Patice obrazovky )někde tam přeskakuje jiskra.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

Patice obrazovky )někde tam přeskakuje jiskra.

#1 Příspěvek od xxxe »

Monitor ELSA ECOMO 24H96 .Začal se někam vybíjet na patici monitoru a rozostří se obraz pří výboji.Ohnul jsem uvnitř ty plíšky kostřící a přestalo to.Nemůže se něco požkodit tím ??Díky

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Vyměň patici.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#4 Příspěvek od yakl »

Ak na hrdle obrazovky vidieť fialový výboj, tak sa v systéme uvolnil vduch, a vtedy zvykne prerážať ostriace napätie...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#6 Příspěvek od xxxe »

Jinou patici nemám,tak zatím to nechám takhle,kontakty oddálený a budu to sledovat.Díky za rady.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

Přeskoky a výboje na patici obrazovky nemá nikdy na svědomí samotná patice, ale jsou téměř vždy způsobeny vadnou obrazovkou, ve které nastávají vnitřní výboje. Zcela vyjímečně, zdůrazňuji vyjímečně, to může být způsobeno vadným VN trafem, kde se prorazí dělič pro výrobu ostřícího napětí. Jednoduchá kontrola - sundám do dostatečné vzdálenosti od kontaktů obrazovky patici a zapnu - pokud přeskoky na patici nejsou a slyším sršení z kontaktů na obrazovce, je vadná obrazovka.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Tady k tomu mám takovou jednu příhodu...
Dostal se mi na stůl minitor Fujitsu, nějaká novější 17", kde prostě Lítalo vysoké napětí kde mohlo, na patici obrazovky, mezi přípojkou anody obrazovky a zemí... Byl jsem přesvědčený, že je vzduch v obrazovce (jako běžně). Shodou okolností jsem měl doma úplně stejný monitor s vadným VN trafem. Tedy nechtělo se mi, ale nakonec jsem vyměnil tu obrazovku. K mému zděšení ale byla stále stejná závada! Přitom ta obrazovka byla v pořádku, to jsem si jistý. Inu řek jsem si, že pravděpodobně bude nějaké špatné buzení či co, přehodil jsem tedy desku, přehodil VN trafo... Zapnul jsem a dostal pár pěkných ran vysokým napětím! To VN trafo prostě dávalo moc vysoké napětí, nebo opravdu netuším, co se mohlo stát. Zkrat VN na Ug2 nebo ostření by myslím vypadal jinak.
Stalo se to také někomu :?:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“