pamätove karty - mrtvoly

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

pamätove karty - mrtvoly

#1 Příspěvek od roMAXbi »

Na uvod prajem vsetkym stastny a vesely Novy rok 2014.

Mam mikro SD Sandisk 2GB a Lexar M2 2GB.Obe karty su mrtve,v citacke su detekovane vysvietenou LED,ale v pc ziadna ikona.Nad kapacitou uz nie je co smutit,len sa chcem spytat ci je s tym nieco mozne spravit ked sa nezobrazuje ikona ext.disku.Podla mna je to uz asi uplne "death".Karty pochadzaju z mobilov.
Dakujem za popisanie.
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Myslel jsem si, že redukce z microSD na SD je jen "pár propojek mezi 2 konektory".
Asi ne, protože jsem použil jinou redukci a karty z kamerky se tvářily jako "nečitelné".
A v redukci, se kterou jsem je koupil, to jde formátovat, číst, zapisovat...

Uživatelský avatar
roMAXbi
Příspěvky: 59
Registrován: 17 bře 2011, 01:00
Bydliště: ...nedaleko LV(NR-kraj)

#3 Příspěvek od roMAXbi »

...tie karty sa nenacitaju ani v MT.
RxB
°°° Kdo se ptá,ten se dozví,jen hlupák ví všechno °°°
------------------------------------------------------------------
„Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.“
---------------------------------------

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

monterjirka píše:Myslel jsem si, že redukce z microSD na SD je jen "pár propojek mezi 2 konektory".
Asi ne, protože jsem použil jinou redukci a karty z kamerky se tvářily jako "nečitelné".
A v redukci, se kterou jsem je koupil, to jde formátovat, číst, zapisovat...
Taky že jsou. Ale asi ta Tvá jedna je vadná.. Karta Emgeton Flexaret je dokonce jen zablindovaná uSD karta v redukci a zalepená. Pak z ní jednou nešlo v počítači číst data, ale ve foťáku normálně fungovala - i přes kabel. Tak jsem milou kartu rozlomil, vypadenou uSD kartu používám v jiný redukci stále..
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=61613

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Teslatron »

A co 8GB mikroSD, která se v systemu ukaže, ale nelze ji otevřít a system chce abych ji zformátoval, tak ji dam zformátovat, ale to mi po chvilce formátování řekne, že system formátování dokončit nemol. Jde s tim něco udělat ?

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

Také mám problém s kartou - jedná se o SAMSUNG micro 64 GB s adapterem na USB . Nemohu ji zformátovat, nejde to na PC, ani ve foťáku, ani v navigaci. Zkoušel jsem různé programy a nic. Pomůže mi někdo ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Všecky problémy u těchto flash pamětí způsobuje i třeba krátkodobej výpadek napájení při zápisu (nebo formátování) - v ten moment se zablokuje řadič a celá flaška jde do kopru. Setkal jsem se s tím u "klíčenek", kde spousta lidí nechtěně spustí formátování nebo mazání souboru a myslí si bláhově, že vyrváním flashky z USB portu něco zachrání. Nezachrání, naopak ještě "eliminujou" řadič paměti. Udělali by daleko líp, kdyby už jednou spuštěný mazání nebo formátování nechali proběhnout a pak se pokusili (bez dalšího zapisování na tu paměť) o obnovení dat nějakým refresh programem jako jsou Recuva a podobný. U SD/SDHC/SDHX karet je to to samý, stačí jen trochu blbnoucí kontakt ve slotu nebo mezi mikro-kartou a redukčním adaptérem a je o kartu postaráno...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
superman7
Příspěvky: 1
Registrován: 10 led 2014, 01:00

#8 Příspěvek od superman7 »

A v redukci, se kterou jsem je koupil, to jde formátovat, číst, zapisovat...
Pass4sure pass4sure.co.uk
Testking test-king.me
Certkiller www.certkiller.us

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od reman »

V okamžiku kdy více jak 1x zablbne, bez milosti letí z okna.Proto taky nepoužívám více jak 2GB u sd karet a 16G u flešek. Ono to pak tolik nebolí, ani finančně,ani ztrátou dat.Na rozdíl od tvrzení vědců,literatury a prodejco-výrobní lobby mě život a praxe naučily že se jedná o druhé nejméně spolehlivé médium hned po disketách.Jak píše EKKAR - sebemenší výpadek napájení v průběhu zápisu(a tomu nelze u většinou přenosných a ne příliš opečovávaných přístrojů navíc v rukách osob převážně neznalých zabránit ) a je po ní.Flasch paměti jsem nucen tolerovat jako relativně levný způsob okamžitého uchování dat, ale jakmile je to možné,(tj. hned jak přijdu domů) ihned přepisuju do PC, z foťáku dokonce raději kabelem abych kartu nemusel vytahovat ze slotu. Jo, je to sympatické médium na hraní a pokusy, ale spolehlivost a dlouhou životnost u něj nehledejte - ony tam tyto dvě vlastnosti ani nikdy nebyly přítomny.
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Mě se při tvdrhlavosti osvědčl na formátování formátovací prográmek od HP. Nejdřív zkusím normální formátování na FAT nebo FAT32 a když to nezabere, tak NTFS. Většinou se i po nepodařeném formátování na NTFS pak dá normálně naformátovat na FAT. Zatím to zabralo skoro pokaždá a snad na vše, od navigace až po přenosný disk.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“