Vítr

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

Vítr

#1 Příspěvek od Radix »

Po dnešní noci jsem trochu litoval, že jsem ještě neudělal větrnou elektrárničku. Dynamo 500 W mám. Prý takový vítr bude teď častější.
Jak jste ho přežili?
Nám to složilo prkenný plot a vrata, ale co je neuvěřitelné, zlomil se přitom u země kamenný vratový sloup s průřezem 35 x 35 cm a váhou alespoň 300 kg. Teď přemýšlím, co s tím udělám.
Zrovna jsem četl, že na Sněžce byl závan 216 km/hod., absolutní rekord.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

No vidíš, kdybys měl větrnou elektrárnu, te%d už bys jezdil po kraji a hledal, kde ji máš :D

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Bezva.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re

#4 Příspěvek od durkovic »

fu-ha tak tuna v Košiciach na Slovensku iba dnes troch zafukalo poprsalo ale inac krasne jarne pocasie s teplotou 12-13°C.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
DRAKE
Příspěvky: 276
Registrován: 05 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od DRAKE »

U nás prázdná nezabržděná popelnice na plast vomlátila při své pouti ulicí snad uplně všechno, jen málokterý řidič se jí dokázal vyhnout, zatímco lidi na ulici a na balkónech řvali: Jeď, jeď, jéééééééď. Hirošima hadr.
Ježíš na kříži zaplatil za naše hříchy a tím nás osvobodil od věčné smrti. Platí i pro bastliře :-).

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Re: Re

#6 Příspěvek od vrky »

durkovic píše:fu-ha tak tuna v Košiciach na Slovensku iba dnes troch zafukalo poprsalo ale inac krasne jarne pocasie s teplotou 12-13°C.
Moc se nesměj jde to ze západu na východ. Kdybych topil dřevem, už jsem v lese a dělám zásoby. Jel jsem z práce dřív (taky co bych tam dělal když nejde elektrika...) a to co jsem cestou viděl... Teď je 14:25 a barometr mi ukazuje 965hpa, to taky asi není dobrý.

Uživatelský avatar
1010
Příspěvky: 208
Registrován: 05 úno 2006, 01:00

#7 Příspěvek od 1010 »

Bydlíme v dolíku takže nás to přefouklo ale u rodičů lítaly ze střechy tašky 8O

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

Dej pokoj s tím větrem, dneska ráno cestou do práce jsem musel dělat slalom mezi stromama, co se válely na silnici a teď přijedu a koukám, že mám na zahradě kus sousedovic střechy. Mýmu baráku se ale vůbec nic nestalo.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Vítr byl teda slušnej, před časem jsem taky koketoval s myšlenkou, že si postavím ze srandy nějakou mikroelektrárničku honěnou větrem. Chtěl jsem to jen na "přitápění". Topím si ve svým kutlochu elektrikou a tak jsem si říkal, že když bude větrno, tak bude nějakejch 300-500W dobrejch. Jenže až jsem si přečetl brožury o stavbě větrný elektrárny a savoniova rotoru, tak jsem vystřízlivěl. To má fakt význam akorát tam, kde elektrika není. Jinak to je o ničem. Takže teď se dávám na tepelný čerpadlo, se kterým ten svůj kutloch určitě vytopím a nebudu závislej na větru a slunci.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Oldradio »

stasek píše:Vítr byl teda slušnej, před časem jsem taky koketoval s myšlenkou, že si postavím ze srandy nějakou mikroelektrárničku honěnou větrem. Chtěl jsem to jen na "přitápění". Topím si ve svým kutlochu elektrikou a tak jsem si říkal, že když bude větrno, tak bude nějakejch 300-500W dobrejch. Jenže až jsem si přečetl brožury o stavbě větrný elektrárny a savoniova rotoru, tak jsem vystřízlivěl. To má fakt význam akorát tam, kde elektrika není. Jinak to je o ničem. Takže teď se dávám na tepelný čerpadlo, se kterým ten svůj kutloch určitě vytopím a nebudu závislej na větru a slunci.
Tepelný čerpadlo zase musíš pohánět elektricky, takže s tou nezávislostí to asi nebude tak horký....

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od stasek »

Samozřejmě, to vím, jenže jsem hovořil o nezávislosti na větru a slunci. A to platí. Pořád je pro mě výhodnější jednu kilovatu vložit a 2-3 získat, než platit všechny.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Na ten den se pamatuji, u nás v Českém Těšíně dokonce na 2 hodiny spadla elektrika, psali o tom ve zprávách. No, museli sme zůstat potmě v hospodě poáč klekly computry a nešlo účtovat. Takže, báječná výmluva doma... V noci vítr byl teda příšernej, kolo co mám na balkoně 10.patra sem přivázal lanem k zábradlí...horší to bylo s talířem satelitu, ten má metr průměr a ty nárazy...ale vydržel, ráno byl na místě, ani signál se neztratil !

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“