Projektor BenQ DX650 - ako vyskusat bez lampy?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Projektor BenQ DX650 - ako vyskusat bez lampy?

#1 Příspěvek od rnbw »

Dostal som nefunkcny projektor BenQ DX650. Je po pade a neviem, aku ma este historiu.

Zlepil som rozbity ventilator a skontroloval, ze farebne koliesko je vporiadku (je to DLP projektor). Projektor sa da zapnut, pokusa sa zapalit lampu, ale nepodari sa to - pravdepodobne je vadna.

Rad by som vyskusal, ci je vporiadku DLP a optika, predtym, ako objednam novu lampu (u nas su ceny nezmyselne, ale na eBay sa da zohnat okolo $80 neoriginalna). Takze potrebujem vyradit zdroj pre lampu a jeho kontrolu a na skusku svietit niecim inym (hadam v tme nieco uvidim, ked pouzijem ziarovku H4 z auta).

Nenasiel som vsak ziadny servsiny manual ani nic podobne. Neriesili ste podobny problem?

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#2 Příspěvek od jojosuly »


Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

No to bude problém. Ono vadný DMD čip - svítící body jde poznat až skoro při plném jasu lampy. Jinak color whell jde poznat a pak se tam sype light pipe - ale když to rozebereš jde pohledem poznat zda jsou zrcátka na svém místě. Hold projektory jsou sázka do loterie. Už bych bez testovací lampy o toho ani lampu neobjednal...
Naposledy upravil(a) rezis dne 03 led 2014, 09:59, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tak odpojit kabel z J7 a prepojit stredne dva piny (2+3). Ale so ziarovkou H4 vidno velke h****. Ked dam papier hned pred objektiv, tak tam vidim akurat biely obdlznik.

Light pipe tam nie je. Hned za farebnym kolieskom je komora s rovnym a zaoblenym zrkadlom a s DMD cipom. Za tym je uz objektiv.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“