kolmost hlav u mgf

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

kolmost hlav u mgf

#1 Příspěvek od rolland »

Ahoj,Musí se při seřizování kolmosti přehrávací/nahrávcí hlavy upravit i kolmost mazací hlavy??Některé decky ji totiž mají přišroubovánu napevno-bez pružin pod šrouby.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od DjRix »

Ne.Já to ještě nikdy nedělal.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#3 Příspěvek od mety »

keď tam nemáš pružinky,čo tam chceš nastavovať?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

hlavně

#4 Příspěvek od Hill »

hlavně, když smaže celou šířku stopy a neumazává protější.

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#5 Příspěvek od rolland »

to mety: a když tam ty pružinky jsou tak co?Jde mi o to,jestli to při změně kolmosti jenom nahrávací/přehrávací hlavy bude mít vliv na zvuk nově nahrané kazety nebo ne.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

viz výše

#6 Příspěvek od Hill »

tak platí to, co jsem napsal předtím, ale dobře, vysvětlím: mazací hlava má šířku štěrbiny (některé mají i dvě vedle sebe) typicky o dva řády širší, než hlava kombinovaná. Fakt na její kolmosti nezáleží. Pokud ovšem nebude nakloněná tak moc, že nevleze do kazety. Když už tam ta perka jsou, tak k nastavení výšky vůči pásku. Odchylka výška znamená, že jeden nebo druhý kanál se nedostatečně odmazává.
Předpokládám, že je řeč o kazetovém decku.
Obvykle, když je pravý smazaný dobře, ale v levém nějaký signál zůstal, je mazací hlava příliš vysoko a je nebezpečí, že už umazává část stopy pravého kanálu, běžící v opačném směru.
Většinou jsem ale kvůli výměně kombinované hlavy na nastavení mazací hlavy nesahal, protože to nebylo třeba.

wiktor

#7 Příspěvek od wiktor »

hele kdyz vymenujes snimaci hlavu tak potom nastavujes akorat novou snimaci hlavu s mazaci hlavou vubec nehejbes pokud neni spatna ta je tam na pevno a je tak nastavena aby ti mazala jen stopu na kterou nahravas jinak by sis smazal uz i tu stopu co mas na ni zaznam.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“