Vybíráme pekárnu chleba, jakou?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Vybíráme pekárnu chleba, jakou?

#1 Příspěvek od tatramacek »

Zdravíčko kolegové.
Chtěl bych rodičům koupit na vánoce pekárnu chleba..
Jelikož všichni dobře víte,že se spíše zajímám o "točivé" elektrické spotřebiče a pekárny jsou pro mne něco jako španělská vesnice tak se na vás obracím s prosbou o pomoc při výběru.. Nemám s nimi žádnou zkušenost a proto se obracím na Vás.. Prosím o výběr modelů s cenovkou do 2000 kč - něco jako za málo peněz hodně muziky :D - modely yaspoň s displejem a odloženým startem...
Díky moc za info,nápady a rady ke koupi. H.
Audaces fortuna iuvat

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Otázka je jestli chceš 1 nebo 2 metličky. Potom vybírej zde: http://www.zbozi.cz/domaci-spotrebice/k ... ejlevnejsi
Já kdysi taky vybíral a nakonec skončil u 2 metličkové Moulinexky XXL.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#3 Příspěvek od ohryzek36 »

Na vybírání se spíš hodí Heuréka, i když recenze u pekáren bývají občas hodně svérázné :) .

Já osobně nemůžu moc pomoct s výběrem - pekárny jenom opravuju, nepoužívám je

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Test pekáren je v D-testu č. 1, 2009. Je to sice pár let staré, ale mohou tam být zajímavá upozornění a informace.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#5 Příspěvek od kaja4 »

Už 5 let používáme pekárnu UNOLD xxxx.Zrovna včera jsem si však odzkoušel upéct kváskový chlér v troubě v klasických stolových kamnech,ve kterých topím měkkým dřevem.Chléb byl podstatně chutnější a nadýchanější.Je to sice pracnější a časově náročnější,ale dobrý šmak chleba to vynahradí.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Pekárny jsou +- stejné. Je to opravdu spíš otázka osobních preferencí. Jak co se značky týká, tak počtu háků. Měli jsme na dva a když odešla, koupili jsme na jeden. Záleží na tom, jak často nebo pro kolik lidí ten chleba bude. Jestli jsou sami dva, pak bych asi volil menší na jeden hák. Pokud nemají chleba každý den k snídani, obědu a večeři, bude jim stačit. Je lepší péct častěji, než mít chleba dlouho. I když vydrží, je lepší čerstvý. Krajíce jsou sice víc do čtverce, ale to asi jediná nevýhoda.
Nemá cenu se soustředit na všelijaké pseudo vychytávky, použijí se párkrát a skončí v zapomění. Alepoň u nás to tak je. K pekárně byla ještě jedna nádoba na sladké pečení, ale zkusili jsme to párkrát a nic moc. Stejné je to s programy, nakonec se skončí u jednoho, který budou mít vychytaný.
To jsou moje zkušenosti s pekárnami se kterými jsem začínal v dobách, kdy tady byly k mání snad jen ve dvou obchodech a třech typech. Ostatně koukni na moje stránky. Nejsou sice už moc aktuální, ale některé věci platí stále.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Domací pekárna není jen o pečení chleba, jen na to by byla spíše zbytečná. Při výběru je důležitá volba 1/2 metličky, po té výdrž nádoby a metliček za více let (recenze) a potom dizajn provedení a kam se to postaví. Děláme v tom těsto na domácí housky, na pizzu, marmelády, vánočku, žitný i obyčejný chleba, těsto na knedlíky aj. Vždy to záleží hlavně na využití a to bych doporučil lehce prodiskutovat. Není problém v pekárně cokoliv zpracovat a pak nechat péct v normální troubě nebo si to nastavit večer a ráno to mít hotové k vyklopení a k jídlu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

hafca píše: ... je lepší čerstvý ...
To je právě omyl, čerstvý je jen chutnější. Lepší je právě tak 1-2 dny uleželý a taky právě zdravější. Oproti kupovaným neplesniví ani za týden, ale oschne a dá se použít např. na topinky (tvrdší na zloděje).

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od hafca »

Zdravější asi ano, proto nám na vojně dávali do stráže 2 dny starej. :lol:
Je to otázka preferencí. Já mám rád čerstvý, namazný máslem a olomoucké na něj.... Nebo s pěknou vrstvou domácího Rillettes. Není to sice zdravé, ale zato móc dobré, stejně jako chleba s doma vyškvařeným sádlem se škvarkama. A na topinky většinou nezbyde, právě proto, že je chutnější.
To jsme ale odbočili, dotaz zněl jinak než co na chleba. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#10 Příspěvek od danyel »

Za mě nekupuj hlavně Etu.Ten čínský šmejd jsem 3 krát reklamoval.Ted máme nějakou gorenje a ta se nezastaví.Protože jsou doma líný tak v tom i zadělávaj na knedlíky a na buchty.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

To není o lenosti. Těsto v ní líp nakyne. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od durkovic »

my doma používame dva krát týždenne pekáreň ETA Siesta (dvojmetličková) už tretím rokom a zatiaľ bez najmenšej vady. raz som ju ale už mal rozobranú ale to bolo vlastnou vinou, nepozornosťou sa na sieťový kábel položil "dekel" pečiacej Remosky ... :D takže som ho vymenil za nový a fičí dalej. :wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#13 Příspěvek od tatramacek »

Panove. Dekujk za plodnou diskusi. Mno bydli s nimi jeste bratr a ja sem tam prijedu na navstevu. Pamatuji si ze sem kdysi jed domaci chleb s pekarny a byl vynikajici. Co se tyce michani kynuteho testa... Jak to funguje ? To kyne nejak zatepla ? Mamka ma uz padesat a je po operaci rukou. Hnetac k robotu nevyuziva - nechapu proc... A vse dela rucne v mise s vareckou... A ruky boli.. Premyslim nad Zelmerem anebo Gorenje.. Eta uz davno neni co byvavala
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#14 Příspěvek od ohryzek36 »

Hnětení těsta probíhá tak, že se do pekárny nasype chlebová směs (mouka, kmín, kvasnice, sůl, a co já vím ještě) a pekárna tak 10-30 minut míchá a potom za mírně zvýšené teploty nechá těsto nakynout - to může trvat i dvě hodiny. Nakonec se peče.

Vybírat podle značek už není potřeba - všechno se vyrábí v jedné čínské fabrice, tak je jedno, jestli si člověk vybere Etu, Gorenje, Zelmer, Quigg, Bravo, Domo, Sana, Bielmeier, Davo, nebo původní BM1403 zn. Donlim (Gungdong Xinbao Electrical Appliances) :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#15 Příspěvek od kejki »

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php - srovnání, i když už to asi neaktualizují.
Já mám z Lidlu, nádoba je shodná s některou Etou a některou Moulinexkou, takže skutečný výrobce je nějaká linka v Číně. Ale co mám jednu shodnou s ETou Siesta, tak má třeba jiný program na sladký chléb = bochánek a není tak jemný, jako z Silvercrestu. Měl jsem půjčenou Moulinex a dělala bledé těsto, píšou to i na té srovnávací stránce, ale je to kus od kusu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“