Skrat 12V vetvy MB v Notebooku pri zasunutom CPU (pri dvoch)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Marelsvit
Příspěvky: 29
Registrován: 12 črc 2013, 02:00

Skrat 12V vetvy MB v Notebooku pri zasunutom CPU (pri dvoch)

#1 Příspěvek od Marelsvit »

Dostal sa mi do rúk NB Asus PRO5EA, MB je tam: Asus k51AB, ktorý sa nerozbieha a pri pripojení svieti Power LED, ale funguje len 5V vetva a netočí sa ventilátor, atď.
Po kontrole útrob som našiel skrat na 12V vetve, toto som už raz mal, ale tam bol cpu priamo na doske, tak som sa na to ......., tento NB by som však rád rozchodil, nieje to ešte úplná vykopávka :D . Po vybratí CPU skrat zmizne a keď to pripojím bez cpu LEDka nesvieti hňeď, ale až po stlačení Power tlačidla, ale vypnúť pridržaním sa už nedá. To isté mi však vykazuje pri dvoch CPU a o jednom viem, že bolo FUNKČNÉ, takže na CPU žalobu nepodávam :D a okrem iného som sa tu na fóre dočítal, že sa jednému NB rozbehol s pôvodným CPU po výmene FETu. Ja som skúšal vyberať komponenty, merať trandy, diody, ešte pred zistením poruchy som aj poistku kontroloval a FÚÚRT prehliíadam chybu.

Nemohol by mi niekto, čo sa MB viac venuje niečo ešte poradiť, ale popresim k veci, rady ako napriahni sa, súradnice smetisko a paľ a podobne ma naozaj nezaujímajú, na to prídem aj sám. Hoc je to ...... ťažké opraviť MB s viacvrstvovým DPS a ešte bez schémy, ktorú som našiel na jednom polskom fóre, no nemám na ňu dosť bodov na stiahnutie.

Ešte som našiel to vlákno, o ktorom som hovoril:

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... +12v+vetve

A tu je tá schéma, ak by ju mal niekto možnosť stiahnuť :

http://www.elvikom.pl/forum/viewtopic.p ... ilit=K51AB



Vopred díky za radu/dy. :D A krasne vianoce učasnikom a a spravcom fóra.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Podle mě máš opravdu švihlé tranzistory v napájení CPU......
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Marelsvit
Příspěvky: 29
Registrován: 12 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Marelsvit »

rezis píše:Podle mě máš opravdu švihlé tranzistory v napájení CPU......
no ale multimetru sa to nezdá ? mmm

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#4 Příspěvek od jojo4 »

Multimeter veľakrát neukazuje pravdu,lepší je analogový ručičkový merák.

Uživatelský avatar
Marelsvit
Příspěvky: 29
Registrován: 12 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Marelsvit »

Prepačte, že som vás tu popreháňal pred svitkami, ak chcete môžete toto vlakno zmazať, ale tam je aj disk prispôsobený na len na 5V v konektore sú samozrejme aj 12V pini, ale prevdepodobne niesu ničím napájané, potom ako sa mi nepáčilo, ničo na grafickom chipe, som tam nameral akoby skraty, som si to tepelne odizoloval a zobral teplovzdušnú pištoľ z Teska trochu som sa pobavil a NB si šlape ako nový :D :D :D, lebo power obvod šiel, ale nešiel ani externy vystup z grafiky ani interné LCD.

Toto vlákno asi nebude moc prínosné, ale možno sa nejakému začiatočnikovy zíde, aby vedel kde hľadať.

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od yesper26 »

Hmm cize studenak pod grafickym cipom ? Mal si vadne aj fety v napajani cpu ? Ako si meral 12V vetvu ? Voci gnd ? Lebo tam to ma tusim vykazovat skrat, teda dost nizky odpor co je ok. Ja som mal podobnu chybu ale na zakl. doske. Odpecene fety v napajani cpu, po vymene doska slape.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“