Jaké servo na pohon? (zamčeno)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pol123
Příspěvky: 21
Registrován: 09 říj 2013, 02:00

Jaké servo na pohon? (zamčeno)

#1 Příspěvek od pol123 »

Dobrý večer, zase já se svým trápením s vozítkem. Skládá se ze dvou desek plošných spojů zhruba 10x10cm (tak nějak průměr na jednu) a 5 tužkových baterek. Chtěl bych vozítko pohánět dvěmi servy, ale otázkou je, jestli "tuhle váhu" uvezou. V modelařině se nevyznám a tak nevim jestli mi stačí servo klasické či potřebuju nějaké speciální s větším výkonem (a taky hlavně aby šlo upravit). Měl jsem jedno klasické, ale to je rozbité - http://www.snailshop.cz/vigor/326-vs-2.html, nevím jestli dvě takovéhle by stačili. Budu rád za vaše rady případně i tipy na serva, pokud možno do 300 (snad si moc nevybírám).

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#2 Příspěvek od Ruprecht »

Jakákoli dvě serva to uvezou.
Síla serva se udává v kilogramech na páce 1cm, tzn. třeba u serva http://www.emotors.cz/serva/1070-hx5010 ... 6sec-.html 6,9kg znamená že ve vzdálenosti 1cm od osy servo dokáže zvednout 6,9kg. Při vodorovném pohybu (autíčko) to dokáže rozpohybovat násobek, třeba 30kg autíčko bez problémů

Uživatelský avatar
budsky
Příspěvky: 76
Registrován: 06 srp 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od budsky »

Nevím jak míte řešený převod,ale klasické servo z odkazu se neotáči dokola.pouze o určitý úhel se otočí a pak se zase musí vrátit impulsy zpět (uvnitř serva je mechanický doraz

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#4 Příspěvek od Ruprecht »

Pro použití serva pro pohon (otáčení) se dorazy upílí a zruší se vazba potenciometru na hřídel, odkazy a návody viz robotické stránky.

Uživatelský avatar
pol123
Příspěvky: 21
Registrován: 09 říj 2013, 02:00

#5 Příspěvek od pol123 »

Děkuji moc, už to letí do košíku, ještě si najdu jak ho upravit. Jen mám ještě jeden dotaz. Všechny serva se ovládají šířkou pulzu 1-2ms? Předpokládám že když je tohle klasické tak asi ano jen pro jistotu.
Snad by mi mohlo šlapat i na 4,5V, ale nemusí.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

To už je tvoje třetí vlákno ke stejné věci. Je to skutečně nutné a nemůžeš pokračovat jen v jednom?



LOCK
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Zamčeno

Zpět na „Poradna“