Da se nejak upravit AT (ATX) zdroj aby tolik nezral

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fojtik
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2007, 01:00

#16 Příspěvek od Fojtik »

Jo ITX to je jedna alternativa co me v prubehu doby napadla. Take predpokladam, ze by to mohlo byt kompatibilni, ale jeste si o tom neco prectu.

A ono by se dalo zastrachat po netu a inzeratech a ITX zdroj by mohl byt daleko levneji nez ten prvni nastrel.

Pokud by nekoho napadlo neco k tomu beznemu PC zdroji tak dik za info.

Nebo nejaky jiny napad.

Bastlit zdroj se mi nechce. Ono je to dost prace neco udelat a uz na to nemam tolik casu.


Mimochodem HDD uz jsem definitivne vyhodil. Ted to bootuje z compact flash disku (512MB asi za 250) s prakticky nulovou spotrebou.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od AmarokCZ »

Pokud jsem to správně pochopil, tak nevyužitelný výkon, který se ztratí na zdroji je 40W, což by znamenalo, že se těch 40W přemění na teplo, což je podle mě docela dost na to, že odběr je jen "pár" watů. Já mám doma starý AT zdroj (celkem 65W) a naprázdno bere 12W. těch 40W je fakt moc. Kdyby to tak bylo, tak by to muselo dost topit...

Uživatelský avatar
Fojtik
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od Fojtik »

Jestli to topi tezko poznas, nebot vetrak vsechno vyfoukne ven. Jakmile je aktivni chlazeni, tak se teplo rozptyli do vzduchu.

Zkusim si zmerit jiny zdroj.

Uživatelský avatar
Fojtik
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od Fojtik »

A jen tak mimochodem, mam v ruce ATX zdroj a na nem pisi:
sleeping mode <30W, suspend mode <27W.
Takze 40W na bezici AT zdroj zase neni tak moc v porovnani s temito cisly. A to me trochu vadi.

Ona je to docela velka zelezna kostka.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od AmarokCZ »

To s tím ATX je možný, ale je taky rozdíl, jestli je to zdroj 300W nebo 50W - oba rozhodně nebudou brát naprázdno stejně. Jestli má ten tvůj maximální výkon třeba jen 65W, tak těch 40W naprázdno je fakt moc.

Uživatelský avatar
Fojtik
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2007, 01:00

#21 Příspěvek od Fojtik »

Dekuji za informace.

Vyhrabal jsem ze šrotu jeden opravdu starý zdroj. Není na něm napsáno vůbec nic, takže netuším jaký má výkon. Naměřil jsem 35mA (digitální multimetr) naprázdno a to by odpovídalo 8,05W. Ještě jsem si to ověřil avometem (mgel systém) a souhlasí to. Na nějaké procento tady nehraji.

Je to ta samá metoda, kterou jsem měřil předchozí zdroj a naměřil 40W.
To byl kdysi značkový počítač.

Proto jsem se také ptal jestli 40W není nějak moc.:?:

Ještě, že jsem ten šrot nevyházel.

Uživatelský avatar
Fojtik
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od Fojtik »

Jestě doplňuji, že ten nenažraný zdroj (40W naprázdno) se jmenuje
Moretec 220W (3A pojistka).
No dost mě překvapilo, když jsem to naměřil. S tímhle parametrem se výrobci nechlubí. Proto jsem se také na to ptal.

A ta stará vykopávka má spotřebu jen 4W + 4W větrák. Tak jsem je prohodil.

A když se zastaví větrák na 4W, tak to asi pojede dál. U 40W bych si tak jist nebyl.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“