napájení záøivky G23 z 12v (pøesunuto)

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Aleš

napájení záøivky G23 z 12v (pøesunuto)

#1 Příspěvek od Aleš »

Potøeboval bych záøivku 11W s paticí G23 (dvoupinová s vestavìným startérem) napájet z akumulátorku 12V. Chtìl bych zapojení mìnièe, aby nebylo nutno záøivku upravovat a dala se použít i nadále ve svítidle na 230V.
(Jde o speciální UV záøivku a potøebuji ji obèas použít k fotografování v exteriéru) Nemáte nìkdo tip na schema malého mìnièe na tyto záøivky se startérem? Nacházím pouze zapojení pro záøivky bez startéru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Použij normální měnič 12V DC => 230V AC, schémat je plnej net a dá se to i normálně koupit jako automobilový příslušenství.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud je součástí svítidla nějaká tlumívka, tak by snad mohl pomoci invertor do auta (snad tomu střídači nebude vadit 11W indukční zátěž)

Aleš

#4 Příspěvek od Aleš »

Mìniè 12/230 mám s klasickým trafem a je tìžký na nošení, tak jsem se tomu chtìl vyhnout. Než poøizovat nìjaký jiný vyjde mì asi levnìji koupit další záøivku, vykuchat startér a k tomu malý, jednoduchý a lehký mìniè pøímo pro záøivku napøíklad http://www.adamsrubar.ic.cz/konstrukce/ ... menic.html (asi úèinnost nic moc, ale používá snadno dostupné trafo) nebo toto http://danyk.cz/zarivk_m.html Chtìl jsem obejít nutnost kupovat další záøivku, ale asi to bude nejlepší øešení.

Uživatelský avatar
Grafiaus
Příspěvky: 121
Registrován: 30 zář 2011, 02:00

#5 Příspěvek od Grafiaus »

ani s tymto menicom neboli problemy /KP85/
Přílohy
Menic.jpg
(32.56 KiB) Staženo 227 x

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#6 Příspěvek od Olchor »

Snad by mohl stačit malý DC/DC měnič 12V/300V, v zářivce se to stejně usměrňuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

V ziarivke s paticou G23 sa nic neusmernuje.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#8 Příspěvek od Olchor »

Aha, nějak jsem přehlédl, že to není úsporka s měničem...

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“