Panasonic SVHS NV1000

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Tak se stav na kafe a já ti poradím a nebo ukážu jak se to dělalo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

JJ, jde malými kleštičkami ten falc narovnat a ozubené kolečko třeba pinetou jde lehce vypáčit. Pak znovu po vyčištění falc roztáhnout. chce to trpělivost a cvik :) Pokud je to zatavené, tak už ten switch někdo čistil a asi ho zatavil. Jak má vypadat nerozdělaný máš na obrázku
Přílohy
mode switch VSS0365.png
mode switch VSS0365.png (25.66 KiB) Zobrazeno 58 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Já tam mám zátav a video nikdy v servisu nebylo. Jsem první majitel a pouze jednou jsem měl sundanej horní dekl. Ale na ty Tvý fotce je střed trochu jinačí, já tam nemám důlek ale kopeček. Mezi tím jsem se stavil u mi-ro, ten mi prozradil jak se ten zátav rozdělává. Kafe ale nebylo. :)
Je to paráda, už zase digitalizuju.
Akorát divná věc. Pokud přehrávám malý kazety na tomhle videu, je zdigitalizovaný obraz o třídu lepší, než když je přehrávám na kameře, na který byly natočený. 8O V obraze je v dolní polovině hlavně v modré barvě moaré, krátký svislý!! čárky, který se naklání z jedný strany na druhou. Při zastavení přehrávání a snímání přes optiku moaré zmizí. Dělají to jen některý kazety. Na kazetě ale moaré při přehrávání na videu není. Taky jsem si všiml, že záznam při přehrávání na videu je na 45 minutách asi o necelou 1 minutu kratší, než při přehrávání na kameře. Nemůže být nějaký problém s posuvem v kameře a to moaré je projev kolísání rychlosti.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od durkovic »

neviem presne ale tento model NV-HS1000 už má v sebe vychytávky ako TBC (time base corrector) to jest korektor časovej základne a zrejme má aj DNR (dynamic Noise reduction) pri použití týchto obvodov je naozaj výsledný obraz lepší ako pri prehrávaní na konvenčnom stroji prípadne v kamere, skús na tom panasonicu vypnúť funkcie TBC a DNR a sleduj obraz či ti náhodou nevyskočia na TV poruchy obrazu ako moaré, vlnenie obrazu v horizontálnej rovine - vypadávanie farieb a pod. podobne ako si niečo pozoroval aj pri prehrávaní kazety cez kameru.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

to durkovič: Na čelním panelu je přepínač TBC ale mám ho v poloze OFF. DNR jsem na panelu nenašel. Nevím, k čemu je přepínač Al. Taky je OFF. Na dálkáči je ještě PDC/VPS, který jsem nikdy nepoužil. Není to na spouštění nahrávání od vysílanejch značek? Jedině, že by to DNR bylo zapnutý stále. Dnes jsem našel na porovnání u jednoho známého Panasonic VHS video, který umí pouze přehrát S-VHS. Kazeta která na NV-HS1000 šla bez chyby, taky trochu šuměla v tmavých scénách. Vypadá to, že v ty mý potvoře asi nějakej šumfiltr je. Bude to chtít nalézt návod k obsluze, nojo, ale kam já ho před lety dal.....
Jirka

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “