Stradivari 3, dá sa preladit na CCIR pásmo?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#16 Příspěvek od dvorak »

Srandu si vůbec nedělám, jsem v této oblasti pouhým laikem a rád se poučím od odborníků.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Blbá otázka. Když otáčíš trimrem kolem dokola, kapacita se plynule mění od minima do maxima a zase zpět do minima. Z fotky je to špatně vidět, dokonce ani neodhadnu, který je který, jestli horní nebo levý trimr, tedy nepoznám, který z těch dvou je oscilátorový (tím se roztahuje a posouvá stupnice) a který je "anténní" (tím se dolaďuje souběh na nejlepší příjem nějaké stanice, když ručka ukazuje někde kolem 98, což samozřejmě může po přeladění oscilátoru znamenat klidně ve skutečnosti 102 MHz, proto píšu jen číslo napsané na stupnici - souběh se nastavuje právě tam).
Prostě napřed nalaď nějakou stanici na hoím konci rozsahu a oscilátorovým trimrem ji posuň tak, abys ji našel ručičkou o pár dílků k nižším číslům. Pak obvykle prolaďuj ručkou ke stovce, zpravidla už najdeš nějakou stanici vysílající nad 100 MHz, která tam dříve nebyla, zase ji tím samým trimrem pošli kousek doleva, až tam bude i ta na nejvyšším kmitočtu, který se dá v místě přijímat.
Doln konec stupnice se zase o tolik neposune, možná ti tam zbude rozsah se všemi stanicemi, které se dají v místě přijímat.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#18 Příspěvek od ok1hga »

protože ta tvá fotka je na detail ladičáku nepoužitelná,
dovolil jsem si najít jiný, podobný ladičák googlem . . .

jestli máš točit doprava nebo doleva, prostě nejde jednoznačně říct !!!

záleží totiž na tom, v jaké aktuální poloze máš rotor trimru.
Takže se musíš na ten kondík podívat lépe a sám se rozhodnout, na jakou stranu točit.

doufám, že ti je známo alespoň to základní:
čím více se překrývají stator s rotorem, tím větší kapacita
Přílohy
ladicak.jpg
(84.08 KiB) Staženo 56 x

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#19 Příspěvek od dvorak »

Děkuji za užitečné rady, nejlepší bude asi zkusit to tím posunem pásma dolů trimrem a dotahováním stupnicí, aby tam vlezly některé kmitočty nad 100 MHz.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#20 Příspěvek od Hifista »

Ještě se vracím na začátek vlákna, ke Stradivari 3. Přiložené schema je platné pro CCIR verzi, která zcela určitě měla horní kmitočet vkv do 100MHz. Ve verzi OIRT jsou kapacity C3, C7a, C11a přes 20pF, takže jejich výměnou za hodnoty z přiloženého schema by se měla jednotka přeladit. Otázkou ovšem je, zda-li se ve výrobě verze OIRT neměnil i počet závitů cívek L5 a L6.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#21 Příspěvek od Hydrawerk »

Stradivari 4 Automatic Stereo
https://www.youtube.com/watch?v=oReMfhS4zu8
Elektronkové rádio s dálkovým ovladačem. Video není moje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

A ten konektor je mi nějak povědomý ;-)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

Mně ne. Napověz prosím.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

V Bymkách na centrálním zdroji jsou tímhle typem konektorů propojeny střídače s řídícím blokem a u topení jsou komparátory PT-100-vek spojeny s panelem "diagnostiky". Je to vše Východoněmecká technologie ;-)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“