Náhrada propojení Skart x cinch

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#16 Příspěvek od rysTR »

V příloze foto káblíků samice, které jsem ještě našel ve staré krabičce.Přípoj je 3 dílný, oproti druhému, který je,jak jsem psal 2-dílný.Ještě teď z fotky vidím, že jskm omylem zasunul do samic volné samce, kterými chci udělat ještě jeden káblík na propojení (z obou stran samci) Ps.: asi musí být prodlužovací káblík stíněný-nebo lépe otázka: Co mám na propojení použít a jak to může být max.dlouhé? a jak pojmout to zapojení na 3 dílný kablík-který sinch je od kterého z dílů?
Ještě-dnes jsem byl v obchodě, kde mi prodali satelitní přijímač a zjistil jsem, že mám stejně vypnutou 1,5 roku starou kartu.Udělali to, když jsem odmítl zaplatit 360,-Kč dle zaslaného dopisu-i když její platnost končí až v dubnu 2015-tak to napravili a už satelit opět funguje. Jsou to pěkní zmetci.Vynucují si protiprávně peníze!!
Přílohy
DSC01193.JPG
(26.98 KiB) Staženo 55 x
DSC01191.JPG
(32.06 KiB) Staženo 54 x
DSC01192.JPG
káblíky
(39.02 KiB) Staženo 53 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Nechapem, co riesis. Jack pichni do AV IN a cinche do satelitu. Cerveny do cerveneho (zvuk), zlty to zlteho (video).

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od fero7 »

Jednoduchsie to uz zial ani ja neviem.
Přílohy
ssd550.jpg
(58.56 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Víc by zřejmě napovědělo foto "pohled na přípojné konektory" na telce - jenže dle autora tam žádné nejsou:
Tak jsme se konečně dočkali i toho fota, které mělo být i mj. (s modelem telky a sat.rec.) už v zadání a nemusel jsi nás mystifikovat tím, že telka žádné jiné konektory (než anténní vstup) nemá 8O :cry:

V tom případě měl větší pravdu (než já - mně dezorientovaly info od výrobce, co se týká těch tech. parametrů a příslušenství :cry: ) už. durkovic - AV vstup bude pouze jediný konektor JACK 3,5 stereo.
A jak píše rnbw - děláš z komára velblouda. V příslušenství máš i ten správný kabel, tak nwm, co ještě řešíš 8O

Líp, než obrázek od fero7, to snad ani nelze vysvětlit :roll:
A AV šňůra má na jednom konci obyčejný JACK 3,5 stereo a na druhém dva CINCHe :o

EDIT:
rysTR píše:... Co mám na propojení použít a jak to může být max.dlouhé? ...
A pokud ti jde o to, že chceš telku umístit o hodně dále od sat.receiveru (než ti dovoluje ten cca 20cm dlouhý AV kablík), tak si potom udělej stejný, jen dle tvých představ dlouhý, kabel nový (hotový těžko koupíš).
Budeš omezen jen jeho délkou - dle mého odhadu tak do cca 10-ti metrů (na VIDEO by bylo ovšem lepší použít nějaký koax 75Ω, než mikrofonní dvojlinku, která na AUDIO postačí - ta má cca 150Ω).
Není to rozumné řešení, už jen z toho důvodu, že budeš mít telku třeba ve vedlejší místnosti (než sat.rec.), ale přepínat programy budeš stejně muset chodit tam (pokud nepoužiješ na toto nějaké "bezdrátové ovládání" - existuje, jen aby nebylo dražší, než samotný sat.rec.) :cry: :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od durkovic »

zdar, takže foto od autora dorazilo...

všetko už bolo povedané aj nakreslené, jedine by som ešte dodal že červený cinch na tom prepojovacom kábliku by som pripojil do bieleho cinchu na zadnej stene SAT. v menu SAT v položke ZVUK (Audio) je potom vhodné nastaviť audio výstup na MONO (teda ak bude SAT používaný výhradne s týmto Mini LCD TV...) po tomto nastavení sa objaví na výstupe AUDIO L OUT (biely cinch na SAT) zmiešaný zvuk z ľavého aj pravého kanálu....

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#21 Příspěvek od rysTR »

Především děkuji všem za rady a pomoc.Zkusil jsem všechna navrhovaná zapojení .
Musel jsem udělat propojovací kablíky , protože u satelitu i u TV byly na každé straně pouze samice.Proto jsem se ptal na propojovací kabel.Propípal jsem všechny konektory,aby byly průchozí a zapojil.
Zadní dílek z 3 dílného konektoru pro AV anténu je zem,střední je pro žlutý sinch a poslední,se zpětným kuželem je od červeného sinche.

Bohužel TV nejevila žádné známky spolupráce.Neobjevila se maska satelitu a jen si šuměla sama pro sebe zapojená i nezapojená.Tak nevím.Co bych měl ještě zkusit udělat?
Naposledy upravil(a) rysTR dne 22 lis 2013, 14:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Prepnut ten TV na AV vstup.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#23 Příspěvek od fero7 »

rnbw píše:Prepnut ten TV na AV vstup.
To nemyslis vazne.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#24 Příspěvek od rysTR »

Ted to mam před sebou zapojené,ale na TV nejde-nebo nevím jak to přepnout.To tlačítko nějak asi chybí.Myslím si, že se přepnutí docílí pouze zastrčením do dírky AV ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Tak si treba precitat navod. Ak tam nie je prepinanie, tak sa AV vstup aktivuje bud zapojenim jacku alebo pritomnostou video signalu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

rysTR píše:... Musel jsem udělat propojovací kablíky , protože u satelitu i u TV byly na každé straně pouze samice. ...
A něco takového ti zřejmě neříká nic, že?
Přílohy
phpKS49OO_260.jpg
Spojka CINCH: M-M
(3.95 KiB) Staženo 49 x
89748815066be05812e808840c4459ad_image_155x120.jpg
Popřípadě tento hotový kabel
(3.29 KiB) Staženo 54 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#27 Příspěvek od rysTR »

Ta propojka je bez práce a asi by byla lepší.Bohužel jsem si to uvědomil, že by něco takového mohlo být, až to bylo hotové.Náhodou jsem měl doma 4 sinche a nechtělo se mě jet pro ně daleko do města.Nějak do TV nedělám a mé znalosti jsou v tomto oboru ne nějak velké.
Jinak- tak nějak vypadá můj propojovací kabel-akorát, že jsou dva vedle sebe 4-žilový jsem doma neměl.Je udělaný z TV stíněného kabelu pro montáž uvnitř(slabší)
Ještě-do bedny spíš čučí babka.Já chodím na ryby a dělám myslivost, takže to považuji za ztracený čas.Bohužel chce babička malou TV k posteli,jak to měla dřív,kdy to šlapalo normálně na analog- a připadlo mě to jako dobrý nápad.
Naposledy upravil(a) rysTR dne 22 lis 2013, 15:16, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#28 Příspěvek od kokun »

Zato zřejmě do té bedny velmi rád čučíš, není-liž pravda :o :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#29 Příspěvek od kokun »

rysTR píše:Zadní dílek z 3 dílného konektoru pro AV anténu je zem,střední je pro žlutý sinch (pro VIDEO) a poslední,se zpětným kuželem je od červeného sinche (pro AUDIO).
.
Žádná AV anténa neexistuje, existuje pouze AV kabel - a to je přesně ten, který právě popisuješ (jeho propojení CINCHů na piny JACKa) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#30 Příspěvek od kokun »

rysTR píše:Ještě-do bedny spíš čučí babka.Já chodím na ryby a dělám myslivost, takže to považuji za ztracený čas.Bohužel chce babička malou TV k posteli,jak to měla dřív,kdy to šlapalo normálně na analog- a připadlo mě to jako dobrý nápad.
A stejně musí mít babka zřejmě dobré oči, když jí postačuje telka o úhlopříčce 5,5" (to má kluk větší display na dig. foťáku - NIKON a úhlopř. 7") :o
S analogem to bylo podstatně jednodušší - tos jí k posteli přitáhnul jen koax od antény a mohla sledovat cokoliv si přepla (co jí analog umožňoval/poskytoval), bez ohledu na druhý televizor :wink:

Pokud dnes nemá ten sat.rec. přímo u postele (jakože nemá), tak potom už jen dlouhé kabely - jak jsem psal výše.
A pokud je ten sat.rec. ještě navíc ve vedlejší místnosti, tak ještě to "bezdrátové ovládání" s tím, že ten sat.rec. nebude současně využívaný (připojený) na jiný-hlavní tvp (jakože asi je).
V tom případě si nebudou moci samostatně přepínat sledovaný program oba diváci (každý v jiné místnosti), protože by si vlastně "lezli do zelí" 8O :cry:
Na takovýto příjem TV musí být buďto dva sat.rec. (se samostatnými kartami), anebo doposud existují(vali) duální sat.receivery (např. od DIGI, příp. Opticum multiroom, apod.), které ale s příchodem IRDETA pozbývají reálné budoucnosti (v dohledné době).
Ještě existuje tzv. "sdílení" karty, ale to už je mimo rámec tohoto vlákna (tématu) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“