Topolná končí

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od CZJKP1 »

Jsem znechucen tímto státem čím dál tím víc. Česká Republika - fujtajbl ať jde o vládu, ouřady, prezidenta, naše zákony.... Vždycky všichni se staví jen proti nám aby z nás dostali co nejvíce peněz a klidně i bezdůvodně a člověk je pak bezmocný. Okradou tě kde můžou. To nemusí být zloděj na ulici. Stačí něco blbě nakoupit a bezdůvodně nevyřídí reklamaci když se to poškodí, do protokolu většinou jako důvod nevyřízení napíšou uplnou kravinu, nad kterou zůstává rozum stát...

A to je ze vším, i z hlediska státu... Člověk aby si dával pozor co platí, kolik zaplatí za vodu, elektřinu, plyn ev. za nájem a tak dále....

Čím dál tím lepší...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#92 Příspěvek od konosuke »

Hochu, pokud jsi mladší než 30 let práskni do bot z českého koncentráku pryč, jde to !
Jinak budeš celý život litovat, tady perspektivy, budoucnosti není. Já už svou příležitost propásl někdy v letech 1990-92 dneska starý jsem, nepoužitelný, do smrtky snad nějak doklepu. Držím palce Vám mladým, mnoho zdaru v civilizovaném světě, když se někde nachází.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od CZJKP1 »

konosuke píše:do smrtky snad nějak doklepu..
No vzhledem k našemu zdravotnictví . . .

Jsem roč. 95. Popravdě řečeno bych odsuď zmizel, a nemuselo by to být nějak vůbec daleko... Ale co bych tam sám dělal, já, který jazyky neumí...


Asi se vraťme k původnímu tématu a netrapme se tím, co stejně nezměníme!

V tom ukončení provozu vysílače Liblice ale určitě musí něco být, vzhledem k těm ,,zamítnutým" exkurzím, jako by si to začínalo říkat, že to ČRA/ČTU přestávají pomalu vlastnit... Furt si kladu otázky, jakto, že ještě nedávno nebyl problém zažádat kdykoli o bezplatnou exkurzi, a najednou za to chtějí hrozný prachy a je to téměř nemožné...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#94 Příspěvek od kevin_mitnick »

radioelectrum píše:Jako člen HRČS (koukněte na www.radiojournal.cz) jsme s několika kolegy chtěli Topolnou než ji vypnou nafotit a nafilmovat. Považoval jsem za svoji povinnost jako sběratel a badatel v historii radiotechniky vytvořit foto a filmovou dokumentaci tohoto vysílače těsně před jeho vypnutím. Na naši oficiální žádost nám bylo odpovězeno že v žádném případě není možné nic v tomto areálu fotit. Že smíme fotit pouze vysílač z dálky z volně přístupných míst.
Jestli ti mam poradit, tak na tyhle kr.teny je potreba jit metodou padajiciho vykalu. Tohle vam odepsal treti podrztaska ctvrteho tajemnika, aby nemusel zvednout prdel ze zidle a neco resit. Jste kurna muzejnici, tak nerikej ze nemate kontakty na narodni technicke muzeum, ministerstvo kultury a tak dale. Co takhle prijit na ministerstvo s projektem "dokumentace historicke technologie vysilace pred vyrazenim z provozu" a postarat se o to, aby na Radiokomunikace nesel mail "od nejakych strycu z radioklubu", ale oficialne formulovana zadost od ministerstva kultury s kulatym razitkem k rukam reditele radiokomunikaci. Myslim, ze by ses pak divil jak by to tam litalo... A jeste se na to mozna povede vyzrat nejaky ten grant z nasi milovane EU... :wink:

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od CZJKP1 »

A pak by jim ta technologie skončila v HRČS :)

Uživatelský avatar
stredni-vlny
Příspěvky: 37
Registrován: 14 zář 2011, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#96 Příspěvek od stredni-vlny »

Já tak nějak stále nechápu čemu se divíte...
Naposledy upravil(a) stredni-vlny dne 10 bře 2014, 14:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#97 Příspěvek od Hill »

...a taková to bývala solidní firma...

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od CZJKP1 »

Kdysi bylo všechno solidní...

Dneska jsem byl nucen se pobavit nad jedním primitivním Čechem.

http://www.youtube.com/watch?v=mGahZeJ-9is

Pro ty, kteří by ,,blbě rozuměli" je tam asi toto:

Kód: Vybrat vše

mě už to nebaví, mě už to nebaví, už mám čechů plný zuby, jo, protože furt sou tady na kontrole, jo, kam se sere za nima státní bezopečnost, u  mě státní bezpečnost v životě nebyla, a tu ty 🤐 vod ČTU ty sou tady 2x tejdně, 🤐 od český telekomunikační urňa sou tady 4x tejdně, a mě už to jako nebaví, já jsem řikal, strčte si tu moji koncesi doprdele, protože už vás mám plný zuby, mě  statní bezpečnost v životě tady nekontrolovala, já sem jí tu nikdy neměl, a vy sem lezete 4x tejdně, takže tu koncesi si strčte doprdele at od vás mám už konečně  pokoj, jo, aby ste mi furt lezli tady, zvonili tady na zvonek tady 4x tejdně, na to se Vám můžu ČTU 🤐, 🤐!
Wow, pěkně vypěstovanej hlas. By mi zajímalo, co je to za blba.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#99 Příspěvek od TAKJAN »


Uživatelský avatar
andrej
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2013, 01:00

#100 Příspěvek od andrej »

Ked citam prispevky je mi smutno, ze nakoniec to takto dopadlo. Pre mna su slovenske radia vratane SRo nepocuvatelne a jedine co som pocuval na cestach auto po europe bol Radiozurnal na DV. Dnes je sice doba internetu, ale naladit si radio vecer na dovolenke malo svoje caro, hlavne ked internet v dosahu nebol, alebo majitel nevedel co pytat za pripojenie. V robote som dlhe roky maval naladenu Hviezdu na jednoduchom radiu z AR, vtedy este na 272 kHz. Bohuzial v tejto bananovej republike a v tejto dobe nemam doma pristup na internet, ked nepocitam GPRS cez mobilneho operatora, tento pristup na internet je vhodny maximalne na citanie mailov bez prilohy, ako na pocuvanie radia cez stream, takze som Radiozurnal doma prakticky dopocuval... Mrzi ma, ze peniaze sa vyhadzuju na blbosti a pre cloveka co maka a plati dane neurobi stat ani politici absolutne nic, stale iba pocuvame na co vsetko niesu peniaze a co vsetko sa neda.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#101 Příspěvek od hafca »

konosuke píše:Hochu, pokud jsi mladší než 30 let práskni do bot z českého koncentráku pryč, jde to !
Jinak budeš celý život litovat, tady perspektivy, budoucnosti není. Já už svou příležitost propásl někdy v letech 1990-92 dneska starý jsem, nepoužitelný, do smrtky snad nějak doklepu. Držím palce Vám mladým, mnoho zdaru v civilizovaném světě, když se někde nachází.
A kam?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#102 Příspěvek od konosuke »

Nový Zéland, skandinávské země...podívej, kolega systémový programátor (VŠB Ostrava) se v padesáti uchytil u Nokie ve Finsku, nyní u Ericssona. Když něco umí...Já to mám horší, shodou okolností stejná škola jenomže ekonomika a řízení, obor poplatný předlistopadové době, dneska k nepotřebě.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od radioelectrum »

tak bohužel je již potvrzeno že Topolná opravdu skončí.

http://zlin.idnes.cz/cesky-rozhlas-radi ... zpravy_ras

pár posledních fotek za chodu bohužel pouze z venku (z 30 prosince 2013 kdy byla exkurze HRČS) najdete třeba zde:
www.trestsko.net/Topolna.zip
http://uloz.to/xyFKN3QT/topolna-trest-zip

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#104 Příspěvek od Lukas-Peca »

Podle mě to pořád potvrzeno není, Radiožurnál prostě nic neoznámil. Řeší se to jen v novinách a na různých serverech, ale prostě oficiální stanovisko ČRo se nikde neobjevilo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#105 Příspěvek od Hill »

týdeník Rozhlas č.51/2013 na straně 6 v rubrice AKTUÁLNĚ Z VINOHRADSKÉ píše:Dlouhé vlny končí, změny i na Dvojce
Český rozhlas Radiožurnál definitivně ukončí své vysílání na dlouhých vlnách. Stane se tak 28. února příštího roku, důvodem je "optimalizace kmitočtového spektra, které povede k úsporám v mandatorních výdajích". Už od ledna dojde také k programovým úpravám u Dvojky a středočeského Regionu.

Návrh generálního ředitele Petra Duhana na ukončení vysílání na dlouhých vlnách schválila Rada Českého rozhlasu. "Uzavírá se jedna dlouhá etapa šíření signálu Českého rozhlasu. Technický pokrok a změny v rozhlasových technologiích jsou velké a nelze je nereflektovat a podporovat staré systémy. Proto ukončíme vysílání na dlouhých vlnách a část úspory bude v roce 2014 určena na propagaci těch platforem, na kterých bude Radiožurnál vysílat nadále bez dlouhé vlny", vysvětlil Peter Duhan.
Signál z Topolné, který program Radiožurnálu na dlouhých vlnách šíří, mohli posluchači poprvé zachytit na konci roku 1951. Nejprve se z něj ozvala stanice Československo I, později Hvězda a nakonec Radiožurnál. Vysílač je umístěn u Uherského Hradiště a fungoval vyzářeným výkonem 650 kW. Jeho signál tak bylo v některých obdobích možné zachytit prakticky v celé Evropě.
Od ledna Český rozhlas zároveň přistoupí k výměně vysílačů v oblasti středních Čech. Vysílač Praha - Cukrák (100,7 MHz) se přesune ze sítě ČRo Dvojka do sítě ČRo Region, Středočeský kraj, opačným směrem pak vysílače Beroun - Záhrabská (88,4 MHz) a Mělník - město (87,6 MHz).
"Hlavním smyslem těchto úprav je posílení pokrytí programu stanice Region, Středočeský krej, v oblasti Prahy a zejména pak středních Čech", informovala tisková mluvčí Českého rozhlasu Zora Karmazín Blümlová.
Od nového roku dojde také k některým programovým úpravám a přesunům pořadů právě mezi stanicemi Dvojka a středočeským Regionem.
"Český rozhlas Dvojka přestane od 2. ledna vysílat kupříkladu tradiční Písničky na přání a dechovkové pořady, které budou od téhož data zařazeny pouze do vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu", dodala mluvčí.
Vysílač Cukrák bude zajišťovat pokrytí Prahy a blízkých středních Čech. Středočeská stanice Region měla doposud k dispozici pouze "prstenec" menších vysílačů ve středních Čechách, hlavní "deštníkový" vysílač v síti chyběl. Dvojka bude mít nadále pro pokrytí Prahy vysílač Petřín (91,2 MHz). Lepšímu pokrytí Dvojky by pak v oblastech se slabším signálem z vysílače Petřín měly pomoci přesuny vysílačů Beroun - Záhrabská a Mělník - město právě do sítě této stanice.
reé
Časopis vydávaný vydavatelstvím Radioservis a.s. Českého rozhlasu nejspíše budeme muset akceptovat a informace v něm zveřejněné za seriózní.

Prosím, neřešte gramatiku, za ni nemohu: citace je (až na obrázky vysílače Topolná) úplná, a to i se všemi gramatickými chybami, jejichž koncentrace do tohoto jediného článku je tentokrát v Týdeníku Rozhlas mimořádná. Obvykle se v něm totiž najde jeden překlep v každém celém osmém čísle, což představuje zhruba 500 stran bezchybné češtiny...

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“