukazuje 16.2V. Uz si s tim nevim rady. Uz to i prestavam pobirat, chapu ze jsem ty prvni 2 ICL mohl odpalit tim vysokym napetim ale co ty druhe 2 na kterych vysoke napeti nebylo?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

No pak už nezbývá , že ti odešly nejen měřáky , ale i zdroj .

Uživatelský avatar
petrl
Příspěvky: 9
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#3 Příspěvek od petrl »

BOBOBO píše:No pak už nezbývá , že ti odešly nejen měřáky , ale i zdroj .
Vsak jsem psal ze zdroj je v poradku :/

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kurrur »

A co kdyby sis koupil stavebnici s ICL7107 ;) ?

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od vladimir »


Uživatelský avatar
petrl
Příspěvky: 9
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#6 Příspěvek od petrl »

Uz jsem objednal 2 kusy meraku i s desplejema po 60kc s aukra, cena je levnejsi nez samotne ICL... ale vrta mi hlavou co je spatne

Uživatelský avatar
petrl
Příspěvky: 9
Registrován: 10 lis 2013, 01:00

#7 Příspěvek od petrl »


Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

Keď si zadáš do "Hledat na fóru" ICL7107 vyhodí ti to niekoľko vlákien aby si mal čo čítať a inšpirovať sa pri oprave. Napr.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#9 Příspěvek od buddyns »

To jsem zvědavej, jak tímto budeš měřit proud :roll:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Habesan »

Jako úbytek napětí na bočníku.
Ovšem bude to chtít změnit rozsah (vstupní dělič, nebo referenci), aby nepracoval s tak velkými úbytky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“