LM 324 hoří

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
multa62
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

LM 324 hoří

#1 Příspěvek od multa62 »

Zdravím všechny,prosím o radu jak dál.Ubastlil jsem jednoduchou ústřednu alarmu(tedy zatím jen její část)a mám problémy s obvodem LM 324.Sehnal jsem jen LM 324 N ,předpokládám,že je stejný.Teď k problému:
Vstupní část IO-1 a IO-3 s LED na výstupu,odpory P1,R16 a R17 ,také zapojeny,jinak nic.Bohužel po připojení napětí LM 324 se začal silně zahřívat.Mám zkušební desku pro práci s IO,odpájel jsem součástky,několikrát zkontroloval zapojení ,výsledek stejný.Vzal jsem nový IO a zapojil jenom napájení 12V a obvod odebíral 80mA.Nevím proč a nemohu se pohnout dál.V příloze posílám schema a prosím odborníky o případnou radu,jak dál a kde dělám chybu.Předem děkuji.
Přílohy
IMG_0001.jpg
(278.77 KiB) Staženo 227 x

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Schému neprečíta ani Ostrovid. Kto má hľadať zdroj (rozumej- časopis/ročník/čislo).
Schéma nie je zapojenie.
Daj tu foto tvojho hniezda, inak ti ťažko niekto pomôže, musel by mať veštecké gule.
Najskôr ti to zbesilo kmitá.
Treba ošetriť napájanie keram.kondenzátorom cca 100nF.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

No pokud máš všechny vstupy v luftě , tak začni tam a uzemni je , všechny . :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

multa62 píše:Vzal jsem nový IO a zapojil jenom napájení 12V a obvod odebíral 80mA.
To jakože bylo zapojený jen napájení a jinak nic? Co blokování napájení, máš?

Uživatelský avatar
multa62
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#5 Příspěvek od multa62 »

Zdravím,co se týče toho kmitání,zkusím to napájet z baterie,ještě to napájení kondíkama ošetřím,předtím ale ještě provedu pokus s uzemněním všech vstupů.Také se pokusím něco udělat s tím schematem je to už velmi staré z AR -B(modré)92.
Tak teď jsem provedl pokus s uzemněnými vstupy a blokovaným napájením a měli jste naprostou pravdu-zběsile to kmitalo.Teď to mělo odběr malinko přes 1mA.Takže díky moc a zkusím to znovu pozapojovat,doufám,že už to pojede.Určitě dám vědět.Procesorovi pošlu i foto,ale je to ,,vrabčí hnízdo",jako při pokusech.

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#6 Příspěvek od vladimir »

dovolil jsem si ze své zahrádky
Přílohy
Bez názvu-1.jpg
(284.56 KiB) Staženo 147 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#7 Příspěvek od monterjirka »

Ten dělič z odporů R5, R6 a R7 se mi nelíbí. To bych asi zkusil zablokovat nějakou keramikou. Takhle to může ledacos pochytat, asi by záleželo na každém kousku "drátu", na prostředí,...

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »

Však tie drôty od R5 ...R7 nikde neťaháš... Slučky majú dokonca po dve keramiky 10 a 100nF... Vhodné budú twist-ované vodiče.

Uživatelský avatar
multa62
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od multa62 »

Hoši,děkuji moc,já se vlastně pokouším udělat nějakou malou miniústřednu,pro hlídání sklepů a potřeboval bych něco stabilního,co není náchylné ke samospouštění (zapne lednička a už to spíná) ,tak jsem vyhrabal toto a zkouším.
Byl bych ale velmi zavázán,pokud někdo máte něco odzkoušené a stabilní ,zdali by jste neposkytli schema,nebo odkaz.
Chtěl jsem okopčit vstupní obvod ústředny DCU-102(byl tam jakýsi 8-pin IO,ale než jsem se k tomu dostal,tak mi to vyhodili).Ten byl dost odolný proti rušivým vlivům.
Jinak díky moc.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#10 Příspěvek od Hydrawerk »

To je z Amatérského rádia? Ze kterého roku?

Uživatelský avatar
multa62
Příspěvky: 38
Registrován: 09 zář 2009, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od multa62 »

AR-B modré tuším č. 3 ročník 92

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“